Mám nasadiť synovi antibiotiká, keď nemá teplotu, ale má silný kašeľ?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

1,5-ročný synček má už vyše týždňa zistenú moraxellu, mal teploty a soplíky. Dostal Uniflox do nošteka na 7 dní. Teploty ustúpili, ostal mu však soplík, ktorý je síce v menšom množstve, ale trápi ho silný kašeľ.

Lekárka nám síce predpísala antibiotiká, že ak chcem, mám ich nasadiť, pokiaľ si myslím, že sa malý má zle. Neviem sa rozhodnúť, lebo už nemá teploty ani sa nejaví chorý, ale na druhej strane má veľmi častý a škaredý kašeľ. Podávam mu naň Stoptussin.

Ako mu pomôcť, aby ho ten kašeľ prešiel?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba, aby dieťa vyšetril lekár a jasne sa vyjadril, či sú antibiotiká potrebné alebo nie. Z toho, čo píšete mi príde, že skôr nie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas