Bibs okrúhly cumlík a vývoj zúbkov

michaelove22
27. nov 2022

Ahojte zienky, syn ma 10 a pol mesiaca a posledny mesiac si velmi oblubil okruhly cumlik Bibs, pricom ma vonku 6 zubkov a ja sa obavam, ci tento okruhly tvar cumla nemoze negativne ovplyvnit vyvoj zubkov a celkovo ustnu dutinu..Bibs mi vyhovuje kvoli kruhovemu tvaru vonkajsej casti cumla, ktora sa moc nedotyka koze okolo ust a dycha to (ma trosku ekzemik a klasicke dudle zbytocne drazdili kozu okolo ust)..co si myslite, moze mu okruhly cumel sposobit problemy v puse? Diki za rady a skusenosti

macica1706
27. nov 2022

@michaelove22 pri prvom synovi sme používali MAM cumle a mal hrozne zuby,velky predkus.v 2 rokoch sme šli zubárke a ta hneď ze strojcek, v momente sme cumel zahodili a chrup sa nám pomaly vyrovnal aj bez strojčeka.pri druhom synovi som si dala záležať pri vybere cumla a zvolila som Curaprox a nemohla som lepšie ani spraviť.aktualne ma malý 1,5 roka a nádherný chrup plný krásnych rovných zúbkov

michaelove22
autor
27. nov 2022

@macica1706 dakujem, pozrem tuto znacku

e1i
27. nov 2022

@michaelove22 ano malej bibs vykrivil zubky vrchne este viac dohora.

michaelove22
autor
27. nov 2022

@e1i nechapem preco tu znacku tak preferuju niektori ked toto robi, asi len kvoli dizajnu

elbartoslava
27. nov 2022

@michaelove22 mozno ju preferuju pre ten okruhly typicky dizajn pre tuto dansku znacku specificky, moj ho nastastie nechcel tak skoncil na klucenke :D
My uz kupujeme iba Chicco physio soft ortodonticke dudliky su super

nevenka
28. nov 2022

MAM cumle mali vetky nase 3 deti, kazde jedno malo otvoreny zhryz, cumle sme odhodili v cca 2,5 roku, skor to neslo. Ale zubky sa napravili. Dvom uz idu trvale a kazdemu inak. Tam uz ide aj o velkost sanky a bohuzial, genetiku. Dcera ma uzku sanku po mne a zubky dost velke a su krive, jeden cez druhy. Toto uz s cumlom nic nema.

ivka27101
28. nov 2022

Určite curaprox cumle radšej

kris_tin257
28. nov 2022

Malý používal klasické bibs cumle od pol roka do 2 rokov, spodné jednotky má tak ohnuté smerom dnu ako keby ten cumel mu ich zatlacal neviem to vysvetliť. Zubárka to zatiaľ nerieši že ešte sa mu to môže niekoľkokrát zmeniť že ešte nie je dôvod s tým niečo robiť

54tinka54
28. nov 2022

@michaelove22 minule som čítala rozhovor s uznávanou logopedičkou - zakladateľkou Adelicentra v Piešťanoch. Musela som si odfotiť toto jej tvrdenie o okrúhlom cumlíku 😅 a teraz že čomu má človek veriť…

michaelove22
autor
28. nov 2022

@54tinka54 tak teraz som uz zmatena 🙀

lucinqwa
3. feb 2023

Dcera mala bibs do 2,3 roka a horne zuby sa jej posunuli do striesky vyzeralo to dost zdeformovane tiez sa jej urobila obrovska medzera medzi hornymi jednotkami. Starsia dcera mala klasicke avent dudle a tam sme takyto problem vobec nemali.
Bibs dudlik som uz doma uz zrusila zo dna na den samozrejme ze to nebolo lahke ale uz to bolo viac jak potrebne.
A lutujem ze sme s nimi aj vobec zacali.
Teraz je bez bibs dudla uz vyse 2 mesiace a zubky sa jej krasne zrovnali az sa cudujem ako je to mozne.
Tento produkt ma velky marketing pretlacane celebritnymi mamickami, su krasne, stylove, farebne, z kaucuku a eco a neviem este co este vsetko 🙄🙄🙄len skoda ze na ukor zdravia nasich deti 😏

kikushaa
3. feb 2023

Vsetkeho vela skodi, inak do 3r sa vedia ziby narovnat, moja nemala cumel ale prst, predkus sa jej postupne zmensuje