Zlomený mliečny zub u 2 ročného dievčatka

jasmika
4. apr 2012

Ahojte dievčatá...chcela by som sa s vami poradiť ohľadne zúbka...Dnes má moja malá princezná jednoducho smolu 😒 .. Ráno sme boli brať krvičku, kde ju dosť potrápili...a teraz poobede sme sa boli hrať u mojej sestry, kde maličká nešťastne spadla zubom o vaňu - odlomil sa jej kúsok s predného zuba-lopaty 🙂 nieje to moc vidieť lebo našťastie sa odlomil pozdlžne chýba tam možno milimeter..možno ani nie celý...No a neviem čo s tým teraz robiť - jedna vec je že dúfam že jej nevypadne ten zub-zatiaľ som si nevšimla že by sa aj kýval...no a druhá vec je...neviem ako teraz to bude pokračovať...či sa jej bude kaziť...nemám šancu nájsť ten odlomený kúsoček,je to malinké...No a neviem čo by som s tým robila ... Dosť dbám na jej ústnu hygienu - umývam..aj ked nasilu 😉 pretože sama to ešte nezvládne dobre kedže má len 2 rôčky...
Máte niekto nejakú dobrú radu čo robiť..či existuje nejaký prípravok na zacelenie toho zúbka...alebo či sa to bude či nebude kaziť...

lenka2341
11. feb 2017

Ahojte mojmu 9mesačnemu synčekovy sa tiež akoby odštrbilo zo zúbka.nie je to až take veľmi vydno ale tiež ma to veľmi trápi..zubára som už včera nestihla☹

lenka2341
11. feb 2017
lenka2341
13. feb 2017

@modrykonik03 chcela by som sa opytat ako ste na tom s tym zubkom??nam sa stala nieco podobne akurat ze nespadol ale nieco hryzol a odštiepilo sa mu zo zubka.

modrykonik03
13. feb 2017

@lenka2341
Ahojky, tak to máte oproti nam uplne nič, nemam teraz foto, ale toto ja myslim, ze je len zo skloviny a ako bude viac a viac papat, tak sa mu to obrusi a takmer mu to nebude vidiet, ani Ty, zvyknes si na to😊A bude to Tvoj jedinečný chlapcek😊
My to mame oveľa viac a tiez to uz teraz tak beriem. Naštastie sa zatial so zúbkom nič nedeje.
Ak chces ist k zubárovi, kludne chod, ja by som uz len pre pocit isla a aj to, ze som urobila maximum.
Mne vtedy hovorili u zubara, ze vedia to aj zabrusit a zahladit, ak by to moc prekážalo.
Vela stastia🍀🍀🍀

lenka2341
13. feb 2017

@modrykonik03 no aj ja dufam ze sa mu to obrusi casom.normalne mi z toho bolo do plaču.😔 dnes som mala ist ja so sebou k zubarovy ale maju dnes toho vela tak az v stredu viem ist.aspon mu tu fotku ukazem.

nefertiti7
13. feb 2017

@lenka2341 to je malinké, moja si ulomila polovicu naprieč, takže tam ma len taký špic a tiež som pol roka bola k.o...teraz som si už zvykla na nu. Tiež nám nič zubok nehlási, tak som aspon tomu rada

lenka2341
13. feb 2017

@nefertiti7 tak to mi je luto☹ a neda sa jej to dat spravit??

nefertiti7
13. feb 2017

@lenka2341 možno ked bude mať 4r, zubar povedal, aby spolupracovala ale nevidí to nejak pozitívne, predne su strašne namáhave odlupovalo by sa to vraj, naštastie je to mliečny, tak budeme len čakať

lenka2341
13. feb 2017

@nefertiti7 Tak vam drzime palce aby všetko dobre dopadlo🙂

mily7
13. feb 2017

@lenka2341 mojmu syncekovi sa to stalo. Zlomil,resp. odbil si polku jednotky o kovovu ruru,preliezku. On plac,ja na odpadnutie zo soku😃zub aspon zubarka obrusila,maly si to pekne nechal urobit. Na vzhlad sme si zvykli.

lenka2341
15. feb 2017

@mily7 aha.no to ma mrzí.ia som dnes bola u zubara a vravel ze sa nam to same obrusi.🙂

xandra7
7. júl 2017

..tak vitame v klube... drobec - 13 mesiacov - a z noveho zuba, jednotky, uz aj odbite...porazit ma ide ☹ ... o par dni idem k svojmu zubarovi, tak sa na to spytam, ale pediatrickamu to pozerala a ze v pohode, ze to sa neriesi. No stve ma to strasne...take ich mal krasne ☹

nefertiti7
7. júl 2017

@xandra7 nedá sa nič robiť, mojej sa postupne láme aj ten vedľa po roku, pravdepodobne tým nárazom, takže do 6 rokov budeme vypadať katastrofálne

ullala
9. júl 2017

@xandra7 tiez som to brala sko tragediu, ale teraz si ju bez toho odlomeneho zubka uz neviem ani predstavit 🙂