Majú mliečne zúbky vplyv na trvalé?

siasis
28. dec 2018

Maminky nas maly mal ako 2 rocny uraz ublizil si na horne zubky odvtedy sa mu strasne kazia. Stolicky ma uplne cierne predny jeden zubok ani nema ten mu vytrhli kvoli hnisavemu vacku. Zubky mi cistim bud elmex pastou alebo weleda, kefky menime pravidelne ma aj eletricku. Cistim mu zubky vacsinou vecer ale aj ked ide do skolky tak aj rano. Sladke spapa ale nie prehnane. A sladke vody nepije vobec iba cistu vodu ,nevipije caj max vonku aj to musim byt -10 ○C...mk zubarke chodime od 1 roka a ta nam vzdy povie ze sa netrhaju zubky mliecne ze ioni vypadnu ale neviem kazdy zubar tvrdi nieco ine......je mzone ze bude mat trvacne zubky pekne??? Dakujem za rady....

neobsadene1
28. dec 2018

@siasis Z mojej vlastnej skúsenosti si myslím, že na sebe vôbec nezávisia. Ja som ako malé dieťa malá príšerné mliečne zuby, úplne zničené od kazov, až čierne. Moje trvalé zuby sú úplne ukážkové, krásne biele a už som 15 rokov nemala žiaden kaz..

martinka13
28. dec 2018

Ja si myslím, že je to aj o genetike. Ja som však deťom dávala vždy opravovať aj mliečne zuby. Dcérke dokonca teraz v 3 rokoch obe spodné zadné stoličky. Neterke nechala zubárka doslova vyhnit 4 zuby. Potom z toho mala nonstop anginy. Až kým ORL lekárka nenakazala všetky 4 zuby vytrhnúť. Odvtedy je pokoj. A teraz sa boja, že budú trvalé zuby krivo rast..... takže ja by som určite opravovala

sissy27
28. dec 2018

@siasis hlavne aj tie pokazené mliečne zuby treba opraviť. Nemusia sa rovno trhať, ale ošetriť kaz určite áno, nech z toho nemá ďalšie vážnejšie problémy. Jasné, že mliečne vypadnú, ale malý má 2 roky, tak snáď nebude ďalšie 4 roky fungovať s kazmi, veď to aj bolí a infekcia sa šíri ďalej, na ďalšie zuby a celkovo v tele. Na prevenciu má dieťa nárok každých 6 mesiacov, nie iba raz ročne ako dospelí.

siasis
autor
28. dec 2018

Pri tej predstave ako mu vrtaju tie zubky ma striasa...ja sama mam obrovsku paniku zo zjbarov 😭 malu ma 4 roky uz a neviek co dalej....lebo zubarka mu to pomaly nechce robit ze aby ho neodradila a nesposobila mu traumu

martinka13
28. dec 2018

My sme boli s dcérou v hlohovci Andeldental. Majú špeciálne pracovisko pre nespolupracujúce deti. U nasho zubára (aj keď ma super prístup k deťom), ani ústa neotvorila. Tam jej spravili tie stoličky. Každá trvala 1,5 hodiny a dala to. Robia tam zázraky dla môjho názoru.

siasis
autor
28. dec 2018

@martinka13 a umrtvili jej to? To tak dlho trvalo 1 stolicka vyvrtat? A cena vas kolko vyslo?

poska28
28. dec 2018

Aj ja som bola so synom v Andeldental.Ķeď mal 4 roky trhali mu tam 2 zuby naraz,lebo tam mal už také kazy,že sa nedali opraviť.A už mu aj 2 krát zúbky blombovali a v pohode zvládol to.No s tými cenami je to horšie.My sme za vytrhnuté 2 zuby aj s kvapkami(to bol taký oblbovák čo mu podali,keď mu išli trhať zúbky)platili 150€.A za blombovanie jedného zuba 75€.

siasis
autor
29. dec 2018

@poska28 fuuuu kks to su celkom palky....to su sukromnici ze?

martinka13
29. dec 2018

V oboch prípadoch je už museli odstranovat dreň . Ns začiatku jej dali vdýchnuť rajsky plyn, opichali jej to. Potom už nič. Bol s ňou manžel, ja by som to ťažko zvládla. Jeden zub 160 eur.

montemotherone
29. dec 2018

@siasis áno majú

katkabg
29. dec 2018

Moja dcerka chdi so zubami od 2 rokov.V rokoch mala prvu prehliadku 🙂)) len jej poukazal ako co funguje,zubky pokukal.Velmi sa jej pacilo🙂 zubar taky mlady roker s nausnicami v uchu 😅😅😅 o mesiac ju zacala bolet stolicka a ona ako si pametala ze u zubara je fajn ,tak bola ukazkova pri vrtani aj pri vsettkom;) dnes ma 9 rokov a k zubarovy chodi stale s nadsenim 🙂 sice sme vymenili za druheho zas mladeho zubosa no aj k nemu sa priviazala 🙂 on im pusta rozpravky na plazme,dal jej akoze nahrdelnik s umelim zubom a donho sa ukladaju mliecne zubky 😃😃😃 takze podla mna je dobre osetrovat trvale tak aj mliecne zubky