Ošetrovali vášmu dieťaťu pokazené zuby v celkovej anestéze?

hana23
19. aug 2015

mám 4 ročného syna a začína nás dosť pobolievať zub. naša zubárka by mu to aj chcela ošetriť ale je to nemožné...je hrozne citlivý a neudržíme ho v kresle. tak nám navrhla aby sme šli do BA že tam by vedeli celý chrup komplexne ošetriť v celkovej anesteze. okrem tohto jedného boľavého zúbku máme dalšie pokazené...nechcem ho trápiť bolesťou ale zase ho dávať do celkovej..neviem. prosím ked má niekto skúsenosť, poradte mi prosím.

henikav
19. aug 2015

Mojmu synovi takto osetrili zubky na jeden krat ked bol malicky, kedze mal viac pokazenych, dlho pil a sladene napoje, dzusiky a cajiky z flasky. Uspali ho rajskym plynom, osetrili vsetko na jedenkrat a poobede sme sli domov. Som rada ze sa to takto naraz vyriesilo a bez nejakeho plakania a stresov. Ale kvoli jednemu zubku by to bolo asi zbytocne, u nas to bolo viac prednych zubkov naraz, ked aj vy ich mate viac, asi to bude najlepsie riesenie

loginexistuje
19. aug 2015

No ono to neni take jednoduche. Na Heydukovej v BA je ambulancia pre tazkoosetritelne deti ale beru primarne ZTP deti /postihnute/ prip. treba nalez od psychiatra, psychologa... tam ale nerobia v celkovej anesteze len v sedacii, na heydukovej pre tak male deti celkovu anestezu nerobia. Riesi sa to tak ze oni ti napisu odporucanie a potom musis ist na Kramare na ORL kde dostanes termin /co moze byt kludne aj pol roka aj viac. / najma ak mas poistovnu Dovera.
a oni z Heydukovej tam pridu ... a odoperuju na vyber stehov a pod sa uz ide na heydukovu... treba ratat tam ale ze cakaju spolu deti dospely /deti nemaju prednost/ a caka sa doslova hodiny ... na tej heydukovej...

my sme si to absolvovali u nas ale teda slo o trochu iny pripad /moj hodinu pekne drzal len sa to skomplikokovalo a mal nakoniec velku cystu pod korenmi/ tak siel do nakrozy kde to urobili ... sli zuby von na celej jednej strane. do nakrozy siel do troch dni ale on tam mal aj zapal... musel aj ATB brat a tak...

ak by som ale mala riesit teraz zuby a nechce tak idem do toho rajskeho plynu .. co sa sice plati / ale tak to sa plati vsade u zubara/ u sukromneho zubara, ktory to ma...

inak oni sa najprv na tej heydukovej skusaju osetrit bez anestezy ....

ladyblcha
19. aug 2015

@hana23 v suranoch u starzyka to vraj robia. inak odporucam tam dr. ivancso.
http://www.starzyk.sk/osetrenievanesteze.html