Panika zo zubára u 8 ročnej slečny

mirusa30
29. jan 2012

viete mi poradit ako mam dostat dceru k zubarke ked ma paniku z toho....?

akika722
29. jan 2012

ani sa jej nečudujem,to mám aj ja 😅
ale ako pozerám ma 10m. odkial vieš že ma "paniku" ?už ste tam boli???

akika722
29. jan 2012
mirusa30
autor
30. jan 2012

@akika722 ja som myslela moju 8 rocnu dceru....malicka urcite este paniky nema heh

akika722
30. jan 2012

@mirusa30 jaaaj,uvedenu maš len 10mesačnu v pase 😅
aj ja mavam take stavy tak ju chapem 😀 😅

mirusa30
autor
30. jan 2012

@akika722 verim ti..len potom tie jej zuby.....

akika722
30. jan 2012

@mirusa30 verim 😖 aj moj syn sa velmi boji,ma skoro 4r.ale ked mal necele 2r.dr.mu vrtala zub 🤐 zlomil si stoličku..odvtedy sa hrozne boji,no on sa ešte "oklamať" da...nestrašime do vopred že ideme k zubarke,dozvie sa to až ked sme na mieste 😅 a tam sa ho snažime ukludniť...vopred ho nikdy nestresujeme

mirusa30
autor
30. jan 2012

@akika722 urcite netreba strasit deti....aj my na nu ideme vselijako....musi to prekonat bohuzial

akika722
30. jan 2012

@mirusa30 su ludia kt.to neprekonaju nikdy-ako ja 😅

lillah
30. jan 2012

A robili jej u zubara nieco, co ju strasne bolelo? Inak by som ju motivovala tym, ze vlastne ide len na kontrolu a zubar jej zubky len skontroluje. A ak by mala kaz, tak jej vysvetli, ze to treba opravit lebo by ju to neskor veeelmi bolelo. A urcite by som priplatila za injekciu nech to ma bezbolestne.
Ja nastastie take problemy nemam. Moj syn (4r.) mal uz aj nerv vyberany a 2 zuby plombovane a k zubarovi sa neboji. Vsetko si pred navstevou zubara vydiskutujeme a vysvetlim mu co mu budu robit a tak.

mirusa30
autor
10. feb 2012

@lillah nic strasne jej nerobili, ale aj moja najstarsia sa boji nenormalne, mame co robit ked ich treba dostat k lekarke...sa musime pripravovat aj my rodicia hehe....len potom sa na nas pozeraju akokeby sme to zanedbavali prevencie...

mona333
10. feb 2012

Ja sa jej tiez necudujem, mam takmer 25 rokov a k zubarovi idem len ked uz neviem od bolesti vydrzat. Proste uz ked vojdem do cakarne,tak ma chyti strasna panika a neviem poriadne ani dychat. V auguste mi dal vlozku do zuba,ze mam prist o tyzden preblombovat a este som nebola. Nikdy mi nic take nerobil zeby to bolelo,ani netrhal ani nervy nevyberal,ale ja aj ked ho stretnem v meste,tak sa zabudnem skoro nadychnut.

lussy23
10. feb 2012

Nečudujem sa- Mám 20 a k zubárovi chodím len na prehlidky. Zub na našťastie už dlho nebolel. Dvakrát mi trhali a ledva som to vydržala. Radšej by som šla na adrenalinový šport ako si nechať vytrhnúť zub. 😕

ivuska6
10. feb 2012

ani ja moju dceru neviem dostat k zubarke a ma 14 rokov ma kazisko ako svet a uz ju to bolelo a nechce ist a neviem ani sama aky to je trvalkovy zub ma to s prvych nevypadol a ci vypadavaju to neviem ale zubarka tvrdi ze nie . a ja si nepametam ci by mi vsetky zuby sa obmenili tie zadne stolicky . 🙂

lillah
10. feb 2012

@mirusa30 Tak to potom neviem preco sa boji. Musite to povedat ako nieco pozitivne, nie ako negativne. Nerobit zo zubara strasiaka. A ak sa aj ty bojis zubara tak potom ona ten strach prebera od teba. Ja sa zubara nebojim tak ani moj syn z toho nema strach.

mirusa30
autor
10. feb 2012

@lillah ja chodim v pohode, neviem preco sa tak boji lekarov, ona ani ockovanie nemusi a to ma 11rokov..mladsia este v pohode aspon injekcie zvladne

mirusa30
autor
10. feb 2012

@ivuska6 nasej treba tahat nejake ale neviem ako ju tam dostaneme, tak lekarka navrhla narkozu v nemocnici, ze najlepsie riesenie

sisaka
10. feb 2012

ja by som patrala po tom, kde ta panika vznikla. Ak je to neopodstatneny strach - fobia, patri to do ruk odbornika.
Starate sa s manzelom o vase zuby? Ako komentujete, ked idete k zubarovi? Chodite len ked je uz problem, alebo idete aj preventivne? Nepocuva dcera horrorove pribehy od zubara? Myslim si,ze za poslednych 10-20 rokov sa vela zmenilo. Osetrenia u zubara su nebolestive - vrtacky su tenucke, s rychlymi otackami, umrtvuje sa lokalne dokonca pred pichnutim injekcie na umrtvenie, takze dieta moze citit nanajvys nejaky diskomfort. sama pravdepodobne vies, kde prameni strach tvojej dcerky - bud zla skusenost (bolest, protivny zubar...), alebo prenasanie strachu rodicov. Moj manzel je tiez total strachoput,k ed ma ist k zubarovi a ani sa mu necudujem je to totiz zacarovany kruh - kedze sa boji, ide k lekarovi az ked je velmi zle, co znamena - trhanie zubov, nervov .... a kedze ma len taketo neprijemne skusenosti navstevu odklada, az kym zase nie je zle a tak dokola.... U nas doma ma zakazane cokolvek o zubaroch hovorit, aby nevyplasil deti- tie chodia k zubarovi v uplnej pohode a klude, dokonca sa tesia 😀 a to im uz aj vrtali zuby, deti nikdy neklamem, ked poviem,z e sa ide len na hygienu a prehliadku, tak sa ide na prehliadku, ked poviem, ze je kaz a je potrebne vrtanie, tak nezahmlievam, doktor sa ale pred vrtanim vzdy ubezpeci, ze deti nic neboli a pyta sa ich aj pocas vrtania, dobre vie, ze ak budu mat zlu skusenost nebudu tam chciet chodit a pojdu az ked su velke problemy. Mate dobreho zubara? Je priatelsky a ustretovy k detom? Vie ako na nich? Od toho tiez vela zalezi, ako sa dieta citi v ambulancii, u nas je v cakarni vzdy prijemna atomosfera, su tam knizky, hracky pre deti, pre starsie maju dokonca x-boxes, telku, mozu si zobrat z chladnicky dzus, urobit si horucu cokoladu....Nas doktor nechava deti pocas vykonov cumiet na telku, ukazuje im vrtaky, "lepidla", lampu, vsetky mozne nastroje, to iste robi hygienicka, ked cisti zuby, dokonca deti aj "uplacaju" , mozu si nakoniec navstevy vybrat z kosicka hracku i dve, vzdy dostanu novu kefku a mini pastu, lekar sa s nimi normalne rozprava - veku primerane, nikdy nie su ignorovane, mozu si vybrat chut pasty, ktorou im umyju zuby, chut fluoridu ... su to detaily, ale vytvaraju celkovu atmosferu, ktoru si dieta spoji so zubarom.
Co sa tyka narkozy - treba si to rozmysliet, je to velky napor na organizmus, hadam nepojde do narkozy zakazdym, ked jej bude treba opravit zub ?.... ak si nevies dat s jej strachom rady treba navstivit psychologa, on vie ako na to, i ked je to beh na dlhsiu trat z dlhodobeho hladiska je to prijatelnejsie ako narkoza.

eeffka
10. feb 2012

@sisaka mas recht, moj muz je taky isty ide vzdy az ked 2noci prereve od bolesti, ruskyij soldat, on vydrzi 😖 , s malou chodim od 2r, najprv na navstevy, trenovali sme otvaranie ust, nahananie kazov a pod aby sa nebala usta otvorit, ked vrtali mne im to tam obzerala, potom na 2-3x aj ona usta otvorila a uz jej aj 4x plombovali lebo si ich znicila zamladi. 8r dievca a panicky strach? to musi mat nejaky dovod. Moja mala to berie uplne normalne ze ideme k zubarke, sa jej popyta co ide robit, naco ma to a to, niecim ju vzdy uplatia a drzi ako hluchy dvere. (teraz ma 6r)

jazminn
23. sep 2012

@mirusa30 ako to ďalej zvládate? moja dcéra má sedem rokov, pôjde k zubárovi na dentálnu hygienu, alebo na prehliadku, ale inak nedá robiť nič...má asi zo dva kazy a už ju to začalo aj bolieť a nedá s tým nič robiť. Išla som s ňou tam, že ako na prehliadku...dala pozrieť a keď išiel, že jej to znecitlivie a začne robiť, zavrela ústa a neotvorí...koniec. Prehovárali ju tam aj zubár aj sestrička, a neotvorí ústa ani za svet. Bolo mi tam tak trápne, myslela som, že sa prepadnem pod zem...Dnes zub už bolel aj v noci a povedala, že nepôjde k zubarovi...ale je víkend a vyspí sa lebo je nedeľa. Ale, čo ak ju bude bolieť cez týždeň, odrazí sa to na škole. Sme s toho s manželom obaja zúfalí, nič doma pomaly neriešime, len ako aby si dala ten zub opraviť...

mirusa30
autor
23. sep 2012

@jazminn ahoj, my sme natom tak isto..ani za svet nechcu chodit k zubarke...asi jedine tu narkozu poriesime starsej dcere, inak to nepojde....neviem kto by ju drzal v kresle u zubarky ked je uz velka. a dohovaranie nepomaha.....

jazminn
23. sep 2012

@mirusa30 ja som tiež v koncoch, v noci som nespala, lebo bolel zub, a ani tak nepôjde "ani za svet k zubárovi"! A čo zoberiem ju tam nasilu a budem sa tam hanbiť ako pes, zase mi povie, že "dieťa nie je pripravené..." dieťa-skoro osemročná kočka...už som ju pred týždňom zobrala k mojej zubárke a videla , ako mi trhala zub, dala injekciu a ani som nemukla, veď to nič nie je...nepomáha nič...

tomasko27
20. nov 2015

Viem ze stara tema ale.. Rano ideme s detmi k zubarovi.Dcera este fajn aj ked vie ze jej bude trhat lebo ten zub musi ist von ale problem je syn.Ma 8r a on ani usta neotvori, keby si ich dal aspon pozriet tie zuby a tiez mu treba vytrhnut.To bude boj uz ani manzel tam s nim nechce ist.Syn ma ADHD tak aj stym je to asi spojene ze nechce.Dake rady?

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henikav
26. sep 2016

@gydy fuha, tak to si neviem predstavit ze by zubarka bila moje dieta po hlave, to by ju asi musela sanitka odniest ked by som s nou skoncila 😀 😀 😀 😀

ludka140281
26. sep 2016

@gydy čože? to naozaj take ešte v dnešnej dobe je,,,povedala by som to asi všetkým jej pacientom a vzala kartu,okamžite,,,takto vyvola panický strach zo zubárov u dcery,,,mne sa to stalo,ked som bola dieta a teraz mam 35rokov.....konečne to prekonávam,ale aj tak den pred prehliadkou mám žaludočne problemy,nespím........to je masiarka,nie zubárka ☹

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tetapetra
26. sep 2016

@mirusa30 skus jej povedat, ze to moze dopadnut zle a potom pojdu zuby rad, radom. Ako 10 rocna som bola vyfackana pri resekcii. Nesla som vsetko stvrdlo a nanov. Nejako ma dokopali a potom az do skoro 18 nic. Dopadlo to tak, ze som tyzden pred stuzkovou isla k zubarke tahat zub, obrovsky vacok a zapal. Odvtedy pravidelne. Ale to som uz velka 😉

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henikav
26. sep 2016

@gydy dufam ze si ju aspon dobre zdrbkala, aby dcera vedela ze je to zubarka, kto je mimo a uvedomila si ze nie kazdy zubar je somar. Uz je dost velka, tak si to snad necha vysvetlit. Inac si myslim ze zubarov nema v laske absolutne nikto, ale zas nikto nechce mat hnile a bolestive zuby, tak tam chodime aj proti voli 😉 Drzim palce aby to dcerka rychlo prekonala, skuste ineho zubara a ak bude mat pozitivnu skusenost, mozno sa prestane bat

ludka140281
26. sep 2016

@gydy presne toto som prežívala,,,dokonca by som si radšej dala ruku zlomit ako ist k zubárovi ☹ ☹ vtedy som to tak prežívala,,,,,potrebuješ zistit,kde je niekto milý,,,ak tamto bola žena,najdi muža zubára...predom by som mu asi povedala o neprijemnej záležitosti a vysvetlila,že preto má dcerka velky strach...snád vam pomože ,,,,moja zlatunká,je mi velmi luto,že to takto dopadlo...želám vela štastia 😉