Prerezávanie zúbkov a odmietanie prsníka

whimy
11. júl 2012

Ahojte maminy, potrebujem radu, lebo som už zúfalá..
Dcérka má 8 mesiacov a doteraz sme dojčili. Začali jej však rásť zúbky a to hneď obidva vrchné rezáky naraz..určite ju to pobolieva, teplotky trošku mala, bola trošku podráždená, ale teraz je to už dobre..trvá to asi 3 dni no a odvtedy sa mi vôbec neprisaje na prsník, odtláča sa a plače, zvykla si cmúľať palec, keď zaspávala, ale teraz to nerobí, pretože, keď to skúsi tak sa rozplače, bolí ju ďasienko.. Z fľašky piť nevie, odstriekávam materské mlieko a to jej dávam striekačkou, tak sa pekne napije.. Ibaže toľko liečka, koľko potrebuje neodstriekam, tak by som ju veľmi rada naučila späť na prsník. Máte niekdo s niečím podobným problém, ako ste to riešlili??? Ďakujem za každú pomoc...

whimy
autor
12. júl 2012

@katren Ďakujem, nemohla som nájsť podobnú tému, ale aj tak by som bola mamičkám vďačná za ich názory...

margot
13. júl 2012

Moja zakaždým,ako jej vyšiel nejaký zúbok,odmietala sčasti prsník..

luna13
25. júl 2012

ahojky no my teraz mame ten isty problem mala moja teraz odmieta prsnik aj stravu spapa len polievocku a moc pije aj by chudatko sa nakojila a hned ako sa prisaje zacne plakat nejde to ja len dufam ze to nebude trvat dlho aby sme nedosli o mliecko vytlacam si dva krat denne aby to bolo v pohybe hihi so synom som to nemala ten mal zase vodove sopliky a hnacky ale nakojil sa jak valibuk ona bohuzial nie tiez hnackuje ale kojenie nejde🙂

jameena
28. jún 2016

@whimy prosím, ako to dopadlo? Naučila sa ti späť na prsník? Koľko to trvalo?...Ja som zúfalá, mojej malej vyšli behom 2 dni 4 horné zuby naraz a nechce sa vôbec prisať, ani odstriekané lyžičkou, ani z fľaše, pohára, ani vodu, čaj nič!😭 Skončili sme v nemocnici na infúziách kvôli dehydratácii, za 36 hodín len 3x cikala, už má aj nález v moči. Doktori vravia, že to má zo zúbkov a že to je prechodné, ale ja sa bojím o kojenie...

whimy
autor
28. jún 2016

@jameena Prešlo ju to, trvalo to cca 3 týždne, už som myslela, že s kojením skončím, ale pri zaspávaní prsník chytila, keď bola hore odmietala, ale keď bola rozospatá, tak s tým problém nebol, po čase už aj cez deň začala ťahať a s kojením sme skončili, keď mala čosi cez dva roky, prirodzene sa odstavila 🙂 Držím palce, verím, že aj drobček sa rozbehne, hlavne vydržať...

jameena
28. jún 2016

@whimy Ďakujem, hneď mi je ľahšie keď viem, že nádej tu je... snáď sa aj nám podarí opäť rozkojiť.

napraforgo
3. jún 2019

@jameena ahoj 🙂 ako ste napokon dopadli? Mame to podobne, trva jej strajk uz vyse tyzden. Dakujem za info 😉

jameena
3. jún 2019

@napraforgo Žiaľ nepodarilo sa nám už potom vrátiť k dojčeniu😑 Toľko som sa snažila ju prikladať, až dcérka chytila úplnú averziu a len čo zbadala prsník, tak úplný rev. Ešte asi 3 mesiace sa mi darilo mliečko odsavať a miešať do prikrmov, potom som ho už stratila. Mala mi nechcela žiadne dojčenské mlieko, ani alternatívy. Po porade s doktorkou som jej prestala núkať mlieko a nahradila ho bielym jogurtom, ten zjedla aj dva naraz. Neskôr začala jesť aj syry, tvaroh. Mlieko odmietala až do 3 rokov. Teraz v 3,5 jej zachutilo kozie mlieko z farmy, iné nevypije.