Používame cookies. Viac informácií tu. OK
katy1979
22. jan 2012

@dari tohto som sa obavala tiez lebo prvykrat na prehliadke si ledva nechal do pusy pozriet. teraz ma dva kazy. jeden uz opraveny a zvladol to napodiv hrdinsky. na konci mu uz vsetko jedno nebolo to bolo na nom vidiet ale drzal neplakal. Velmi vela zavisi od samotneho dietata ak sa zatne tak s nim nepohnes a radsej pomaly ako nasilu a vela vie pomoct samotny lekar. My mame uzasneho lekara ukludni vsetko mu vysvetlil najprv nazorne ukazal na rucicke co to robi a ze to neboli.
doma sme mu rozpravali ze tam ma cervika a ujo lekar ho musi odtial vyhodit a potom mu tu dierku po cervikovi zalepi zuvackou. zachvilu nas to caka druhykrat tak dufam ze to zvladneme bez problemov.
Ak to naozaj s malou nepojde ani ked tam pojdete viackrat a bude to uz akutne tak na heudokovej je aj ambulancia pre nespolupracujuce deti.

stardust
22. jan 2012

tak mne skoro spadla sanka od prekvapenia, ked nas maly otvoril usta a nechal si prezriet chrup. Vzdy chodime cela rodina, syn videl, ako nam zubar prezera chrup, potom som si ho posadila na lono, syn sa oprel a ked k nemu zubar podisiel so zrkadielkom, otvoril usta...bez toho, aby vyrevoval ako besny, bez darcekov a uplatkov.

kubik1
22. jan 2012

@dari Riešili sme podobny problem. Do 4.rokov mal syn zubky ok, ale pri preventivke po 4. narodeninach mu zistili 2 kazy. Na prvom objednanom termine to nevyslo - zatal sa a nechcel otvorit usta. Tak spravila zubarka zuby mne a maly sa pozeral. Na dalsom termine si nechal spravit jeden zub a na dalsom druhy zubok. Skusali sme to vysvetlovanim, po dobrom i pohrozenim, co sa so zubkom stane, ked ho neopravime.. v tej chvili, ked sa zatal, vtedy nepomohlo nic. Tak sme to nechali vzdy na dalsi termin. Najviac pomohol prislub odmeny /malej hracky, ked si necha zub opravit...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli