Žlté fľaky na zúbkoch

gulka2010
20. mar 2018

Pritom vás, mohli by ste mi poradiť ohľadom zúbkov môjho 20 mesačného syna.
Synček má 16 zúbkov, čistíme pravidelne, dávam si záležať na dôkladnom vyčistení ráno a večer, nikdy nemal žiadnu sladkosť, pije iba čistú vodu plus je dojčení ešte stále.
Dnes som mu šla pozrieť do hrdla, lebo ho bolelo a ako som zasvietila baterkou, na zuboch som si všimla škaredé žlté fľaky, úplne na každom zúbku. Zúbky som umyla , myslela som, že to bude nejaký povlak, znova na ne zasvietila, no nezmizlo to. Skoro som plakala, pretože ozaj mu zúbky umývam veľmi dôkladne. V bežnom svetlé to nikdy nebolo vidno, teda nevšimla som si to, dnes prvýkrát ako som si na ne poriadne zasvietila. Sú to ozaj úplne žlté fľaky, skoro po celom zube, netuším z čoho, prečo, ako...
Prosím poraďte, prečo vznikajú takéto fľaky, čo s nimi robiť?
Ďakujem

meggyinka
20. mar 2018

@gulka2010 pridam sa..mala ma tiez 20mes a na lopatach s dvojkach sa jej tiez tvoria zlte flaky . Ked to.umyjem jemne to zide no uplne to nejde dole

ivased
20. mar 2018

Ja by som urcite odporucala navstivit specializovaneho detskeho zubara. Moj syn mal ako 20 mesacny uz 6 kazov (vsetky stolicky) a to sme tiez zubky cistili, ale bol kojeny (resp. neskor sme presli na mlieko z flase) a pil aj v noci, a to som samozrejme zuby uz necistila. Uz dlhsie sa mi nezdalo jeho spravanie (bol podrazdeny, tazko zaspaval a vsetko hryzol, aj mna) a tak som ho zobrala na dve zubne prehliadky k mojmu zubarovi, ktory mu samozrejme nic nenasiel. Ale ked sa to vystupnovalo a videla som aj ja skvrny na jeho zubkoch, tak som ho zobrala k zubarke, ktoru mi odporucala znama a ta ho za 10 minut prehliadla aj RTG snimku na mieste spravila. Verdikt bol, ze ma nedostatocnu mineralizaciu zubnej skloviny (dedicne) ako aj kanaliky v sklovine (dedicne) a to su vsetko faktory, ktore vedu k zubnemu kazu napriek doslednej zubnej hygiene.
Takze dnes uz ma vsetky stolicky zaplombovane a v noci uz nedostava ziadne mlieko. Skratka do postele len s dokonale cistymi zubami.

milan_branik
21. mar 2018

mozne treba zmenit sposob cistenie, alebo docastne intenzivnejsie cistenie ?

ladyanne
23. mar 2018

a alebo ešte bielenie by mohlo pomoc

meggyinka
23. mar 2018

@ladyanne dat vybielit mliecne zubky? 😅

bielavila
24. máj 2018

Nebral nejake lieky?

frederika1231
24. máj 2018

Dobry vecer nas syn to ma tiez boli zacalo to asi ked isiel mat rok ma to stale dentalna hygienicka a zubarka nam odporucila vodicku potierat zubky po umyti zajtra ju mozem odfotit je pri malom dnes ma 2, 5 roka stale ich tam ma nezmiznu mu a su aj zvnutornej strany mozno maju aj vase deticky uz sa s tym neda robit nic len pockat kym zubky vypadnu a narastu dospelacke a co sa tyka hygieny tak si ich pravidelne umyvame 😊

ivuska36
20. feb 2019

@frederika1231 ahoj, môžem sa spýtať akú vodičku máte? dakujem

milan_branik
3. júl 2019

nemoze to byt kamen ?

sisi484
23. mar 2021

@frederika1231 poslite názov vodičky dakujem