Kedy sa vám začali detičky pretáčať na chrbátik?

ada77
5. dec 2007

Ahojte mamičky, mohli by ste mi poradiť, kedy sa vám začali detičky pretáčať z bruška na chrbátik prip. opačne. My máme doma trojmesačné bábo, no nejak sa mu nechce. keď mu pomáham, tak to ide, dokonca sa smeje, páči sa mu to, ale sám to neurobí. Za všetku pomoc ďakujem 🙂

lucianka
6. dec 2007

Susik, tak to je Veronika šikulka! 🙂

kar.la
6. dec 2007

Lucianko, to, co popisuješ je přepadnutí. Nejdříve se musí přeráčet ze zad na bok, následně na bříško. Až poté je přetočení z bříška na záda.

kacka79
6. dec 2007

Ahojda, tak nám je 5 měs a ještě nic, jo takhle na bok, když vidí prso, to joo

kar.la
6. dec 2007

Kači, my jsme na tom stejně 😉 Ale údajně čas na přetoční na břško je 6 měsíců 😝

kaaterinkaa
6. dec 2007

Holčiny, ono je to u každého drobečka jiné, nám třeba říkala dr. každou návštěvu, že jsme lenoši, nu a pasení hříbátek se naučil před 10dny a dnes už jsem ho 4x našla na dece na zemi, jak leží na bříšku a děsně se mi směje, jakou z toho mám radost. Na bok se obrací od narození pořád, ale dnska na ten fígl přišel náhodou, tak uvidíme, jestli si to bude pamatovat i nadále 😀 Jinak mimča na to mají opravdu čas, některá se rozjedou až kolem půl roku a pak mají mámy pořádně co dělat, aby chytli se svým děťátkem tempo 😅

zuzana76
6. dec 2007

no tak ja som ani netusila, ze sa babetko nema nosit vo zvislej polohe, 😕

lucianka
6. dec 2007

Kar.lo, já jsem si to myslela... 😀 Díky za odpověď... 😉

susik77
6. dec 2007

baby, verca sa mi teraz 2x pretocila-z chrbatika na brusko, potom znova na chrbatik a znovu na brusko-akurat neviem, ci to z bruska na chrbatik nebolo len to prepadnutie, pretoze to bolo prvy krat 😎

lukynek
6. dec 2007

ahoj holky, tak náš Lukášek se začal otáčet ze zad na bříško, a z bříška na záda asi před týdnem, a to je nám 4,5 měsíce, Taky se nám staví, když ho chytneme za ručičky na nohy, Tak nevím, není to nějak brzy??? (váží 8kg) 🙂

ada77
autor
6. dec 2007

kočky, tak my stále nič a to pozerám, že pretáčajú sa aj mladšie deťúrence ako náš lenivček 😖
ale budem trpezlivá, môžno zajtra 😀

lendy1
6. dec 2007

holky, sorry, ale už musím přidat svůj názor k těmto tématům Kdy...
KAŽDÉ dítě je jiné, někdo je tabulkový příklad, někdo rychlejší nebo pomalejší. Mě to tu někdy příjde jak nějaký závod kdo dřív...vždyť o tom to vůbec není, mějte radost, že máte zdravá a krásná miminka a nestresujte se tím, že jedno dítě dělá v tomto věku to a to a jiné ne. Tyhle diskuze by se neměli vůbec zakládat, max. pokud je mimčo starší a neodpovídá už nějaký čas svému vývoji, tak ano, poradit pomoci jak na to a ne řešit kdo dřív a kdy později.
Doufám, že jsem se někoho nedotkla, ale prostě jsem jen vyjádřila to co si myslím. Náš Davča má spoustu potíží s motorikou a rozhodně neřeším jestli to je tak či onak, ale jak mi radila dr., dívat se na něj, jestli dělá pokroky a jestli něco udělá o 1-2 měsíce dýl než ostatní děti opravdu neřeším a budu šťastná za každý jeho pokrok ve vývoji.

Ada, v necelých 4.měsících máte ještě spoustu času na přetáčení, jak jsem tu již psala, pokud se ti začne přetáčet do 6.měsíců, tak je vše v pořádku.
Mrkni na tyto stránky, co by mělo dítě v každém měsíci zvládnout:

http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/psychomot...

r123
6. dec 2007

souhlasím s lendy:taky mi to příde taková předháněnáí.nemyslím to zle 😉 :opravdu je každé dítě jiné,jedno stojí v 8 měsícíchjiné zase v roce.jedno už v 5 měsících žvatle docela obstojně jinému ve dvou letech není rozumět!ale nejsou to žádné vady!!!!každé je jiné i my sme každý jiný (jiná).nejsme roboti takže každý má svoje tempo.pokud se ve 4 měsících nepřetáčí (což je naprosto v pořádku-má času dost)tak nevadí.pokud by se nepřetáčelo a má už třeba 8 to už by pak stálo za zamyšlení!!ale děti se učí velmi rychle a nečekaně udělají věci které před tím nedělaly.takže nebojte!!záleží na vašich dětech!!! 😉

susik77
7. dec 2007

ahojte, ja som to nemyslela zle 🙂 len sa vytesujem, ze to malej tak ide 🙂 ale tiez nestresujem napr. ze ine deti vazia o dost viac-ze nejdeme podla tabuliek...tiez si myslim, ze kazde dieta je individualne 🙂

lullka30
7. dec 2007

Ja by som sa nestresovala s tým, že sa Natalka ešte neotčí, ale je to vlivem okolí, lebo tchán vždy keď nás vidí( a to je dosť často) sa pýta, či sa už malá točí a že nech s ňou trenujem a podobne... a preto som z toho taká vystresovaná.
Alebo on by bol najradšej aby už sedela, tak mu musím vysvetlovať, že má na to ešte dosť času

susik77
7. dec 2007

baby, inak, ked sme prisli z porodnice a mala strasne malo priberala, tak som sa bala, ze zostane stale take male miminko 😎 😀
ale potom sa to rozbehlo 🙂
to su prirodne zakonitosti-aj to, ze kazdy sa nauci sediet, chodit, rozpravat 🙂

lullka30
7. dec 2007

Susik, aj Natalka málo priberala, ale keď sme prešli na ten Nutrilon, tak sa zmenila na nepoznanie, je to taká malá kulička 😀

kalu
7. dec 2007

Ahoj holky, tak naše malá (nyní 8,5měs.) se začala přetáčet ze zádíček na bříško těsně před 6 tým měsícem a opačným směrem asi o týden později a podle naší Dr. je to tak jak to má být.I v knížce Něžná náruč rodičů je toto časové schéma.Také nemám ráda hlášky typu "Tobě ještě nedělá to a to ? To náš...." Z těchto rozhovorů vždy nabydu dojmu, že všichni mají geniální děti. Tyto věci vždy vyslechnu, odkývu a snažím se ze všech sil malou s nikým nesrovnávat.Každé dítě je individualita a každé má na různé věci svůj různý čas.

geegee
7. dec 2007

poznam babo, co sa zacalo pretacat tusim okolo 10 mesiacov. Ostatsny vyvoj prebiehal v norme, teraz uz chodi tak, ako ine deti v jeho veku

susik77
7. dec 2007

lullka: a vy ste uz ciste na nutrilone, al. aj kojis?

lullka30
7. dec 2007

kojila som 1x v noci, ale už aj to som zrušila, tak posledné 3.dni je Natal už iba na Nutrilone(5x denne)

susik77
7. dec 2007

a ako znasala natalka prechod -ze je ciste na Nutrilone?nema probl. s kakanim?Ja mam pocit, ze mm nam trochu pomaha, ze sa mala vykaka

lullka30
7. dec 2007

zo začiatku som jej dávala Nutr.AR-bolo to Ok,ale potom začala mať bolesti bříška, lebo sa nemohla vykakať a tak sme prešli na Nutr.Comfort a od vtedy je to OK

susik77
7. dec 2007

aha, hovorila si, vlastne...nam ten comfort posobil opacne-tak sme teraz na premium

lullka30
7. dec 2007

ja som myslela, že stále kojíš. Čo Veronika málo priberá, tak jej dávaš Nutr?

susik77
7. dec 2007

ja kojim cely den a vecer pred spanim po kojeni jej este dam nutrilon-pretoze sa mi stale vrti a vypije malo mm-a pekne nam pribera-za tyzden 200g 😉 Ale aj tak mame este malo-oproti inym rovnako starym detom-teraz asi 5800g - mame 3 mes. a 3 tyzdne

susik77
7. dec 2007

ale mozno aj preto je taka pohybliva, ktovie 🙂 ale ze vraj aj ja som bola ako mimco taka aktivna, mama nestihala 😀 teraz mi hovori, ze sa mi to vracia vo Verce 😎

lullka30
7. dec 2007

Natalka mala v 4.mes tiež necelých 6.kg, neboj, Veronika je tak akurát 🙂

honzina
7. dec 2007

Tak já se musím taky pochlubit - od středy se Toníček otáčí ze zad na bříško! Jsem z toho úplně paf, tak nějak jsem čekala, že to bude zvládat až kolem půl roku.
(pasení koníčků ho absolutně nebavilo, na břiše se vztekal a pást začal až týden před 3.měsícem)

hedvika
7. dec 2007

Ve čtyřech a půl měsících se děti mají přetáčet na bok, na bříško potom, v sedmém měsíci to mají už zvládnout všechny. Ale podle našeho Toníčka to "potom" trvalo asi čtyři dny - poslední týden v listopadu se začal přetáčet na bok a 1. prosince se přetočil poprvé sám na bříško. První dny to bylo párkrát za den, ale včera jsem si připadala jako "obraceč", nedělala jsem nic jiného - otáčela ho zpátky na záda, protože na bříšku začal po chvilce fňukat. Prý se včera večer otočil sám i zpět na záda, říkal manžel, neviděla jsem ho. A to byl ještě kolem čtvrtého měsíce línější miminko, svalstvo ochablejší🙂. Ale nechávám ho na zemi, volně, nemáme ani žádné lehátko, někde jsem vyčetla, že v lehátku nemají děti možnost pohybu, tudíž nemůžou "trénovat".🙂 Když potřebuju, aby v něčem "seděl", dávám ho do kojícího polštáře, ale minimálně. A prý vše +- 2 měsíce je normální (tyhle moudra mám z bezva kurzu pro miminka a maminky).

hedvika
7. dec 2007

Jo, a taky si dávám pozor se tím otáčením nikde moc nechlubit, jen když se mě nějaká mamina zeptá, protože to srovnávání je fakt hrůza! Tomu se myslím nevyhne žádná. U každého dítěte je to individuální, hlavní je, že se jakoby pořád něco děje, dítě pořád dělá pokroky, ale jak kdo rychle, je jedno. Kamarádce se narodil chlapeček 2,5 měsíce dřív, něco přes kilo, 6 týdnů v inkubátoru, pást koníčky začal v pěti měsících, ale teď v roce a půl je to úplně normální děcko.