Existuje naozaj horúčka zo zúbkov?

5. jún 2022

Všade čítam inak. Môjmu synovi - rok a pol - idú Stoličky už asi 4 dní, zle spi, stále si chytá zuby a hovorí mi ze ho to boli. Dnes má zvýšenú teplotu na 38. Žiadne iné príznaky. Moze to byť zo zúbkov?

nerienpagan
5. jún 2022

ano, moze. teplota, hnacka, zapcha, placlivost to vsetko moze byt z toho, ze idu zuby.

elizabet173
5. jún 2022

áno, môže, zažila som to opakovane, keď dieťaťu išli zuby. Večer mal takmer 40, žiadne iné príznaky nejakej choroby, na druhý deň vyšiel zub a nič mu nebolo.

eva233
5. jún 2022

Áno jediný raz kedy mal syn horuck9 zo zubov bolo práve pri stoličkách. Ale sú deti, ktoré majú horúčku aj pri iných zuboch. Takže áno môže to byť zo zubov, samozrejme nemusí. Kľudne to môže byť len reakcia na nejaký vírus s ktorým sa telo vysporiada samé. Ak nemá viac ako 38 netreba teplotu zbytočne znižovať a ak nemá iné Symptómy v podstate len prečkať s akým takým kludovym režimom. 😉💪

qwert87
5. jún 2022

Áno, aj dcérka mala tento týždeň jeden deň a noc zvýšenú teplotu 38. Vyšla polovica stoličky a teplota zmizla. Už sa to stalo tretíkrát u nej. Druhý syn vsetky zuby prehnačkoval bez teplôt, prvý syn zasa teplotoval bez hnačiek. Takže u každého dieťaťa inak.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
5. jún 2022

@lubka261 hmm, moje dieta nebolo chore asi do styroch, piatich rokov, ked malo kiahne, ani kasel, ani sopel. Spalo od styroch tyzdnov celu noc. No vecer pred tym, ako mu vyliezol zub, malo vysoku teplotu. Na druhy den nic.A su deti, ktore nespia dobre aj vyse roka, museli by mat teplotu v kuse

libiku
5. jún 2022

Ahoj, horúčka nevzniká samotným rastom zúbkov, ale imunita dieťatka sa tak oslabí, že je to reakcia telíčka. Môj syn mal tiež len horúčku, keď mu išli zúbky, ale zrazili sme brufenom, zaspal a potom už nič. Žiadne iné symptómy. Samotný zub sa mu však prerezal až o vyše mesiaca. Treba len zraziť teplotu a keby bola vyššia, prípadne ste ju nevedeli zraziť, tak volať lekára alebo ísť na pohotovosť. Držím palce