Od akého veku elektricá zubná kefka

natalik2007
2. aug 2018

Dobrý deň žienky chcem sa opýtať od ktorého veku dieťaťa mu môžem čistiť zuby elektrickou zubnou kefkou a akú mi odporúčate(značka). Za vaše príspevky ďakujem.

fitmama07
2. aug 2018

Od žiadneho 🙂 klasická kefka najlepšie curapfox najjemnejšia a čistenie ťahmi od ďasienka k špičke, +neskôr medzizubna kefka..... elektrické zubné kefky spôsobujú vibrácie, ktoré nepôsobia najlepšie na ďasná ani zuby...a paradentoza v neskoršom veku je týmto vítaná... mám to od zubára..na túto tému sme sa už rozprávali 🙂

natalik2007
autor
2. aug 2018

@fitmama07 ďakujem ti

evittam
2. aug 2018

@fitmama07 A ja mam zase od detskej zubarky, že teda nikdy nebola zástancom el.zub.kefiek ale musela uznat, že deti ktore mali problemy s kazivosťou zubov a celkovo ak zacali pouzivat el.zub.kefky tak sa to omnoho zlepsilo. Nase deti používaju aj aj-na striedacku.

zara2012
2. aug 2018

Ano aj moje deti pouzivaju 2rocne a 7rocne. Lebo mojmu 2rocnemu nemozem ocistit zuby poriadne a odkedy pouziva tak som si vsimla pozitivnu zmenu bo vpredu mal vzdy plak a teraz uz zmizol. Ale pouzivaju aj manualne.

pencil
2. aug 2018

@zara2012 super, ze to niekto vytiahol, aktualne uvazujem nad kupou sonickej kefky pre deti, lebo nosia strojceky (zatial vyberatelne a maju ich na noc) a stale bojujeme aj ked umyvame s plakmi. Viete niekto, ci je lepsia klasicka elektricka kefka, alebo radsej sonicka?

lubik87
2. aug 2018

Mali si vybral asi pred pol rokom el.kefku z DM stala len niečo cez 8€ a zúbky čistí super. Mali sa vytešuje a my tiež 🙂 má 5.5 roka 🙂

natalik2007
autor
3. aug 2018

@lubik87 ako sa volá možno niekde ju ešte najdem

lubik87
3. aug 2018

@natalik2007 vieš čo to je ich DM značka v každej dmke ju nájdeš 🙂

natalik2007
autor
3. aug 2018

@lubik87 nemáš náhodou nálepky jamieho zahrada?

mon29
3. aug 2018

sonicku philips elektrickú zubnú používame aj my, dcérka od 4 rokov na striedačku s clasickou curapr.

mon29
3. aug 2018
dorottka
3. aug 2018

Elektricka v ziadnom pripade nikdy, sonicka je zasa super vec. Elektricka ti oddrbe casom dasna, sonicka ich setri. Najlepsie je kombinovat, ja si rano cistim sonickou a vecer klasickou curaproxkou a docistujem jednozvazkovou 🙂 Toto chvali kazdy zubar