Scény u zubára

mimanr
14. sep 2016

Ahojte, mam problem. Syn je prvak, 2x rocne chodime k zubarke na prehliadky. Mame rovnaku zubarku uz dva roky, prvy raz si nechal pozriet zuby bez zrkadielka, lebo sa bal, druhy raz sa uz nebal, treti mu cistili a stvrty raz dokonca trhali jednotku. Vsetko v pohode.Pred mesiacom ho vsak strasne zacal boliet zub s takym malickym kazom. Prisli sme k zubarke a syn tam strasne vystrajal, plakal, az si vyvolal skoro hsyteriu, ledva ukazal zub. Mudr skonstatovala, ze zub umiera, ale aby sa nenarusilo zuboradie, necha ho tam. Vraj sa vytvori fistula na dasne a zub odumrie, potom sa do zuba navrta dierka, ale uz to bude bezbolestne. Zaroven malemu nechcela vypadnut jednotka, cez ktoru sa tlacil druhy zub, Nic si nechcel dat robit, strasne plakal, az krical, po 10 min. mi povedali, ze to nema zmysel, ze musi prist maly ukludneny. Dali sme tomu 3 tyzdne, syna som pripravovala, vysvetlovali sme si, ze to uz zazil ( s tou jednotkou) a nebolelo to a ze vrtat budu az o mesiac, teraz len vytiahnu tu jednotku....Este v cakarni bol nervozny, ale si opakoval Ja to zvladnem....drzal si nadobku na zubok, ja som ho zabavala...vosli sme dnu, sadol na kreslo a ... ZAS TO ISTE! Ze sa strasne boji, ze si uz nepamata, ako mu to robili predtym, strasne plakal, az sa zajakaval, oznamili mu, ze ma poslu prec, lebo ma stale drzal a nechcel ani usta otvorit. Musim podtknut, ze doktorka aj sestricka mali skutocne dobry pristup, nikto nanho nekrical, iba sme mu pokojne, ale dorazne vysvetlovali, nakoniec som musela odist z dohladu za roh, ale aj tak ho po 20 min. nedokazali ukludnit. Vysledok: zub, co mu sposobuje krivy rast noveho zubu je nevytrhnuty, zmeskal celu prvu hodinu, muz, co strazil dceru, meskal do roboty, ja som nestihla ist na postu a nervy mam v kybli..... a v cakarni cakali pacienti objednani na hodinu.
Uz neviem, co s nim mam robit.. a hlavne to nechapem, lebo predtym si dal vytrhnut bez jedinej slzy.
Vopred dakujem za rady....

lenorik
15. sep 2016

@barborkark podla mna nie, podava jej to priamo sestricka v cakarni pol hodinu pred zakrokom

lenorik
15. sep 2016

@barborkark a bohuzial nazov neviem ☹ Malej to podava cez injekcnu striekacku a dava do ust. Je to cervenej farby. Viac asi nepomozem.

mimanr
autor
15. sep 2016

cervenej? to bude mozno Dormicum

dodka258
14. nov 2019

@lenorik prosím ako sa volal sirup ?

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenorik
15. nov 2019

@dodka258 to naozaj neviem.Podala jej to priamo sestricka v ambulacii...bol naliaty v tegliku.Ak to pomoze,bol cervenej farby.