Odmietanie jedla pri raste zubov

6. sep 2022

Dobrý deň
Chcem sa poradiť, moja dcérka 7,5 mesačná odkedy má zavedené príkrmy nikdy nič neodmietala jesť, od začiatku jej chuti všetko čo jej ponúknem,zelenina, ovocie, mäso, kaše, vajíčko, biely jogurt.. Bolo jedno, či mixované alebo iba vidličkou rozpučené... Pre predstavu na desiatu zjedla celý banán alebo misku presnidavky s piskotom alebo ovsenými vločkami , na obed misku obeda niekedy ešte pýtala na pridaj, na večeru tanier kaše medzitým samozrejme mlieko, voda, čaj.. ... Teraz jej idú dva prvé zuby a odvtedy problém s jedlom, buď sa u toho hnevá alebo mrnci a ak aj zje tak menej než obvykle... Napr kašu ale stále zje celú porciu... Môže to byť tým, že jej idú zuby a bolia ju ďasna?
Ďakujem... Veľmi by ma mrzelo, keby začína vymýšľať s chutami.. Keďže 3,5 mesiaca nebol problém s ničím nikdy..
Podozrievam aj svokru, že jej dala cumel do medu, 😂🤦‍♂️a odvtedy to bojkotuje malá, čo u nej bola, nonstop mi to totiž radi s tým medom .

miskamicha
7. sep 2022

No moze to byt aj zubkami...ale deti jednoducho maju svoje aj vlbe obdobia. Niektori pojedia to co nezje ich...a ine deti par lyziciek a stači. Ja muskm dceru napr.pri jedeni zabavat inak zje par lyziciek a koniec. Kase jedla a uz ich skoro 2 mes.odmieta... /ma skoro 9/ sladke nechcenic..spapa iba ovocie. Svokra nech nekazi dieta sladkou chutou...pokial rodic dietatu neda sladke /okrem ovocia/ dieta nebude mat potrebu to jest. Vydrz ono sa to zlepši. A aj ked nie lepsie aspon nieco ako nic. 🙂))