Má opačne otočený deň a noc. Upraví sa to samé?

adulik16
2. dec 2008

Moj malinky ma 6 tyzdnov a ma opacne otoceny den a noc. Cez den spi, budi sa kazde tri hodiny na papanie (nekojim) a poobede prespi 5 hodin v kuse. V noci sa mu preto spat nechce. Da sa mu to nejako otocit alebo tym musime prejst a upravi sa to same?

kili
2. dec 2008

a nedá sa ho poobede budiť, teda venovať sa mu, aby nezaspal a dať ho spať až tak o 19tej? alebo to proste niekoľko dní posúvať. Neviem, teraz zaspáva napr. o 14tej, tak ho otravuješ až do 15tej a dáš ho spať až potom, na ďalší deň to predĺžiš zas do 16tej...

bodka13
2. dec 2008

my sme boli otočený prvé 2 mesiace a potom sa z neho stalo ukážkové bábo,mne sa ho nepodarilo nijako prestaviť-on totižto o 20:00 musel už spinkať/sám sa ukladal ale v noci sa budil každú 1 až 2 hodiny
-niekto mi vtedy radil aby sme zmenili hodinu kúpania,možno ho tak osvieži že sa mu nebude chcieť poobede spať

annag
2. dec 2008

adulik, presne ako Ti radia holky, 6 - týždňové bábo je ešte maličké a potreuje veľa spať, keby si mu príliš obmedzila denný spánok, bol by ešte nervóznejší a nočný spánok by si ešte viac pokazil. Skús ho cez deň po napapaní trošku pozabávať, on už bude pomaličky vnímavý a bude ho čoraz viac zaujímať okolie, sám sa od toľkého denného spánku odnaučí. A rob to pomaly, plynule, trebárs každý deň skráť spanie o 10 minút. Podvečer a v noci nech má čo najmenej vzruchov, hlavne pokoj a pohodu, málo návštev, cudzích ľudí, v noci v napapať v prítmí a skôr než začne veľmi plakať, skús mu dať papať o pár minút skôr než je zvyknutý, aby papal taký ospalý, prebaľuj ho čo najmenej pokiaľ nekaká do každej plienky, daj dobrú plienku čo vydrží dlhšie ...

bodka13
2. dec 2008

tak-tak,Annag má pravdu- my sme sa v noci neprebaľovali,lebo ho to vždy prebralo/iba ak sa pokakal/,používali sme pampersky a zadoček mal ok,žiadne zaparenia
-veľa trpezlivosti 😉