Zúbky 6-ročnej

cucoca
24. apr 2023

Ahojte.Dcerka ma kazy na zadnych zubkoch ...da sa to aj inak vyriesit u zubara ze jej zastavi kaz ako vrtanim a pichanim injekcie?Pocula som o tom ze existuje nejaky ukon kde zubny kaz sa nevrta len sa zastavi nejako kaz.

luliu
24. apr 2023

@cucoca kaz treba vyvrtat a dať plombu. To zvládne aj mladšie dieťa a bez injekcie. Treba ju len na to pripraviť. Deti by mali odmalička chodiť k zubárovi, takže by sa nemali báť. Moji boli zvyknutý, takže keď sa niečo objavilo, nebol problém

tinkavvv
24. apr 2023

@cucoca 6-rocna by uz ale mohla spolupracovat. Skusali ste osetrit a nedalo sa?
Tie zadne stolicky tam este dlho budu plnit funkciu.

nikaeli
24. apr 2023

@cucoca nedávno som bola s 5-ročným, mal kaz na trojke, pekne mu to vyvŕtala bez injekcie, iba potrela vodičkou.. už ste to skúšali? dcéra je nespolupracujúca?

cucoca
autor
11. máj 2023

@nikaeli praveze nespolupracuje..ked sme boli naposledy tak som ju musela drzat lebo sa cela trepala a plakala.Zubarka jej dala rajsky plyn ci co to bolo na ukludnenie ale aj tak to moc nepomohlo.

cucoca
autor
11. máj 2023

@nikaeli a kde chodite k zubarke

simca06022011
11. máj 2023

No musíš jej vysvetliť ty ze musí vydrzar, už nemá 3roky... A skúšať. Moja mala kazy na 3-4kach nerobili jej s tm nič, dentálna hygiena každý polrok. A postupne vypadali. Zuby ju ale nebolelo, hlboký kaz nemala. Ale.detom okolo aj opravovali, vydrzat na injekciu a potom už nebude cítiť nič...

nikaeli
11. máj 2023

@cucoca my sme z Prešova, sem asi neprídete.