Pokazené zúbky 2 ročného synčeka

natyadko
12. júl 2012

Ahojte mamicky. Potrebujem poradit. Syn ma 2 roky. Pred pol rokom spadol a udrel si predny zubok samozrejme presne v strede sa mu nalomil AZ k dasnu. Isli. Sme k zubarovi ten povedal ze s tym nic Neurobi. Zubcek sa mu zacal kazit. Chutili sa mu aj zubky vedla ked som mu to chcela aj cistit nedal si to. Teraz ma tie zubky uz rozpadnute bez skloviny. Vcera som bola u 3 zubarky Co s tym??? Lebo mam pocit ze ho to musi aj boliet. Zubarka povedala ze musime cakat kym pojdu trvale a tie vytlacia tie mliecne. Ale to je AZ v 6 roku chcem sa spytat CI je tu nejaka mamicka/y Co maju nieco taketo za sebou a ako to zvladli. Dakujem za rady ...

orieskova
20. jún 2013

@mia78 zdravim ...prve coku nerozumiem,preco obaja pod narkozou...mali sme aj deti,ktore nam rodicia nahanali po ambulancii ale nikdy sme nic nerobili nasilu...teraz sa s niekyltorymi na tom uz len bavime..proste z toho vyrastli a zvykli si pravidelnym chodenim na nas..a ano je pravda treba mat trpezlivost...ak dcerka nema problem a zubky ju nebolia nevidim dovyod na trhanie...je to velmi skoro...mliecne zuby drzia miesto trvalym a ano je tam pravdepodobnost ze trvale narastu krive...ak pojdu von...a synovi chce trhat mliecne stolicky?

sisaka
20. jún 2013

@mia78 pod narkozou? fuuu, tak to nechapem, co tak umrtvit len zub? Ak musia ist von mliecne zuby, dava sa do ust nieco ako "strojcek" ktory sa prichyti o existujuce zuby a ten udrziava to miesto, aby mali kde narast trvale zuby (aby sa nepoposuvali tie mliecne)
preco chce zubar trhat stolicky tvojmu synovi? Ma ich pokazene? V prvom rade sa treba pokusit ich zachranit - vyvrtat, pripadne urobit, "baby root canal" (vycistenie nervoveho kanalika, vyplnenie a na vrch ide blomba) - tymto sa casto da zub zachranit. Niekedy sa moze stat, ze to nepomoze a zub treba vytrhnut, potom plati to iste, co pre tvoju dceru - drotiky, ktore udrzia miesto pre rast trvaleho zubu

mia78
21. jún 2013

zdravím @orieskova @sisaka preto syn že ma dost kazou stoličky mliecne .......a aby mu to naraz spravili .a niektore vraj uz sa neda inak len vytrhnut ( žiadny rengen sa nerobil)....už mu doktor aj vrtal ked ho bolel a hrýzol ho ,no nakoniec mu ho vyvrtal zatial nebolia....teraz chodí k druhej zubarke v škole tak neviem...ta sa opitala ci dame inekciu a on že nie tak sa ani nenamáhala to dako urobit......pod narkozov cca od 60-80€ by sme platili len synovi ☹ uz len pri vstupnej prehliadke som dala z 20€ za oboch ach jaj

a dcere som rozhodnuta ze jej nedám thať tie ju nebolia ,tak vydržime ako bude, bolela ju akurát stolicka len bola chorá tak jej nevrtala a poslala nas tam....a praveže o drotikoch nebola rec cere vobec a synovy sa spítala či bude strojček nosiť....

asi niektorý nemaju tolko trpezlivosti,uvidíme a ked budeme hladat dalej.........dakujem za nazory a rady mám dva mesiace na rozmyslenie či aj jemu dám su objednany na september,,,,,,

blue99
6. sep 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
graziela
17. okt 2014

Na kvalitu zubkov (kosti, nechtov, vlasov, pokozky) je velmi dobry makovy olej, kedze obsahuje velky podiel vapnika (niekkolkonasobne viac ako mlieko). Odporuca sa denne 1KL rano a vecer, u deti staci 1/2 davka.
Ako prevenciou a zaroven uz pri vzniknutom zubnom kaze je velmi vhodnou nahradou namiesto klasickeho bieleho cukru - brezovy cukor, ktr. neprekysluje a posobi osetrujuco na zubny kaz. Odporucame, oba najdete v nasej ponuke na eshope, prip. na MK v PRO shope:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

lenka2007
18. apr 2016

@sisaka zdravim a kde robia taketo drotiky. nie každy zubar to robí. aj nam treba isť vytrhnuť vrchne predné 4 zubky a mam z toho obavy. pretože maly keď mal rok tak ich odbyl po ďasno o posteľ a teraz mi opuchol. mal celú peru taku tvrdú, zubar mu dal abt. a povedal keď opuch prejde prisť vytrhnut. ale ja neviem. poraďte niekto je to aozaj potrebné hneď alebo este počkať, a keď sa opuch zopakuje tak potom ich dať preč. budeme mať 3 rôčky. budem rada za všetky nazory.

sisaka
18. apr 2016

@lenka2007 ja nezijem na Slovensku a tu to spravi kazdy zubar. Teda nie zubar, oni zoberu otlacky a objednavaj to od zubnych technikov, ci ako sa to vola, ti to vyrobia na mieru a zubar to potom len vlozi. Ci sa to da dat aj na predne horne zuby to neviem, syn to ma koli vytrhnutym stolickam. POdla mna sa len treba pytat, na moznosti u zubarov, treba hladat mladych, ktory idu s dobou a sleduju trendy, myslim, ze v nejakej inej teme niekto spominal, ze to robia aj na SLovensku, tak drzim palce, nech je tato moznost vhodna aj na vas problem a nech najdes nejakeho dobreho zubara, ktory to bude chciet spravit

misha2107
1. jún 2016

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci, nakoľko potrebujem väčší počet respondentov. Zaberie vám to iba chvíľu a mne to pomôže. Mamičky,ak sa tento strach prejavuje u vašich detí, môžete to vyplniť za ne. Ďakujem. http://www.survio.com/survey/d/R9Y2E8C6Z3O6J8Z1Y

materina
3. okt 2016

@adamlf ahoj viem ze reagujem na stary príspevok ale ako bolo tvoje dieťatko neskôr na to s tým pokazeným zúbkom? kaz sa zväčšoval rýchlo alebo stagnoval. Moj maly ma 2,5r a zdá sa mi v zadu ze čosi ma ale nechce ukázať a dosť do te nevidím až na posledný zadný zúbok hore.
Inak zuby umývam riadne od prvých zúbkov a tiež bol donedávna dojčeny a v noci nepil nic iné.
tak potom naozaj neviem

lenka2007
7. okt 2016

@sisaka ďakujem už mame opravené a teraz len udržiavame aby sa ďalej nekazili

vierkau
19. okt 2016

@lenka2007 ahoj...prosim ta kde ste dali opravovat zubky nakoniec?

lenka2007
20. okt 2016

@vierkau zdravim zubna ambulancia sa volá zdrave zubky. Treba všetko platiť lebo pani zubarka ma zazmluvnenu iba Union poisťovňu. Ale oplati sa🙂 Ďeťom všetko vysvetli dokonca im to ukaže na ruke aby vedeli čo robia nastroje až sa neboja.

katka2249
10. dec 2016

Dobry den moj syn ma 3 roky a ma vsetky horne zubky pokazene na stolickach kaz a ostatne odlomena sklovina co sa da robit dakujem za radu

sense
10. dec 2016

@katka2249 urcite k zubarke... a ak to nema dedicne urcite sa pozriet na zlozenie stravy a na ustnu hygienu

vierkau
10. dec 2016

@katka2249 my sme boli uz u 3zubarov...ale len pockat kym sa mu vymenia zubky (my mame len 23mesiacov a tiez 4horne predne uplne bez skloviny a predne dva dokonca zlomene. .)
Takze len dokladna hygiena (co u nas je skoro stale nasilu -lebo nexce)a raz do tyzdna nam odporucil zubar potierat Elmex gelom.

zuzulka81
22. feb 2018

@katka2249 dcerka mala tiez podobny problem, jednotky a jednu dvojku mala pri dasne uplne hnedu, az sa jej vsetky tri zubky polamali a takisto mala pokazene aj vsetky stvorky, pomohli nam v Evidente v BA, dali ju pod narkozu a vsetky zubky jej opravili, dokonca ma na prednych aj zirkonove korunky a na jednej stolicke nerezovu korunku. Zubky ju uz zacinali boliet, nechcela nic jest...

dadak223
1. máj 2018

@zuzulka81 ahoj a prosim ta kolko mala rockov ked jej to robili a ak sa smiem spytat kolko ste platili?dakujem za odpoved

zuzulka81
1. máj 2018

@dadak223 ahoj, dcerka mala 2 roky a mesiac, ked jej to robili... zubky sa jej uplne pokazili za pol roka... platili sme 1000 eur za zuby a 500 Eur za narkozu...

dadak223
4. máj 2018

@zuzulka81 fuuuuuuu to je dost....to poistovna asi nic nepreplaca vsak?a kolko zubkov jej robili?

zuzulka81
4. máj 2018

@dadak223 nasa poistovna vraj preplaca do 80 % nakladov, kolko by to stalo u zmluvneho lekara... cize tazko povedat, aka by to bola suma, kedze tam by jej ich zrejme len vytrhali... robila jej 7 zubkov

fatarina
9. jan 2019

@zuzulka81 dobrý deň a kolo mala dcérka rokov keď Ste absolvovali tento zákrok? ďakujem

zuzulka81
10. jan 2019

@fatarina dcerka mala vtedy 2 roky

pinkneve
24. jan 2019

@zuzulka81 a robili jej to v celkovej narkoze? nas maly 2,5 rocny na tiez 2 kazy ale urcite si neda kazy opravit

zuzulka81
24. jan 2019

@pinkneve ano, robili jej to v celkovej narkoze, vzhladom na stav jej chrupu sa to inak ani nedalo. Kvoli dvom pokazenym zubkom by som urcite do narkozy nedavala, su aj ine sposoby

miriss18
18. sep 2020

@slady dobry den aj Vam.pomohla ta weleda?rozmyslam.nad kupou..chcela.som.tu tooth mouse ale maly ma 2 roky.a.asi ny nam.to.neslo.tak.vyplachovat a 3 minuty neprehltat ako pisu...ide mu dolu sklovina 😔

kittykat22
18. sep 2020

@miriss18 uspat, opravit, nastavit, zapecatit. Za 2 hodiny bude ako novy. Nas syn mal tiez kazy a dali ho do narkozy, vsetko opravili, zapecatili, upravili a synovi sme povedali za pol roka ze ma vlastne spravene zuby. Uspali ho cez masku, napichli rucicku (o tom uz nevedel) a uz to bolo. Vstal a nic nevedel. Po vystupeni z ordinacie trochu omraceny uz kupoval hracky 😀 Na recepcii maju vyklad 😅

zuzulka81
18. sep 2020

to má už veľké kazy na zúbkoch, môže mu to odhniť, budú mu to musieť opraviť, lebo kým by mu vypadli, ešte by prešli ďalšie 3-4 roky, môj malý má 7 rokov a ešte má mliečne
vrchné jednotky.

iramka
18. sep 2020

@natyadko ahoj, nasa dcera si takto skripanim ulomila 3 zuby ked nemala ani rok..zubari to nechceli riesit, ze az ked bude mat 2 roky!!! Poctivo sme cistili, ale nie fluorovou pastou, lebo nevypluva..nic nepomahalo, zub sa nam stracal pred ocami..
Az u 3. Zubara nam pomohli,dali jej taku vodicku, po ktorej jej ten zub zcernal tam kde bol ten kaz..zub uz je sice zniceny/mrtvy lebo sme prisli neskoro, ale kaz sa nesiri dalej a ma ho..tak snad vydrzi co najdlhsie,zvysne dva zuby sa podarilo vyvrtat a zaplombovat okolo 2 rokov, tie si odskriepila neskor, tak sa nestihli tak pokazit

kristinabanyakova
3. jan 2024

Dobry deň chcem sa spýtať moja dcéra ma 3 roky a odkedy jej začali rast zúbky ma ich zle !!!! Ešte keď sa jej tlačili von tak sa nevytlačili ani !!!! A teraz máme problemi dcéra mi nechce ani jesť boli ju to no zubári hovoria že mliečne zúbky sa netrhajú …. Prosím vás vie mi niekto niečo poradiť ?