Priesvitný strojček a vaše skúsenosti

alexaalexa
16. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti s "priesvitným" strojčekom. V akej cene sa pohybuje ( ak už mám 18). Prípadne môžete odporučiť aj nejakú dobrú zubárku. Ďakujem 🙂

sisaha
17. jan 2013

@alexaalexa ak mas na mysli invisalign, robi to len Mudr. Thurzo v BA na Heydukovej a este jedna doktorka vo Zvolene. Stoji cca 5000 eur. Moja sestra ho ma, nosi ho cca 1 rok a uz ma zuby rovne...a to predtym vyzerala ako Dracula..doslova 😉

alexaalexa
autor
17. jan 2013

5 000 € ... nepomýlila si sa o jednu nulu ? :D

k_a_j_k_a
17. jan 2013

@alexaalexa podla mna sa @sisaha nepomylila. Ja si chcem dat tiez strojcek. Dr. mi povedala, ze taky obycajny, nepriesvitny vyjde 1500€, cize ten priesvitny moze byt aj tych 5000€.
Ja som kedysi mala nocny, vtedy pomohol, ale ako mi rastu osmicky, tak mi to ide vsetko spat a vyzerat zase ako zajko sa mi nechce 😢 . Teraz som vo faze setrenia a dufam, ze mi to nebude trvat dlho 😀

meca
17. jan 2013

2500 eUR MAM NEVIDITELNY STROJCEK + KONTROLY

sisaha
17. jan 2013

@alexaalexa nie.. nepomylila...naozaj tolko stoji.. 😀

sisaha
17. jan 2013

...na tom poslednom youtube videu pise doktor, ze cena je 4900 a plati sa v troch splatkach..

mirage
18. jan 2013

ja som bola na prvej prehliadke u dr. Mareka http://www.dentalclinic.cz/ a tiez zhruba cena priesvitneho strojceka je 4000 eur.

alexaalexa
autor
20. jan 2013

aha, ďakujem baby 🙂

adrim1232
17. jan 2014

A neviete aká je starostlivosť o tento strojček?? Či ho mam čistiť zub. kefkou alebo nie? Ďakujem 🙂 😉

meca
9. mar 2014

@sisaha sTOJI fakt 2500 Eur je neviditelny ...

lucka155
6. apr 2014

Meca a kde si si ho dala robit? Ja idem tento týžden do interklinik tak som zvedavá koľko vypytaju 😀

lulka12
6. apr 2014

Dievčatá normálne ma cena šokla.....Môj manžel mal veľmi podobnú vecičku ako priesvitný strojček urobený asi 5-6 rokov dozadu aby v noci neškrípal zubami. Vyšlo ho to na 20 € . Má to doteraz ale už musí dať urobiť nové.... Dúfam ,že to nebude v takých sumách.... To ho radšej necháme spávať v inej izbe 😀 😀 😀 😀

makarion
25. aug 2014

@meca ahoj...vies mi poslat nejaky link, ako ten tvoj strojcek vyzera? za neviditelny b ysom bola ochotna dat 2500eur, ale 5000eur urcite nemam...u koho si bola? prip. pozeram, ze si az z Ruzomberka, vedel by dat kontakt ten tvoj ortodontista na niekoho obdobne odborneho za podobne ceny v Kosiciach, prip. okoli?

meca
26. aug 2014

@makarion Ahoj ja chodim do ZVOLENA k MUDr. Matouskovej. Ked budem doma poslem dalsie info.

meca
27. aug 2014

@meca Ahoj makarion 🙂 Dam Ti kontakt na MUDr. Matouskovu http://zubnestrojceky.sk/sk/Kontakt

Tieto neviditelne strojceky robia co ja viem len v BA a ona vo Zvolene.

V pripade akychkolvek otazok ma kontaktuj.

buena
18. sep 2014

Ahojte, aj ja mám invisalign. Chodím do BA - lekár: MUDr. Andrej Thurzo. Strojček ma bud stáť: konzultácia 20 e, rontgen 100 eur, diagnostika 250 eur, hygiena 60 eur (toto sú poplatky mimo ceny strojčeka). Strojček na môj typ zubov 4900 eur ( platím v troch splátkach ). Lekár mi vravel, že cena sa bude zvyšovať, tak neviem ako je to teraz, ja som si strojček objednala niekedy v lete a teraz ho už mám nasadený. MUDr. Thurzo mi tiež odporúčal MUDr. Matouskovu, ale ja som chcela ísť iba k nemu ( moja kamarátka chodí k nemu tiež a je veľmi spokojná 🙂 ).

ivobrick
19. sep 2014

@buena Ahoj ja sa chystam k tej Matouskovej, ale co ma zaujima su tam nejake obmedzenia na ten Invis? - na co ho mozno pouzit a na co nie? ako napr. ked mas vyplne korenov alebo plomby, nedajboze korunku-implantat.
Ked pojdes na kontrolu spytaj sa prosimta ci sa s tymto da vyrovnat aj to ked sa ti krizia zubky (jeden za druhym asi 0.5 cm, v mojom pripade, chvalabohu iba jeden hore). Mail som uz posielal ale nechce sa mi cakat. Pripadne co robia tebe?

A, aka hygiena? 60E? nechapem ved na to aby ti to vobec dali musis mat hygienu uz hotovu a zubky opravene :D

Ako casto s tymto typom treba chodit na kontroly? A tie formicky su tyzdnove alebo dvojtyzdnove, lebo na youtube kazdy vravi inak..

buena
29. sep 2014

@ivobrick
Ahoj, neviem aké sú obmedzenia u každého je to individuálne. Musíš k lekárke prísť najskôr na konzultáciu. Určite sa budú dať vyrovnať aj keď sú skrížené, veď práve na to sú tieto dlahy. Mne MUDr. Thurzo povedal, že mám také zuby, aké ešte nikdy nerobil a pozri - dá sa to i mne spraviť 🙂. Mne posúvajú všetky zuby, mám ich krivé a veľké medzierky medzi nimi. Hygiena - vyčistenie zubov od zubného kameňa (ručne i laserom, pieskovanie a iné úkony ani si to nepamätám cca 2 hodky, ale aj toto je u každého individuálne). Ja mám teraz ešte len prvé dlahy (mám ich nosiť 3 týždne a potom idem na kontrolu, každé ďalšie budem nosiť 2 týždne). Ale toto všetko je o mne, možno aj nosenie dláh je individuálne. Takže ty možno budeš nosiť dlahy iný počet týždňov ako ja. A musím povedať, že si to zatiaľ nikto nevšimol :D. Jedine ľudia, ktorí ma dlho poznajú si všimli, že troška sem tam šušlem, ale nevedeli prečo, až kým som im nepovedala o strojčeku 😀. A aj keď sa mi prišli pozrieť na strojček úplne k ústam !!! i tak nevedeli či ho mám hore alebo dole a boli prekvapení, že ho mám aj hore aj dole 😀.

chas
11. feb 2015

Ahoj, mohli by ste mi dat email na pana Thurza? Dakujem

trudance
24. aug 2015

Caute ak by mal niekto zaujem o zlavu 800Eur na strojcek Invisalign tak mi dajte co najskor vediet .

ajkava
24. aug 2015

Po 18 je to už drahšie. Dcéra mala strojček - i keď nie priesvitný a po 18 platila za každú kontrolu i keď jej dr. nič nerobila, za výmenu gumičiek a neviem čo všetko. Do 18 veľa preplácala poisťovňa. I keď jej dali strojček v 17. Ale povedala, žeby si ho už nedala. Mala akurát 1 zub trochu prekrížený a ani jej to nebolo vidno.

ivca124
25. aug 2015

@trudance
Ahoj, ja by som mala zaujem 🙂

veve123
10. máj 2016

Ahojte, mam Invisalign, cena sa zalezi od poctu folii, teda obdobia, ako dlho ho budete nosit. Na pol roka 2000 eur, na 5 rokov 3600. To, ze je nenapadny je super, ale mne osobne vadi suslanie a neprirodzeny zhryz, vidim to aj zvonka na brade. Dufam, ze sa to coskoro upravi, mam ho len 2 tyzdne. Nosenie strojceka vyzaduje urcitu doslednost, max 2 hodiny denne sa ofporuca byt bez strojceka. Tento cas mi pride dost kratky. Nuti vas to jest viac a menej casto, co je na materskej pri detoch niekedy narocne. Samozrejme po kazdom jedle umyt zuby. A pozor, aby ste ho omylom nezahodili do smeti 🙂. Dufam, ze vysledok vsetku tj snahu vyvazi 🙂

domminika21
29. máj 2016

Ahojte, ak ste tu niekto s fixným strojčekom (klasickým), prípadne ste ho nosili v minulosti, alebo máte deti so strojčekom, tak by som Vás chcela poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci, veľmi by ste mi pomohli. Som študentka zubného lekárstva, ak teda budete mať nejaké otázky čo sa týkajú zubov, môžete mi kľudne písať 🙂 Posielam odkaz na dotazník, veľmi pekne ďakujem už vopred.
http://www.survio.com/survey/d/A4A5O3G8O1D6K4D9X

mia239
13. júl 2016

@veve123 ahoj, kam prosim chodis? Ku ktorému zubarovi? dik

mishica89
18. aug 2016

@trudance
este akrualne?

tenerifka
18. aug 2016

Neviditelny(priesvitny) strojcek nosim uz len na noc, dennodenne som ho nosila asi 4 mesiace (hore len 2 mesiace), po tomto obdobi uz boli zuby uplne rovne. Musim ho ale nosit na spanie navzdy, kedze mam uz 42 rokov a pri nenoseni sa zuby v tomto veku vykrivia naspat. Cistim normalne zubnou pastou a kefkou, cena bola 1800 eur vratane vsetkych vysetreni

semasatke
4. sep 2016

@tenerifka Na akú kliniku chodíš, prosímťa? 🙂

dorottka
13. sep 2016

Uz to robia aj v Kosiciach! Cena je o to priaznivejsia, ja mam Invisalign Full a platim komplet 3500€ 😊 Zakladna faza 8 mesiacov cca, potom este mozno dake upravy, ale to je v cene uz 😌 V KE to tusim robia len dve ortodontistky MDDr. Renata Urban a MUDr. Jana Surovkova, keby chcel niekto presne info 🙂