Mliečne zuby

6. mar 2024

Dobre ráno ak vypadne mliečny zub dokedy by mal nárast dospelacky? Horné mu vypadli asi do 2 mes narástli a tie vedľa nich už nema asi pol roka a stále nič. Je to normálne? K zubárke mame ísť až v máji

majka99999
6. mar 2024

Staraiemu vybadla stvorka a az po 2 rokoch mu konecbe zacala rast. Mensiemu tiez horne 2ky strasne dlho nevychadzali.
Dr. moze spravit rontgen, mojim robila obom asi v 6 rokoch, kedze im nic nevypadavalo. Starsi ma vsetky zuby a mladsi nema 1 5ku dospelacku, ale teda ze nevadi.

renka30
6. mar 2024

Dcere tiez tusim 3ky dlho rastli, jej aj celkovo neskor vypadavaju, prvy mliecny zub jej vypadol az medzi 1. a 2. triedou. Treba spravit rontgen tam zubarka pekne uvidi, ci su vsetky trvale zuby zalozene.

michellia
6. mar 2024

Fuha, to som ani nevedela, ze to moze tak dlho trvat, kym vyjdu dospelacke. U nas to je zatial je tak, ze ako vypadne mliecny, tak dospelacky uz je po par dnoch vidno. Akoze kym vyrastie cely, tak to este trva, ale ze by mala dieru dlho, to nie.

zuzuliennka1
6. mar 2024

u syna na hornu jednotku cakam tiez uz celu vecnost 🤦🏼‍♀️ jednu uz ma zcasti von, druha zatial nic
(zac. novembra mu vypadla, tusim)

autor
6. mar 2024

@majka99999 zaujímavé prečo sa potom tie zúbky tlacia von keď ďalší narastie až o niekoľko mesiacov /rok/dva

zuzuliennka1
6. mar 2024

tiez mi to napadlo. myslela som, ze trvaly, ktory sa bude tlacit von, vytlaci ten mliecny. mliecny vypadol a trvaly zatial nikde

majka99999
7. mar 2024

No, s tou 4ou som sa uz aj obavala, ale tak na rontgene ju mal. Asi vypadla skor ako mala. Teraz mu trojky a ostatne stvorky vypadavaju (bude mat 12), 5 mliecne ma vsetky. Prva jednotka vypadla, ked mal 7, tak ma tie zubky take lenive. 😁