Zlomený mliečny zub u 2 ročného dievčatka

jasmika
4. apr 2012

Ahojte dievčatá...chcela by som sa s vami poradiť ohľadne zúbka...Dnes má moja malá princezná jednoducho smolu 😒 .. Ráno sme boli brať krvičku, kde ju dosť potrápili...a teraz poobede sme sa boli hrať u mojej sestry, kde maličká nešťastne spadla zubom o vaňu - odlomil sa jej kúsok s predného zuba-lopaty 🙂 nieje to moc vidieť lebo našťastie sa odlomil pozdlžne chýba tam možno milimeter..možno ani nie celý...No a neviem čo s tým teraz robiť - jedna vec je že dúfam že jej nevypadne ten zub-zatiaľ som si nevšimla že by sa aj kýval...no a druhá vec je...neviem ako teraz to bude pokračovať...či sa jej bude kaziť...nemám šancu nájsť ten odlomený kúsoček,je to malinké...No a neviem čo by som s tým robila ... Dosť dbám na jej ústnu hygienu - umývam..aj ked nasilu 😉 pretože sama to ešte nezvládne dobre kedže má len 2 rôčky...
Máte niekto nejakú dobrú radu čo robiť..či existuje nejaký prípravok na zacelenie toho zúbka...alebo či sa to bude či nebude kaziť...

smejko
23. nov 2013

@majloo prosim ta, k akej zubarke chodite ? dakujem moc

majloo
23. nov 2013

@smejko chodime k MUDr. Lenke Baňasovej...www.pearldental.sk, kratke cakacie lehoty 🙂 Akurat sa k nej pomaly chystame opat.

jaako
5. okt 2014

@katarina43 ahoj, chcela by som sa opýtať,ako ste teraz na tom s tým zlomeným zubčekom. dcére / 4 roky/ sa včera stalo to isté. som z toho taká nešťastná. o zúbky sa pravidelne staráme, má ich krásne, biele. a teraz toto. také mám výčitky hoci za to nemôžem.
tiež by som jej ho chcela dať dorobiť, veď to vyzerá hrozne.
dík

katarina43
6. okt 2014

@jaako ahoj tak ten zlomeny zubcek nam nakoniec nikde dorobit nechceli ze vraj mliecne zubky nedorabaju lebo dieta v kresle neobsedi atd...velmi si to vycitam aj teraz napisem ti pravdu aj si niekedy poplacem a vycitam velmi ale co uz placem dcere zubcek nevratim uz iba vydrzat do trvalych utesujem sa ze mozu ist uz na bud.rok 😀. co ine mi ostava ...vy ste na tom lepsie troska mate 4 rocky.My sa trapime tak uz od 2 rokov :( Skuste sa popytat po zub.ambul.ci vam to nespravia nam nechceli :( a co robila dcerka ze si vybila zubcek?dakujem

jaako
7. okt 2014

@katarina43 ahoj.to že si nešťastná z toho uplne chapem.mňa to tiež tak mrzí.
stalo sa to tak,že sa dcéra hrala so švagrom a tak bola rozbesnená, že zubami narazila do zeme.mrzí ma to o to viac, že som tam nebola a nezasiahla som. veď tí chlapi akokeby nerozmýšľali.
ale pýtala som sa ešte v inej téme:

https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/riesili-ste-opravu-mliecnych-zubkov/
takže šanca na opravu je.ale ešte počkáme tak 2 týždne, kým sa to dohojí,či zuby nevypadnú úplne.jaj bože

katarina43
7. okt 2014

no nam to tiez zubarka dorabala par krat a.potom ta biel plomba musela nakoniec dole lebo dcerke nad zubcekom vzdy hnisalo tak aby sme neopuchli museli nam to dat dole:( tu bielu plombu z dorobeneho zubceka ale niektori zubari nechcu dorabat ked dieta nespolupracuje.Tak nech vam drzi potom ten dorobeny zubcek,lebo zvykne to aj odpadnut tak ako spominala vam uz ta zdr.sestra ked nieco tvrdsie by papala.Tak potom dajte vediet ako ste dopadli .Dakujem

rainee
7. okt 2014

@katarina43 nam to tiez nedorobili, pytala som sa na to u viacerych zubarov,vraj plomba sa zvykne odlomit pri silnejsom zakusnuti aj s vacsou castou zubka, co je este horsie. Tak uz len cakame kedy zubky vypadnu,hadamu trvalych sa nic podobne nestane. A vycitky mam kvoli tomu dodnes ☹

katarina43
7. okt 2014

@rainee to vám verím ja tak isto si to veľmi n vycitam do dnes :( že sme mohli mať pekné .zubky do teraz.Čo už iné nám ostáva iba vydržať do trvalých a na tie trvale musíme už dvať v aeľký pozor.Ja mám. susedku tu oproti. a u z mala trvale a spadla na korčuliach a odlomilo sa jej z jednotky ale už má dorobene.Na trvale už treba dávať pozor veľký.A vám si kedy vyrazila zubok tiež už skôr?ďakujem

rainee
7. okt 2014

@katarina43 ano mala necele 2 ked sa nam to stalo 😒

katarina43
7. okt 2014

@rainee ale vam iba jeden zub sa zlomil ci viac?

rainee
8. okt 2014

@katarina43 oba 2 predne vrchne sa ulomili, ako padla na pusu, tvori to take obratene V.

210487
15. apr 2016

Môj malý synček tak nešťastne spadol a zlomil si skoro všetky vrchné zúbky až do korienkov zubár nám povedal ak sa mu to nezapali tak to bude dobre. No to bolo ešte minulý rok teraz ma dva roky a dnes ho zúbky teda tie ostatky začali bolieť tak sa veľmi bojím že keď pojdeme zubárke že povie ze sa mu to zapalilo a budú musieť ísť všetky von nemáte niektorá s týmto skúsenosti ako to robia známa mi vravela ze budu musieť rozrežeme ďasná a všetky zbytky zúbkov odstrániť.

nefertiti7
10. máj 2016

No a od dnes sem patrim aj ja. Dcerka dnes spadla ma 25 mes a odbila si šikmo z lopatky. Zajtra idem k zubarovi. Som nestastna a bojím sa co ďalej...

inull5
10. máj 2016

@nefertiti7 ahoj nám sa to stalo pred týždňom..☹ na druhý deň som išla k zubárke,myslela som ze to nejako vyplní.chodime k súkromnej kde aj deti chodia.na moje prekvapenie mi povedala ze da tobspravit nedá lebo to by stále padalo keďze s nimi hryzie.mňa to trápi o to.viac že môj nemá ani dvojky pretože sa nám vplyvom narkóz a profylaktickych ATB rozpadli:'(

mayama
10. máj 2016

@210487 len to nezadbavaj kamaratkin syn si vybil zúbok a dostal zápal okostnice zostali tam kúsky pod ktoré sa dostali zbytky Jedla a z toho dostal zápal
Odporúčam poriadne vyčistiť a dať pozor ⚠ na tie kúsky zubkov

nefertiti7
11. máj 2016

Boli sme sa ukázať u zubára, povedal, že jej to može urobiť až v 4 rokoch, tak som hotová... ☹

inull5
11. máj 2016

@nefertiti7 to sme dve☹ môj ma presne to isté.

nefertiti7
11. máj 2016

@inull5 tak strasne si vyčítam všetko ale hold pády su u nas sa dennom poriadku, musela by som ju držať a nosiť aby sa nič nestalo

inull5
11. máj 2016

@nefertiti7 o výčitkach mi hovor..môj si pichol pri prechádzke na konvalinkach triesku do pusy,boli sme kvôli tomu 3 dní na kramaroch kvôli atb do žily pretože mu opuchla tvár,no a deň pi tom ako sme sa vrátili sa pustil zo šmykľavky a potom som videla ten odštiepeny zúbok☹

nefertiti7
11. máj 2016

@inull5 fakt neviem ako a kedy to spracujem..je mi to ľuto aj tvojho malého, čakať, kým budú mať trvalé zuby......neviem.....budem to chciet určite riešiť ak sa bude dať teda neskor, a na druhej strane som rada že sa nestalo horšie

nefertiti7
11. máj 2016

Mne dnes zubár povedal, že biele plomby su veľmi toxické pre tak malé dieťa a hrozí odumretie zuba, tiež spomínal, že sa to zvykne lámať a zub sa stále vyvíja až do 3 rokov, najma koreň, že musím počkať aspon do 3-4 rokov a ak by jej to prekážalo, čo asi mne bude viac tak sa o to pokúsime, ak neporušil pád nerv a musím chodiť každý pol rok na kontrolu, či začne zub šednúť alebo černať. Ak by černal, tak musí ho vraj trepanovať, lebo by ju to už bolelo....musím čakať....zatiaľ je v pohode, berie pád ako každy iný, ona nevie chodiť..len bežať za všetkým a všade, dnes spadla 2x na ruky a kolená, no čo mám ju uviazať? nosiť na rukách, nič jej nedovoliť? syn je kludné dieťa, nikdy sa mu nič nestalo, ona je živeľ

inull5
11. máj 2016

@nefertiti7 ja mam staršiu dcéru,ta ma 5 rokov a ta ma tak nádherne zuby že fakt u dieťaťa je to zriedkavé,rovné,jedinú medzeru nemá a biele ako sneh..A syn?4 krát jo operovali a tie zubky to skrátka nezvládli,narkozy,atb po operácii,glukóza na JISke,proste chytené všetky vrchné kazivostou..☹ práveže môj ma plomby na dvoch stoličkách a aj vrch jednotky je trochu robený..no to zlomené tiež mi povedali ze by to tam nedrzalo..kazáli mi natierať elmex gélom každú druhý deň.

modrykonik03
4. okt 2016

@majloo a ktorá zubárka sa vas nakoniec ujala? Odporučili by ste ju? Nam sa dnes stala nehoda, rástol krásny predný zúbok a syncek si dnes z neho odlomil. Tiez som z toho strašne nešťastná, aj ked aspon ze len zúbok, ze nič horsie.... A ako sa Vam zúbky dalej vyvážali? dakujem.

modrykonik03
4. okt 2016

@nefertiti7 nam sa dnes prihodil pád a syncek 12,5m si odlomil z predného rastúceho zubka, fnuk fnuk.... viete doporučiť v Ba kvalitného zubára pre detičky a takéto prípady? Dakujem Vam.

nefertiti7
5. okt 2016

@modrykonik03 nebude mu s tým nič robiť, aspon mojej ako sa to stalo nič....a ani sa to nezhoršilo, zubok je stále biely, takže len je odlomený a to je tá lepšia varianta....držím palce

majloo
6. okt 2016

@modrykonik03 isli sme do www.pearldental.sk - je to v takej novostavbe v Ruzinove, doktorka super. Urcite odporucam, ma vyborny pristup, inak aj pre dospelych, je velmi jemna.

katarina43
23. nov 2016

@jaako ahoj nedalo sa zubcek dorobit,mala ma 6,5 rocka zachvilku, ten zlomeny uz nema zacina jej vychadzat trvala pekna lopatka,a mate zlomeny az od korienka ci na polovicu??skuste sa spytat nejakého zubara ale nedorabaju mliecne zubky co som sa pytala museli sme vydrzat doteraz,nejake stolicky uz ideme pacatit skor jej stolicky vysli ako lopatky predne,my sme uz od 2 ,5 roka nemali zubok,verim Vam som sa tiez velmi trapila,skuste sa popytat zubarov ci Vam to nejako nespravia

ullala
16. jan 2017

@modrykonik03 prosim ta, ako ste to s tym zubkom poriesili. Nasa rocna si dnes pri pade ulomila kus zuba ☹

nefertiti7
17. jan 2017

@ullala ak môžem za seba, boli sme len na kontrole, zubok nezhnedol, takže koren sa nepoškodil, a musíme čakať, ale sam zubar mi povedal, že taký malý zubok sa nedá dokonale dorobiť, nakolko, je to predný a bude stále nan vyvýjaný tlak, vraj to mám len vydržať, aj tak by sa jej to vraj odlupovalo. Ak by som vsak nastojila, že to chcem skusiť, musím počkať do cca 4 r, ciže ešte rok, aby to mala tam obsedela...

modrykonik03
7. feb 2017

@ullala
Ahojky...hned na druhý den sme isli k zubárovi, nakoniec som isla k svojmu zubárovi, nie špeciálne detskému. Pozreli mu to, kedže nereval stále ako znak, ze ho to boli, usúdili, ze by vnútro nemalo byt poškodené, ani sa mu to nebývalo. Zubok este len isiel von a vtedy sa odlomil, čiže viac skloviny ako výplne. Údajne zub, ked rastie, najskor ide sklovina a potom výplň. Treba počkať ako sa to bude vyvíjať dalej. Aj nadstavuju take zúbky, len az neskôr, aby dieťatko sedelo v kresle a spolupracovalo, aj ked tie nadstavby nemusia vydržať, kedže su predné zúbky dost namáhané. Takze teraz cakame, co bude, ako sa bude zubok vyvíjať. Zatial všetko v pohode, narástol, takze to nie je az tak hrozne, alebo sme si zvykli😊Ale na začiatku som normálne plakala z toho😂
Vela stastia🍀