Mliečne zúbky u 22 mesačného chlapčeka

polariso
13. nov 2016

Prosim o nazor...radu. Moj 22 mesacny syncek ma na prednych 4 zubkov taky hnedy pas....vraj sa to uz urobilo ked bol v brusku. Ake zo zadnej strany tych prednych zubkov a hornych stoliciek sa mu robia ako take vyzrate hnede plochy....pritom dva krat denne cistime zubky. Spodne zubky i ocne hore su krasne biele.

henikav
13. nov 2016

Normalne ma pokazene zubky, chodte k zubarovi. Ako sa mu to mohlo urobit ked bol v brusku, to uz vtedy mal zubky? Narodil sa s pokazenymi zubkami? Nepije este nahodou v noci mliecko?

libus
13. nov 2016

@polariso
Môj syn mal tiež taký pas, zubarka tiež tvrdila, že to je z prenatálneho vývoja, keď som musela brat ATB.My sme len posilnili sklovinu, zda sa mi že elmex gelom sme potierali- len daj pozor na vek odkedy môže.My sme to ustali, zubky vydrzali, nescerneli, už máme trvale zuby.

polariso
autor
13. nov 2016

@henikav noooo zubar povedal ze ja som v tehu uzivala lieky v obdobi ked vznikali zubky a tym padom mu take narastli. No so zubarmi je problem...bo mi ho nechcu zobrat lebo je maly a nespolupracuje

polariso
autor
13. nov 2016

@henikav no mliecko v noci nepijeme uz 8 mesiacov

magali
13. nov 2016

@henikav ano uz vtedy mal zuby, ale schovane v dasnach predsa a to neznamena ze na nic nemohlo posobit

henikav
13. nov 2016

@magali ved na to sa pytam ci mu uz vysli pokazene zubky, ak ich mal oslabene kvoli liekom, mohli mu hned dat aspon nejaky fluor. Ak nie, tak okolo 2 rockov je vek kedy sa detickam casto kazia zubky, preto som sa pytala na to mliecko, lebo aj my sme umyvali, ale v noci pila mliecko a zubky sa nam takto pokazili, tiez taketo fliaciky na zubkoch. Tak ci tak, bolo by dobre ich opravit
@polariso hej mas pravdu malicky je, my sme boli u detskej zubarky a ta nam malu uspala rajskym plynom a tak opravila bez stresu. Bez uspania si to ani neviem predstavit. Ale nenechavala by som to tak, lebo potom sa to moze preniest aj na trvale zubky

polariso
autor
13. nov 2016

@henikav no jemu ked vysli boli krasne biele...ale postup e ako rastli sa to zacalo robit. Tie stolicky mi pridu ako keby sa mu obrusovali a zmensovali

henikav
13. nov 2016

@polariso oslabene ich mal, no ten elmex gel je dobry, ten by ste mali pouzivat a skus sa popytat po detskych zubaroch, kto by bol ochotny o uspat a naraz vsetko porobit