2,5 mesačné dieťa je plačlivé, nervózne a nechce spinkať

ramcella
6. feb 2013

Ahojte maminky viete mi niekto poradiť? Mám 2,5mesačnú dcéru, vyše týždna je umrnčaná, nervozna, stále plače cez den mi vôbec nespinká. Teplotu nemá, nie je ani chorá myslím že nemá soplík ani kašel. Neviem ako jej mám pomôcť .ak niekto má s tým skúsenosti poprosím o radu. Ďakujem 🙂

xlucia
6. feb 2013

@ramcella kup si satku, chybas jej ty

ramcella
autor
6. feb 2013

Ahoj nosím ju aj na rukách ale aj tak mi plače.Máš šatku vyskúšanú? Pomohla ti?

ramcella
autor
6. feb 2013

@xlucia Ahoj nosím ju aj na rukách ale aj tak mi plače.Máš šatku vyskúšanú? Pomohla ti?

xlucia
6. feb 2013

@ramcella nam to pomohlo ked synovia citili moje srdce. place ti cely den? kaka? papa? nezvracia?

ramcella
autor
6. feb 2013

@xlucia je stale umrnčaná, možno stoho je aj nervozna že nespinká. Kaká mi každý druhý den, grckať negrcká.Kojím ju papá každé 3h, dávam si pozor aj na jedlo. Doteraz to nerobila tak neviem kde môže byť problém.

camelinka
6. feb 2013

V tomhle veku mi to mala delala taky, nezbyva nez vydrzet 😅

abecedka
6. feb 2013

nosit v šátku, moc nám pomohl. dávat na holé tělo a vydržet

monad
6. feb 2013

v tomhle věku je to normální!!!!! a nebol jí bříško???

pacica
6. feb 2013

a v noci ti ako spi?

dodkap
6. feb 2013

ak to trva len tyzden, tak ju sleduj, mozno sa to este vyvrbi, keby sa ti nepacilo nieco, chod sa spytat svojho pediatra. Satka ti moze pomoct malu trochu ukludnit, ale ak ma na to nejaky dovod iny, tak aj nemusi.Nie je to vseliek.

naomi6
6. feb 2013

@ramcella Ahoj, je to naprosto normální. Naše dcera také stále plakala. Trápily jí prdíky a bohužel nic nepomáhalo. Ve 4 měsících to přešlo samo. Držím palce 😉

jujika
6. feb 2013

Treba se ji jen upravuje denni rezim, zkus si zapisovat jak dlouho a kdy ti spinka, aby jsi se podle toho mohla zaridit. Nejmensi miminko uz to neni, tak ti bude spinkat cim dal mene pres den... Chodis s ni hodne na prochazky? Treba ji i chybi cerstvy vzduch. Kdyz s nasi malou nestihnu ve dne jit na prochazku tak ji alespon v kocare mam na balkone... Doufam, ze jsem ti pomohla 🙂

kacena4
6. feb 2013

@ramcella moze to byt dojcenska kolika, bezna u deticiek v tomto veku, po par tyzdnoch to prejde, skus masirovat brusko zatlacanim noziciek k brucku, do stran - jemne, hladkat brusku... davat ju na brusko aby zmenila polohu a vydrzat ak chces lieky tak infacol pomaha

ssussie
6. feb 2013

mozno kolika, mozno hladik 🙂 na koliku pomasirvat brusko a dat rurky, na hladik - vytasit cecik, alebo dokrmit - hoc docasne len glukozovou vodou 🙂

martinakl
6. feb 2013

Kuba od 1. do 3. mesice plakal kvuli brisku. Casto pomohla jen rektalni rourka. Od 3. mesice asi 3 tydny zase plakal, nevedela jsem vubec proc. Zhorsilo se mu spani, pres den nemohl usnout.. Pak jsme zjistili, ze se prorezavaji zoubky. Koukni do pusinky, jestli se ji nedelaji boulicky na dasnickach. Kdyztak na tohle nam celkem pomahaji homeopatika Chamomilla Vulgaris a gel na zoubky Calgel. Drzim palce, at to brzo prejde 😉

josenka
6. feb 2013

@ramcella Nám pomohol babyvak. Krásne v ňom spinkával, ja som mala ruky voľné. Zvažovala som šatku, ale bála som sa viazania, tak som zvolila lacnejšiu alternatívu. Babyvak som už predala, už je to v pohode, malý má 5 mesiacov.

gabika7706
6. feb 2013

@ramcella okolo 3.mesiaca byva "rastovy spurt", kedy dietatko zvacsa potrebuje viac mliecka, skusali ste prikladat castejsie? pri tak malom babetku su 3 hodiny dlhaaa doba...a tiez suhlasim s @xlucia, satka alebo ergonomicky nosic, nenahraditelna vec 🙂

katren
6. feb 2013

@ramcella urcite si kup Manducu.....ja velmi odporucam.... 😉
malu tam vecer, ked obidvaja starsi pospia, suchnem, zacnem spratavat a ani neviem kedy zaspi....a spi tak tvrdo, ze sa neprebudi ani ked ju davam do postielky.... 🙂

petkula
6. feb 2013

@ramcella Nezbývá ti nic jiného než vydržet. Mezi 3. a 6. měsícem by se to mělo zlepšit. Nám pro tohle období pomohlo nosítko (Manduca, Beco...nebo šátek ale mně šátek nevyhovoval).
Zkus ji co nejvíc dávat do vyvýšené polohy - když sedíš, opři si ji na svou hruď . A když chodíš, dej si ji do nosítka. Trápí ji asi zažívání ☹ A hodně pomáhá poloha na bříšku, nám takhle kluci i spali - pokud máš monitor dechu, nemáš se čeho obávat.

dudkaaa
6. feb 2013

@ramcella ahojky,ja mam 11tyzdnoveho chlapca.tiez stale plakal,bolo to strasne,nic nepomahalo.brat mi poradil spankovy rezim giny ford.uz ho skusame dva tyzdne a zabera.maly uz tolko neplace je ovela spokojnejsi.aj mne velmi odlahlo

jancip
6. feb 2013

@ramcella Syn plakal první 3 týdny v tahu. Nebrečel jen v době, kdy jedl nebo spal, přičemž byl ale velký problém ho uspat. Nošení na rukách nepomáhalo. Všichni mi říkali, že je to bříško, opravdu to tak vypadalo, a že se s tím musím smířit a vydržet to. Ale nechtěla jsem, tak jsem zkoušela vše možné, hledala všechny možné souvislosti a při tom to bylo jednoduché. Okamžitě pomohl šátek a na spaní vázání dle Karpa do mumijky. Fungovalo to jak nějaké kouzlo. Kdybych s tím neměla zkušenost, nevěřila bych tomu.

swojska
28. feb 2013

prikladat na prsnik vzdy ked place alebo ju nosit v satke 🙂

radovana87
30. aug 2017

@dudkaaa ty si nechala babo vyplakat?