Pokazené zúbky u 5 ročného syna

stefaniamikova11
10. feb 2022

Dobrý deň mamičky idem si k vam poradu moj syn má 5 roky do teras mal cumel zúbky predne 4 sú velmi škaredé zubky sa odlamovali a ostali kôrene moj syn sa strašne bojí zubarky vypadnú same alebo mame riešiť ďakujem

im709vf
10. feb 2022

@stefaniamikova11 Určite by som kontaktovala zubarku, nech sa na to aspoň pozrie. Ja sa do toho veľmi nevyznám, ale myslím ze by z toho mohol časom vzniknut možno nejaký zapal, alebo sa mu budú kaziť aj ďalšie. Predné zúbky mu síce o chvíľu asi vypadnú, ale chytiť to môže aj stoličky, a s tými pravdepodobne ešte nejaký ten rok bude

natallys
10. feb 2022

Vypadnú samé, ale isto by som to riešila. Preventívne prehliadky ste mali mať už dávno absolvované. Viem, že detičky vedia mať strach zo zubárov, však to aj dospelí, ale treba chodiť na tie prehliadky.

tinkavvv
10. feb 2022

Samozrejme treba riesit (to uz davno bolo potrebne rIesit). Takto mu v ustach ostanu loziska bakterii…

alenamihal
10. feb 2022

MOj 3rocny ma uz 2x blomby a cakaju ho dalsie 2 (stolicky) u zubarky zatial je super...isto vela zalezi na zubarke ...ale ja by som nevahala a uz by som isla k zubarke..nech sa mu na to pozrie...

lasoli
10. feb 2022

no predne tuby sa neriesia,ak su moc pokazene,zaoalene vzedy sa trhaju,kvoli infekcii,iank sa neriesia.Stolicky ale treba skontrolovat,pretoze tie neskor vypadnu a pripadne kazy by uz mohli boliet.Inak do 5r cumel??

stefaniamikova11
autor
10. feb 2022

@alenamihal mame zubarku ale ta ma strašný pristup ona mu naposledy vrtala a vždy hovori že sa stym nič neda robiť no chlapec dostal strach

stefaniamikova11
autor
10. feb 2022

@lasoli áno mali sme cumel do nedavna bez neho nezaspal celý deň sme ho nemali len na noc tie zadne chodime na preventívne tie ma pekne len predne 4 sú zlto hnede ale len korene ostali neviem či sa vytlačia ked prídu normalne zúbky

janulik2008
10. feb 2022

@stefaniamikova11 ja ťa chápem. Bratranec tak mal ale už v troch rokoch čierne predné mu ani nevyšli. Už to nezmenis ale choď so synom k zubárovi. Skús iného ak má ten čo ste u neho taký prístup 🙂

stefaniamikova11
autor
10. feb 2022

@janulik2008 som mislela ze vymenim ale detský stomatolog sa hlada ťažko aja sa si myslím že by malim deťom malí niečo dávať a nie vŕtať a ešte k tomu bolestivi zub