Dávate deťom opravovať mliečne zúbky, keď majú kaz a nebolia?

5. okt 2023

Poprosím vás dávate deťom opravovať mliečne zúbky keď majú kaz ale nebolia ?

tehotna40
5. okt 2023

Určite áno. Z kazu idú do krvy zápalové procesy. Ak je zúbok moc pokazený, vytrhnut. A druhá vec je, že sa od tých kazov môžu potom kaziť dospelacke zúbky, ktoré budú rásť.

pribinak
5. okt 2023

Teraz nebolia, za mesiac už bolieť môžu.

A dieťa bude určite lepšie spolupracovať ak zub neboli, ako keď bude ubolene a vystrašene. To sú potom celoživotne strachy a úzkosti ísť k zubárovi, lebo si zubára bude spájať s bolesťou

sapetka
5. okt 2023

Je otazka casu kedy zacne boliet. Aj mliecne zuby boliay ak je kaz treba ist ku zubarke

nikdenikto
5. okt 2023

Ideme dať opraviť zadné stoličky. Syn ide pod oblbovak takže si zakrok nebude pamätať. Jeden zub si urobiť dal len tak tak a odvtedy nespolupracuje.

Zubár vravel, že ak by to boli predne zuby nerieši, za rok vypadnú. Ale že tieto posledné stoličky ostávajú do 11-12r a držia celý chrup. Tak ma presvedčil.

nikaeli
5. okt 2023

jednoznačne áno

mia_von_prag
5. okt 2023

Ano, ak má kaz beriem to automaticky.
Vás sa to zubár pýta, či chcete?

dankabetka
5. okt 2023

Ahoj, my sme dali synovi urobit, lebo postupne sa mu na kazdej stolicke urobil kaz...naozaj 8 zubov ma urobenych a ma 7,5 roka... 😔... som sklamana z jeho zubov, nakolko cistime vraj aj spravne a aj casto...a predsa sa mu kazia postupne....😪, ale mame uzastnu zubarku...chodime k nej vsetci a on sa jej vobec neboji, samozrejme s injekciou.

mikadooo
5. okt 2023

Podľa toho, čo povie zubárka. Napríklad stoličky opravovala, rezáky nie. Vysvetlila tým, že mliečne stoličky potrebujú v pusine vydržať oveľa dlhšie ako rezáky. A radšej v tom prípade opraviť malý - začínajúci kaz ako čakať, kým sa zväčší a bude bolieť (pri tých stoličkách).

milanemila
5. okt 2023

Ja mam iba 3,5 rocnu, takze samozrejme ona pokazene zuby este nema, ale mne mama davala robit, kedze od pokazeneho mliecneho zubu sa moze poskodit aj ten trvaly pod nim. Aj zubarka, kt ma teraz dcera nas upozornila, ze keby sa nam nieco nezdalo nech prideme a necakame zbytocne 🤷🏼‍♀️

hradnapani
5. okt 2023

ano, vzdy davam - aby neboleli, naozaj netuzim behat s dietatom po zubnej pohotovosti. Aj ked, zubar sa k tomu tak cudne vzdy postavi a opyta sa, ze ci chcem. Zjavne ma nejake blbe skusenosti s detmi a nerad to robi, ale vzdy jednoznacne chcem. Ale moje deti nerobia cirkus - mozno prave preto, ze zub s kazom, ktory este neboli sa opravi raz dva a v podstate bez bolesti.

martinka13
6. okt 2023

Áno.

rebrambora
6. okt 2023

Popravde mi toto este nikdy nenapadlo, aby to niekto neurobil. Samozrejme, ze ano.

katulienkax
6. okt 2023

@nikdenikto dcere vypadli uz v 9 rokoch, nie je pravidlo ze do 10 - 12 a to jej robila 2 stolicky za 40 eur jednu a ma skoro piclo, treba si dobre premysliet, zaco vyhodite von kosom 40 - 100 euri, ohanate sa ako date vsetko opravit, ale naozaj treba uvazovat, kolko dlho bude ten zub este v ustach za tu vyhodenu cenu v eurach, ale zubar povie ze opravit, lebo zarabat mu treba ...

letfenixa
6. okt 2023

Áno. Všetky ma opravené.

zuzubb007
6. okt 2023

Samozrejme treba dat spravit kaz sa rozsiri z jedneho zubu dalej na dalsie a mliecne kazy idu mega rychlo za mesiac vyzraty cely zub poznam

zuzubb007
6. okt 2023

@katulienkax premysliet? No podla mna na zuby treba dbat a keby mam ist upratovat po nociach hajzle na dietati nikdy nesetrim ako toto moze vobec matka povedat

nikdenikto
9. okt 2023

@katulienkax môj má čerstvo 5, takže pár rokov tam ešte tie stoličky mať bude. Neriskujem, že ho to začne bolieť niekedy cez víkend, potom pohotovosť kde mu oblbovak nedajú, Max injekciu od bolesti a strach bude potom ešte väčší. Tu jednu stoličku má naozaj veľký kaz. Aj keď som si vždy myslela, že čistím dobre 🙈.

Inak, nás zubár práve poslal inde na opravu, tiež nerobí sedáciu.

lusyyy36
9. okt 2023

Akurát sme boli dnes opravit vypadnutu plumbu, podľa zubara sa zub už mierne kyve ale nevieme kedy vypadne, lepšie mať opraveny. Ale u nás deti neplatia nič u zubara takže ideme vždy keď Sa mi niečo nezda

milanemila
9. okt 2023

@katulienkax tak ja zdravie svojho dietata nepovazujem za vyhodene peniaze 🤷🏼‍♀️