Vysoká horúčka z očných zubov

zuzipap
8. máj 2017

...ahojte mamičky... našej malej idú očné zúbky (teraz mala 15 mesiacov), už mesiac má navreté ďasienka... môžu z toho vyskakovať teploty až nad 38,5-39°C??? minulý týždeň v utorok a stredu mala takéto vysoké horúčky, prevažne v noci, cez deň ani nie, to len okolo 38°C... po zvyšok týždňa pohodička, to mala sporadicky niečo málo cez 37°C... no a dnes sa nám stalo to isté, čo pred týždňom, teraz večer jej vyskočila teplota na 38,5°C... no zaujímavé je, že inak jej nič nie je, nemá ani soplíky, ani nekašle, nekýcha, len má redšiu stolicu... a úplne normálne funguje, je plná energie, pobehuje hore dole, akokeby sa nič nedialo... preto by som chcela vedieť, či máte niekto podobnú skúsenosť, či by to mohlo byť z tých očných zubov (podľa "literatúry" teplota zo zubkov nepresiahne 38°C), alebo či ísť radšej k doktorke (čo aj plánujem, ak to bude pretrvávať aj v priebehu zajtrajška)... ďakujem veľmi pekne... 🙂

inulienka11
8. máj 2017

Ahoj.Moj maly mal pol roka ked mu isli prve zuby a to očne.mal 40stupnove teploty.Najprv sme nevedeli z coho stale sme boli u doktorky.Brala mu moc,krv lebo teploty neklesali.Pozeralu sme ci mu nejdu a predne zuby a nic.Az ked sme tam boli treti krat zistila ze mu idu ocne zuby a z toho mal tie teploty.

ankare
8. máj 2017

Aj moj mal 40tky zo zubov. Bola som aj u Dr., všetko v poriadku mal.

zuzipap
autor
8. máj 2017

@inulienka11
@ankare
...dakujem, myslela som si, ze to bude zo zubov, no teraz som kludnejsia... 🙂 vase deticky tiez iba teplotovali bez nejakych dalsich priznakov? nasa mala uz ma 12 zubov (styri jednotky, dvojky a stvorky) a doposial este take vysoke horucky nemala, preto ma to prekvapilo a trochu aj vystrasilo...

inulienka11
8. máj 2017

@zuzipap maly nemal ziadne ine priznaky.len sme nevedeli z coho ma tie teploty kedze sme si mysleli ze zuby mu nejdu.Vobec sme nepomysleli na to ze by mu mohli ist prve ocne zuby.

ankare
8. máj 2017

@zuzipap veru, bez príznakov. Držím palce, nech ste rýchlo fit!

biokozmetika
9. máj 2017

aj my sme mali teploty (dokonca jeden deň aj 40tky) pri predných zuboch, očných zuboch a stoličkách. a tiež nemal iné príznaky okrem občasnej redšej stolice. jedine čo nam pomahalo bolo kojenie- keď sa nakojil bolo v pohode aspoň na pol hodinky- smiala som sa že to bolo ako analgetiká preňho🙂))hneď keď sa zúbky prerezali už bolo dobre.

zuzipap
autor
10. máj 2017

...boli sme dnes u lekarky, pretoze vcera vecer uz teplota vyliezla na 39,6°C a nic jej nezistila, zdravotne je vsetko v poriadku... s najvacsou pravdepodobnostou su tie horucky kvoli zubkom... po navsteve pediatra je clovek hned kludnejsi... 🙂

val9
26. júl 2020

@zuzipap ahoj ako dlho ste mali nakoniec teploty? Koľko dní?