Kaziace sa zuby v 1r.

kacorsita
11. feb 2020

Ahojte, ma niekto prosim skusenost s kaziacimi sa zubkami u rocnych deti? Maly nam pije len cistu vodu,nic ochutene wste ani neochutnal,sladke neochutnal ani raz ak neratam malu lyzicku domaceho lekvaru do bieleho jogurtu aby nebol moc kysly....papa len zdravu stravu,teda sa snazime tak krmit a ma este UM 1x denne a to na ranajky... :( Detskeho subara na zahori sme zial este nenasli,tak sme skusali Pk ale nezdvihaju nam v amb.na ktoru sme dostali odporucanie...nasi zubari maju plno tak neberu novych pacientov...som zufala a mam strach o maleho zubky,netusim kde sme spravili chybu,mozno pri tom UM ale zial inak to neslo :( ma s tym niekto skusenost pripadne nejaku overenu radu od zubara na vitaminy aby sa nekazili vsetky zubky??

tenerifka
11. feb 2020

nemam s tym skusenosti, moje decka boli od 2 mesiacov na UM, uz su prakticky dospele a ani jedna nema ani nikdy nemala ziadny kaz, takze problem bude inde. Niekedy to vraj byva z atb, vela robi genetika, ale musi to pozriet zubar. Budete asi musiet ist niekam do BA k sukromnemu a zaplatit, na statneho by som sa nespoliehala, tam sa asi tak skoro nedostanete, ach to uzasne slovenske zdravotnictvo zadarmo

maria1678
11. feb 2020

@kacorsita určite v tom hrá rolu aj genetika, niekto má sklovinu slabšiu. Skús sa spýtať tvojho zubára, či neberie aj deti, ja som tak mala šťastie, moja berie aj nové deti, ale len ak sú jej pacienti ich rodičmi, v NR je to tiež ťažké so zubármi. proti kazivosti pomáha len umývať, skús prípadne pozrieť zubné pasty od curaprox, myslím, že majú niečo aj pre maličké deti, no základ je, aby vedel tú pastu vypľuť.

marvin1234
11. feb 2020

@kacorsita skus Family dental care. Co sa tyka kazenia zubov, genetickú predispoziciu na vady skloviny ma mozno 2% ludi. Ciste zuby sa nekazia. Ako cistite? Pouzivate medzizubne kefky? Pokial sa mu zubky dotykaju tak musite. Skus tych family dental care, tam sa o vas postaraju dobre.

marvin1234
11. feb 2020

@kacorsita inac zuby sa mozu pokazit aj zo zdravej stravy. Ak ostava na nich povlak, co ostava po akomkolvek jedle.

mirkava
11. feb 2020

@kacorsita moze mat skryty reflux. Mojmu sa zacali tiez skoro kazit zubky. Opytam sa, nesmrdka mu z pusinky rano po zobudeni? Je to priznak skryteho refluxu. Kludne povedat detskej lekarke posle na imunoalergologiu, alebo to zacne nejako inak riesit.... 😉👍

brezza
11. feb 2020

@kacorsita nenapisala si zakladnu vec a to ci malemu umyvate zuby.

kacorsita
autor
11. feb 2020

@maria1678 pochadzam z nr a zubara tam mam dodnes,skusala som aj unho,najblizsi termin a to len konzultaciu nam davali na koniec marca,neberu skor ani za poplatok,lenze zuby sa kazia zo dna na den...preto by som an zaplatila keby sa dalo prednostne...nasla som uz nieco na zaklade odporucania v nr,tak skusim tam zavolat zajtra,snad sa postasti...

kacorsita
autor
11. feb 2020

@marvin1234 cistit sme asi zacali velmi neskoro zial :( dnes uz viem ze je to chyba a hlavne je to obrovsky boj,snazim sa minimalne pred kazdym spanim,ale maly uz nechce ani usta otvorit,naucil sa plakat so zatborenymi ustami aj ked vidi kefku...cize o medzizubnej mozem asi snivat :( zuby nemame s partnerom uplne zdrave ale nekazili sa nam v tak ranom veku :( cistenie zubkov u maleho je ozaj velka drina a hlavne som v tomto smere nanho sama...

kacorsita
autor
11. feb 2020

@mirkava ma od narodenia diagnostikovany reflux,preto sme presli na AR UM... Netusila som ze to moze mat na to vplyv...u imunoalergologicky sme boli takmer pred 3t a cakame na vysledky,nakolko aj afty ma vkuse odkedy ma aj zuby a nepomahaju ani vitaminy :(

mirkava
11. feb 2020

@kacorsita ak ma reflux tak tie kaziace zubky na 99% z toho. V noci sa vracia strava a kysne v puse. Nedavate na noc nahodou GASTROTUSS? Ten pomaha aby jedlo neslo spat ked spinka.

simona92101
11. feb 2020

@mirkava @kacorsita sirup Gastrotuss alebo tablety Gastrocynessine(rozdrvit v caji napriklad),nasej malej zabrali..pocula som ze zubky sa kazia aj z flasky a z dudlika,takisto aj afty z toho vznikaju

nikpa
11. feb 2020

@kacorsita co sa týka čistenia zubov, boli sme na tom rovnako, niekoľko týždňov plač, zatvorene ústa ale nepolavili sme, aj keď len na chvíľočku som sa mu dostala do úst každý večer. No a potom si začal zvykať, teraz otvorí aj sám ústa a drží. Pomohlo aj to ze som mu dala do ruky moju kefku a akože on čistil zuby mne kým som ich ja vyčistila jemu. A co sa týka zubárov, skus tu, berú aj deti, je to pri Trnave
https://www.damident.sk/

marvin1234
11. feb 2020

@kacorsita ak máš instagram, alebo ak aj nemáš stojí za to si založiť a daj si profil dentist_for_small. Tam nájdeš kopu skvelých rád a aj fotku v akej polohe čistiť, keď dieťa nespolupracuje. Môj syn vrieska pri čistení ako šialený, ale aj tak santo dá. Dáš ho na zem na chrbát, sadneš si k jeho hlave a ruky mu jemne pritlacis k zemi svojimi stehnami. Nedaj sa odradiť revom, časom sa to zlepší, u nás pomáha spievať.

marvin1234
11. feb 2020

@kacorsita ináč skús fakt tých FDC, sú v BA, Senci, pezinku, trnave, určite vás vezmú, ja za nimi cestujem z tatier až do košíc so synom, lebo som nevedela nájsť zubára s normálnym prístupom.

marcelatje
11. feb 2020

Určite treba čistiť každý deň poriadne. Moje deti mali tiež obdobie keď nechceli, ale smola, museli 🤷‍♀️
Po vyčistení nanes gc tooth mousse, mojim deťom pomohol, ale prvoradé je to čistenie. Od troch rokov chodia minimálne 2x ročne na dentalnu hygienu, syn aj skôr, pekne spolupracoval.
Ja chodím do Evident v Ružinove, drahé, ale výborne 👌

mischelin89
11. feb 2020

@kacorsita najdi si kvalitneho pedostomatologa, nie zubara pre dospelych - ten sa ti do zubov rocneho hrabat nebude a ani nepozna metody a postupy pre deti.

A v umyvani nepolavit, zvykne si.

Drzte sa, my sme si zazili so zubami peklo, lebo sme verili dospelackej zubarke. Teraz mame fantasticku detsku zubarku, len bohuzial to trvalo pridlho a uz ma 5 zubov vonku kvoli masivnym zapalom.

amelie2017
11. feb 2020

Nasa si v roku tiez nechcela unyvat zuby, bol to bol, navyse vtedy mala malicko zubov, umyvali sme s tymi co sa nastoknu na prst, potom si ich aj ona zuzlala. Aspon nieco. Teraz ma 2 roky a 2 mesiace a len by si umyvala zuby.

kacorsita
autor
11. feb 2020

Dakujem krasne za podporu a kazdu radu,budeme bojovat dalej s cistenim.partner ma vystrasil ze mu znechutim umyvanie zubov na cely zivot ale verim teda ze aj on si zvykne....
Myslela som si,ze ma ukrizujete za to ze sme neskoro zacali umyvat,som si toho vedoma,zial ma nikdy nenapadlo ze by sa taketo zubky mohli pokazit.....
Inak z pusinky mu nejak nesmrdi,myslim se ked sa zobudi tak tak v norme,nic specialne...
Tabletky na reflux sme nedostali ziadne,ani odporucanie...nie je to take hrozne,len ked sa napapa a napriklad sa zacne jasit,tak sa mu niekedy vracia jedlo...davame preto pozor na odstup blaznenia po jedle.
Ta zubna pasta teda ten gel ci co to je gc tooth mousse ako funguje?citala som ze to treba vyplut,on maly plut nevie,ma len 1r :(
Inak tusim na fdc som dostala odporucanie,ale 3dni som sa im nevedela dovolat do oesinku tak som to vzdala :( skusim tu dr v nitre
Co sa tyka dudla tak ho ma vylucne len na spanie aj to ho niekedy vypluje,flasku ma kvoli mlieku cize tiez minimum...
Ach boze,toto ke tazke....uz sme si presli hroznymi kolikami,zistil sa reflux,potom zacali afty,a teraz tieto zuby :( k tomu druhe dieta na ceste a ja psychicky labilna,preto sa mi aj tazko umyvaju zubky ked tak place,mna rozplace pomaly vsetko :(

brezza
11. feb 2020

@kacorsita moj ma 13 mesiacov a tiez bojuje. Brani sa, ale snazim sa stale. Treba ho nejako zabavit. Naozaj skus to, ze ti bude aj on umyvat zuby. Ja som si povedala, ze radsej toto pretrpim ako ist s nim k zubarovi s pokazenymi zubami. Zatial ich ma 8. A neznechutis mu to neboj. Ono ked sa to vezme skoro kazde dieta ma odpor k umyvaniu zubov a treba ich do toho nahanat.

maria1678
12. feb 2020

@kacorsita viem, že v Derma centre v OC Mlyny zubári prijímajú pacientov, no tam si všetko platíš, nemajú zmluvy s poisťovňami, no neviem, či berú aj tak malé deti. Viem, že opravujú aj mliečne zúbky, no vekovú hranicu nepoznám, zavolaj a spýtaj sa.

zuzdom
12. feb 2020

@kacorsita ja som malu objednala do Stomahol v Nitre je to od nas cca 130km..konzultacia az v auguste boze do vtedy sa jej tie zubky pokazia nacisto..lebo ked sa raz chyti mliecny zubok ide to silou vetra. Tiez by som bola rada keby nas niekde zobrali skor hladam na nete ale nic som nenadla, ja jej to chcem dat opravit v narkoze, lebo u zubara ,zial pusu nechce otvorit..

monikaduskova
13. feb 2020

baby kupte si tie pasty gc tooth mousse ak deti vedia vypluvat.ona spomaluje tu kazivost zubkou.

malinajahoda
13. feb 2020

@zuzdom prečo nejdete do BA? My mame termín už o necelé 2 týždne. Preboha, veď august je ďaleko.

nikpa
13. feb 2020

@malinajahoda môžem sa spýtať kde v BA ste dostali tak rýchlo termín? 2 ročný synovec ma pod 4 zubami hnisavé ložiská, niekoľko zubárov mu to odmietlo vytrhnúť, vyvrtali mu to a nechali tak. Najskorsi termín dostali niekde v BA za 4 mesiace.

malinajahoda
13. feb 2020

@nikpa zubná klinika My Smile. Vyhľadaj si ich na nete, zavolajte im. Dokonca nám chceli dat ešte skorší termín.

malinajahoda
13. feb 2020

@nikpa ale je to súkromná klinika. Takže sa platí. Venujú sa aj malým detickam.

anjelaa
13. feb 2020

Ahoj my sme si tym osobne prešli. Ak sa zubky kazia u tak maleho dieťaťa problem bude vnútorny. Už som to niekde pisala-treba skontrolovať zdravotný stav čriev (kazivost horné zubky) dutiny a slezina dolné zubky.
Čistenie v tomto veku s tym nic nema, je to blbosť. Este atb to tiez ovplyvňujú, ak užíval.

zuzdom
14. feb 2020

@malinajahoda nevies pribliznu cenu v my smile keby ze chcem dat urobit zubky.pod narkozou? Bratislava je strasne daleko od nas az 250km Nitra tiez ale je to cca 130km 😔

nikpa
14. feb 2020

@malinajahoda to je v poriadku zaplatia, lenze ich všade odmietli alebo dostali veľmi neskoro termín. Preto sa pýtam na konkrétnu kliniku/zubára, možno by tam pochodili lepšie.

zuzdom
14. feb 2020

To je hrozne ako žalostne málo mame zubárov a aj to že málo z nich sa venuje deťom.. ja dom bola dnes so sebou a sestrička mi vraví že oni majú mať 2000 pacientov a už maju vyše 4000 že už neberú..a že zubár kde chodí sestrička od môjho zubára že už objednáva na október..bože veď to je strašne