Ošetrenie kazu bez vŕtania

lubita592
19. júl 2018

Ahojte
naraziloa som na clanok ohladom osetrenia kazu bez vrtania - brix 3000. (www.brix3000.sk)
Len sa chcem spytat, ci ma niekto s tym skusenosti.

vdaka

natalik2007
2. aug 2018

@lubita592 prvý krát to pocujem

dorottka
3. aug 2018

@lubita592 to je trochu zavadzajuce - nelieci totiz kazy, ktore potrebuju vrtanie, ale iba posobi na zaciatocne kazy - ludovo odvapnene miesta v sklovine - ktore ti aj tak ziaden normalny zubar vrtat nebude. Ak si totiz zacnes zuby umyvat spravne a dane miesto bude ciste, vlastne sliny dokazu tento kazovy proces zvratit a miesto sa nazad zaceli. Ako podporu mozes kupit napriklad elmex gelee alebo gc tooth mousse, to je vlastne to iste. Zuby, ktore maju uz seriozny kaz - taky, ze dojde k zborteniu steny skloviny, take uz vrtat zialbohu treba, tie uz ziadne pasty nezachrania.

meluela
3. aug 2018

@lubita592 ja som sa nechala ukecat na to 🙂 aplikacia bola dost neprijemna, pre mna porovnatelna s vrtanim, lebo medzi zuby treba nacpat take kliny .. a mam trochu paranoju ze mi to trochu poposuvalo/vykrivilo zuby. Ucinnost neviem, to sa uvidi casom. Drahe to bolo dost. Neviem ci by som si to dala znova.

lubos9999
4. aug 2018

Ja som bol s tým ošetrený, no je to za poplatok ale musím povedať, že moja skúsenosť je veľmi dobrá. Mne žiadne kliny nedávali iba aplikovali na kaz. Síce lekár mi vysvetloval, že pri prvom kaze mi musí odvŕtať sklovinu, aby sa dostal pod ňu a následne aplikoval. Že to nepôsobí na sklovinu na povrchový kaz ale na hlbší kaz.
A druhý kaz, ktorý som mal už dosť veľký, tak tam neodvrtaval ale priamo mi to aplikoval.
Dúfam, že budem spokojný aj pri ďalších ošetreniach 🙂
Ja to odporúčam a hlavne by som to videl aj pre malé deti

angvis
12. okt 2018

@lubos9999 prosim ta kde ti to robili? dakujem

lubi2002
18. mar 2019

@angvis ahoj, robia to vo family care ..prave som o tom citala, moja dcera ma kazy a strasne sa boji vrtacky, tak tiez nad tym uvazujem

lubi2002
18. mar 2019

@lubos9999 ahoj, takze je to vhodnejsie aplikovat uz na vacsie kazy? tam netreba vobec vrtat? len daju ten gel, potom ho vyberu a zaplombuju? dcerka ma strach z vrtacky a jeden kaz ma teda uz riadnu dieru na stolicke, ostatne ma take mensie...tak by som to chcela skusit dat opravit

menoruze
6. sep 2020

@lubi2002 ahoj, chcem sa spytat, ci ste to skusili a fungovalo to?

lalitagopi
7. sep 2020

@menoruze ja som sa pýtala na jednej sukromnej zubnej klinike a povedali, že to skúšali, ale neosvedčilo sa im to - že kaz postupoval a bolo treba riešiť štandardne ...

lubi2002
7. sep 2020

@menoruze nie neskusali sme, takze neviem.