Kedy ísť s dieťaťom prvý raz k zubárovi?

sofokles999
23. júl 2015

Ahoj baby chcem sa spýtať mala ma už 15 mesiacov ma 10 zubkov a tlacia sa jej horne stolicky kedy môžem ist na prvú prehliadku k zubarovi s ňou ??? 🙂

sosanna88
24. júl 2015

tak ja teraz ,,zejram,,...ze zo zakona od roka...
fiha..no moja ma komplet chrup od 16mes., teraz ma 2 a pol roka.
zuby si cisti denne 2krat, uz aj s pastou-zacala ju pouzivat cca pol roka dozadu, uz sa nedala odbit len s vodou ked videla, ze mi mame pastu 🙂 ma pekne zubky, myslim si, ze zdrave.
no to je fuk...ale ja ked som sa pytala (mame rodinnu znamu sestricku u zubara), tak mi bolo povedane, ze pokial nema problemy, tak staci v 3rokoch..
zeby niekde zakony neplatili..? no, asi sa tam nanominujem...pre pokoj duse

lusily
24. júl 2015

od jedného roka veku dieťaťa zdravotná poisťovňa prepláca preventívku 2x ročne

maciatkolulu
24. júl 2015

Kolko sa plati za prehliadku zubkov rocneho dietata? 😉

danuwa
24. júl 2015

Náš malý mal 6mes ked mal prvú prehliadku u zubára. 🙂

lusily
24. júl 2015

to neviem presne, tuším okolo 10 €, ale asi ako kde, naša má podpísané zmluvy zo zdravotnými poisťovňami, takže my sme neplatili nič, snáď napíše niekto kto chodí k súkromnému zubárovi bez zmlúv, kde si musí všetko platiť

lilimoni
24. júl 2015

Mne zubar povedal, ze mam prist prvy krat, ked uvidim, ze sa tlaci prvy zub. Tak od 5 mesiacov chodime 2x rocne 🙂
Zubky umyvame zubnou pastou elmex a vyplachuje si pusinku listerinom pre deti. Zubky ma pekne, jednu stolicku ma opravovanu 🙂

ada510
24. júl 2015

@sosanna88 ğja som zubna sestra zakonom dane je od jedneho roka bohuzial niektory zubary su lenivy sa babrat s detmi ak pridete v troch rokoch a bude mat uz kaz poistovna uz nic neuhradi ved si do nej mozte zavolat tam vam povefia ako to je...😉

sosanna88
25. júl 2015

@ada510 no hruza toto...🙂 saaaak hned v pondelok volam a objednavam sa. a just sa na to opytam pred doktorkou.

drzubok
26. júl 2015

@ada510 zakon nic nenariaduje. Je doporucene.