Mám rozmaznané trucujúce dieťa. Ste na tom podobne?

kikica
27. jan 2009

ahoj baby chcem sa vas spytat mate doma aj vy rozmaznabe a tucujuce mimino?ten moj ked neni po jeho reve ako pavian od narodenia ho rozmaznala svokra prve co spravila naucila ho na cumel on ho vypluval a ona mu ho nasilu pchala do ust tak si musel zvyknut potom ho stale nosila na rukach a hojdala ho no a tak sa to asi vsetko zacalo.je to trochu aj moja vina ked som s tym pokracovala ale nehojdam ho to som nikdy nerobila.už aj manzel ma vini ze ho rozmaznavam hned ako place beriem ho na ruky a tam je ticho.ako ho odnaučit viete poradit?vyhadzuje supliky ked to upracem a zavriem hned vrieska no proste ked nieje po jeho je toma taky vreskot ako keby som ho rezala?poradte prosim
😔 atiez sa mi v noci budi teraz aj 6-7 krat som s toho už zufala som nevyspata unavena a každe rano ten isty kkolotoč upratat uvarit oprat a ešte aj kurit den noc v krbe mam s toho hrozne nervy.manžel pride z prace domou a je tiez unaveny takze da sa povedat ze som doma aj na maleho sama.
😝

tanja61
27. jan 2009

ahoj nemas len ty trucujuce babo a rozmaznane moj maly ked nieje po nom alebo mu nieco nedam co chce tak dobre ze o zem sa nehadze 😀 ale nieje to tym ze sa prilis rozmaznava skor prichadza na to ze si moze viacej dovolit a vydobije si to...no u koho ako...ja osobne ked nieco maly nemoze tak mu to nedam aj ked sa hadze 😒 s upratovanim je to to iste co opisujes mame take iste stavy a k tomu ja upracem a maly rohadze 😀 nerobila by som si s toho nic skratka su v takom veku a skusaju... nie vzdy je to na smiech ale tym ze na maleho si nervozna tak on to vyciti a robi naschvaly ako moj 😀 a vsimla som si ze tvoj maly bude mat teraz rok 😉 tak to trucovanie sa bude stupnovat 😒 no a rozmaznavanie ...samozrejme treba sa pomojkat postiskat ale hlavne je to vo vychove ako pri trucovani,netreba vsetko dovolit len aby bol pokoj 😉

tanja61
27. jan 2009

a ja som tiez na maleho sama takze presne viem o com rozpravas ten kazdodenny kolotoc 😉

kikica
autor
27. jan 2009

dakujem ti tanja,len tolko chcem len dodat ze ja nikdy niesom na maleho nervozna to sa skor vyvrsim na muza 😀

tonicka
27. jan 2009

kikica, ja som mala nosive babatko od narodenia, ale nemyslim ze je rozmaznana, len potrebovala viac citit lasku ako ine deti... skor si myslim to iste co tanja, skusa, skusa skusa... a to bude pri vsetkom.. u nas ja som ta prisna, a ked nieco nedovolim, prisla na to ze treba skusit u tatinka 😀 😀 musis byt len trpezliva a dookola vysvetlovat... nam sa to upravilo, ale prisli ine veci a zase skusa... A stým plačom a utišovanim, ja si k nej teraz len sadnem, neberiem ju na ruky ako obcas este chce a silno ju objimam a hovorim jej ze ju lubim, ale ze maminku musi posluchat a toto a toto sa robit nemoze.

bibinka
27. jan 2009

kikica- urob si poriadok vo svojich prioritách. sú to možno tvrdé slová, ale je to tak. V prvom rade sa VYKAŠLI na upratovanie. nemá to zmysel, fakt,( moji dvaja robili presne to isté a ja ako neupratujem cez deň,je nám fajn, venujem sa len im a nie som nervozna) -naučila som sa to vnímať inak- dieťa potrebuje k životu skúmať a experimentovať,podľa toho je aj zvedavé a vyťahuje dokola to isté. a VEĽMI ho baví,ak nájde znuvu upratané, hneď ho to "nakopne" a ide rozhadzovať. To ničím nevyriešiš, hlavne ubližuješ sebe a svojmu vzťahu s mužom . Uprac večer, keď ho uložíš spať. Veď sa za chvíľu zblázniš.Zober si nejakú metlu, len pozhŕňaj hračky a čo vyhádže na jednu kopu-aby si mala kde chodiť. MOžno je ti to aj smiešne, alevyskúšaj.sa hovorí: bordel v bytě,šťastné dítě. 😉 Takému malému dieťaťu nevysvetliš, resp.ono ťa ešte nedokáže pochopiť, prečo nemôže vyberať rôzne veci. Ale ak chceš, zaháčkuj si dvierka aby ti ich neotvoril(ja som uväzovala gumičky,až kým mi ich jedného dňa malý neprestrihol,a potom som úplne rezignovala)
POkiaľ sa chce tvoj malý nosiť na rukách, tak ho nos-veď keď nebudeš upratovať, môžeš ho aspoň nosiť. Cumeľ mu dopraj koľko chce, veď on ho sám pustí.
a že vrieska- môžeš skúsiť pokus- skús ten rev úplne ignorovať, alebo sa začni smiať. On bude vidieť, že sa to míňa účinku a prestane-prešli sme si tým a ver, že ho to prestalo baviť, síce po dlhšej dobe,ale prestalo.
To, že je trucovitý znamená, že je zvedavý a sám vidí, že ešte nedokáže veľa vecí.Z toho vyrastie.A ..on cíti, že si nervózna aj keď ťa nevidí v "amoku".vycíti to.
Tak prajem veľa pevných nervov. 😉 a vydrž, to prejde.Nie si jediná, takých detí je mnoho.🙂)

tonicka
27. jan 2009

Inak ani ja neupratujem,a pre pokoj v rodine som jeden cas ani nevarila ......ja malu uz tolko nenosim, je uz na mna dost tazka...ale ked ma chut tak ano, ale nie preto ze trucuje. Ona vie ze ked pride za mnou a povie ze chce moji, tak ju pomojkam aj ponosim 😵 😵 😉

tanja61
27. jan 2009

presne tak baby hlavne vela trpezlivosti a mas pravdu bibinka vykaslat sa na upratovanie a venovat sa malemu,pretoze ja tiez len upratujem a varim a potom som sama nervozna na seba ze malemu sa tolko nevenujem ako by som mala lebo sa zapodievam upratovanim ale zmeni sa to ved aj tak upratujem skoro cely den ked sme doma ja ulozim maly rozhadze a nestoji to zato aby som bola pre toto nervozna...ja tiez niesom nervozna na maleho ale priatel si to odnesie 😀a ked nahodou som podrazdena a na maleho zvysim hlas tak mam potom vycitky svedomia ☹

dioliana1
27. jan 2009

robia to všetky decka ked chcu na seba upozornit, takí malí sebci a z toho ich mi unavené maminy musíme vychovať...čo potom puberta,mate sa na čo tešiť...ja som to najhoršie mala s najstaršim

sipcek
27. jan 2009

jaaaaaaaaj,to akoby som o mojej citala.Uz len cakam kedy zacne chodit a bude jar,ze budeme castejsie vonku.Mame zle spacie navyky a naucit ju hned zaspat,tak to je trucu az az.Nie raz sa nam od placu pozvracala.Zakazdym ked ju uspavam neviem kedy vyjdem z izby.Svokra malu stale nosila na rukach a teraz s nou stale tancuje a tak ked som s nou sama tak sa nudi a niekedy ma dokaze vytocit do zufalstva.Ale len si vzdy poviem,ze z toho vyrastie a ideme dalej. 🙂

marika80
27. jan 2009

No na upratovanie kaslem aj ja i ked niekedy chytim nervym, ked zakopnem o nejaku hracku. Ale varit varim, aspon kazdy 2. den. Ja ked nejem, tak som jak besny pes.

iliria
27. jan 2009

Aj ja som uz upratovanie vzdala... Ako hovori moj manzel: Preskocim babiku, odkopnem psika, slapnem na auto a som v kuchyni......
problem je, ked sme same doma, neviem pri nej ani navarit, ani sa najest, furt ma taha za nohavice, ked ju ignorujem, uz aj vrieska a mrnci, lezie do kosa, vyhadzuje sufliky, no poklad.... 😎 A ked nezvitazi - vytiahne tazky kaliber - ujde do chodby a zacne liezt na schody - vie, ze to za nou vybehnem.
Sipcek - ked zacne chodit, bude to len horsie, uz ju nezastavis, pojde si kam chce.

tanja61
27. jan 2009

iliria aj mi mame schody ale dala som si zabradlie aby som sa mohla najest alebo navarit 😀 maly to zneuziva niekedy ked sa zabudnem a necham otvorene tak vtedy by si mala vidiet ten potmehucky vyraz 😀

iliria
28. jan 2009

no ved prave, presne vie, ze sa za nou rozbehnem... 😎 Vykuka na mna spoza rohu a caka, co urobim....
ani sa na nu neda hnevat 😎 .
To zabradlie mame na plane odkedy mala chodi...

tanja61
28. jan 2009

😀 ja som ho radsej kupila aby nedoslo k neprijemnemu padu a mam ho aj hore lebo maly je velmi odvazny 😀

lienka79
28. jan 2009

ahoj..mozno ani nemas az take "zle:dieta..ako si myslis,mozno si jednoducho unavena...
tie prve veci,za kt.moze svokra..prepac..a kde si bola?Jednoducho si mala povedat,ze si to nezelas a bodka...Je to tvoje dieta,tvoja vychova,tak to myuis respektovat.
To co robi tvoj maly,supliky atak...robia v tomot veku uplne vsetky deti....skratka skusa svoje hranice,co moze,co nie..takze opatrnne a s citom mu ich treba ukazat...Toto ano,preto lebo..toto nie,preto lebo..
Nasemu nidky nestacilo len jednoducho NIE>.vdzy preco nie,preco ano...ako dospelemu..Ze nevedia rozpravat,nevadi....vela veci chapu...
Ak mas moznost,zver dieta niekomu,tebars aj unavenemu manzelovi a sprav si par hodin pre seba...robi to zazraky 😉

sipcek
28. jan 2009

Iliria,ved ja viem 🙂,len si stale myslim,ze ked bude väcsia tak to bude o niecom inom.V kuchyni nemame koberec a nemozem ju tam nechat sediet a lozit len tak,je tam zima.V pavuku byt nechce a v stolicke mi place,proste chce priestor.

lienka,byvam so svokrovcami a niekedy sa neda vyzadovat si svoje prava vychovy.Ale suhlasim s tebou,ze by iste veci mali respektovat.Vies,starsich ludi uz neprevychovas,ak chces zit v harmonii,niekedy musis ustupit.Ja velakrat len rozdychavam. 😉

katullka
29. jan 2009

kikca, je to presne tak ako hovoria baby, je to take obdobie, keby si videla v akom stave mam ja byt po dvoch loptosoch 😀 . Tiez by najradsej vsetko vyhadzovali a stahovali a rozhadzovali..V ich izbe sme odmontovali uchytky zo suplikov a je pokoj, ostali uz len v kuchyni, tam maju jeden svoj suflik, kde maju svoje veci, ine im nedovolim vyhadzovat, ale tiez to na mna skusaju neustale, cim som nahodou nezmenila nazor 😀 . Synovi ked nieco nedovolim, tak si lahne tvarou na podlahu a tak sa jeduje,ale hned ho to prejde. Chce to len trpezlivost a fakt pri kazdom zaplakani alebo jedovani sa ho nemusis lutovat, teda ked vidis, ze place len pre to, ze si mu napr. nieco nedovolila, teda myslim, ze ho nemusis hned brat na ruky, aj ked robim to vela krat aj ja, no pri dvoch je to trosku narocnejsie.. 😅 Ale je to fakt len take obdobie, ze to na na skusaju, no my sa nedame! 😉

alon111
29. jan 2009

to s tym skusanim ako daleko im dovolim zajst som si zazila aj ja.moja dcera dokazala s trucu prestat dychat .ten sok ked to spravila prvy krat vam neprajem.dr.mi vysvetlila ze je to detsky truc a mam ju tak nechat ved ona sa bude musiet nadychnut

kikica
autor
29. jan 2009

bože baby keby ste vedely ako mi tento modrykonik neskutocne pomaha zo vsetkym.baby ste naozaj super ako jedna druhu podporujete.asi je to naozaj len obdobie....no dufam ze coskoro prejde 😀 musime to jednoducho vydrzat.a lienka to so svokrou sa jednoducho nedalo povedala daj pokoj apon je kludnejsi...a podobne do dnesneho dna mi nadava ze som neschopna matka a to len preto ze nedam malemu podbradnik ☹ je mi z nej uplne ze zle .a dat unavenemu manzelovi maleho to hadam nie chodi domov.a upratovat jednoducho musim lebo mi muž povie ze som zase cely den nic nerobila a on aky je unaveny....cely den sa len v auticku vyvaza sem tam vybehne pre nejaky podpis a my maminy cele dni prd robime ja by som mu dopriala aspon tyzden 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bibinka
29. jan 2009

kikica- just by som nechala malého mužovi na postráženie a ja by som vyrazila na veľké nákupy.Však ty tiež drieš, tiež máš "službu", dokonca 24hodinovú a potrebuješ si oddýchnuť.To musí pochopiť!!! On je v práci 8hodín, tým pádom nemá z vás ponorku, ale ty som svojím malým máš a riadnu. POtrebuješ ho aspoň pár hodín nevidieť a nepočuť!!!! Uvidíš ako sa veci dajú do poriadku, keď budeš oddýchnutá a potom budeš milá a bez nervozity.
A na reči, že čo si celý deň robila, tak skús absolútne nič neupratať,nenavariť a povedz, že si sa venovala len a len dieťaťu!!! otvoria sa mu oči, pokiaľ nie je zadebnený...... 😠 Ty si mama a potrebuješ byť na svoje okolie milá,ale nie si otrok dieťaťa ani muža!!!

elize
29. jan 2009

kikica aj moj manzel bol taky az do doby kym som musela ist na dva tyzdne do nemocnice. To mal Maxik 9 mesiacov. Od vtedy ani nepipne. Pride domov a za vsetko ma chvali aka som sikovna, ze som pri malom toho vela stihla, ... Kym si to chlapi nevyskusaju na vlastnej kozi maloktori pochopia co je to MD 😀

A s tym rozmaznanym trucujucim dietatom? Kazda si uzijeme, veru tak. Ide len o vec pohladu. A veeeela trpezlivosti. Tiez sa s Maxinom rozpravam ako s dospelym. Vysvetlujem preco nemoze a preco moze, tak ako pise lienka a myslim, ze to pomaha 😉

tanja61
29. jan 2009

kikica suhlasim s bibinkou nechaj manzelovi maleho ja to poznam lebo to tiez pocuvam no ale rozhodla som sa jeden krasny tyzden nevarit,upratovala som len tak zbezne a to za malym a za sebou a tiez to tak bolo s pranim 😀 oci vyvaloval co sa deje? 😀 tak som mu povedala ze ked nic nerobim tak si to zacnem uzivat do pismena 😉 elize presne tak chlapi si myslia fakt ze sedime na zadku a co je to sa postarat o dieta?hmm ja ked niekde vybehnem tak moj mi zakazdym vola ze co ma maly papat?a co mu mam obliect? 😀 😀 tak asi tak vsetkym by nam trebalo vypadnut aspon na tyzden z domu a nech vidi ze nic nerobime 😉

elize
29. jan 2009

Najhorsie na tom je, ze nie kazdy chlap je ochotny priznat, ze ten den s dietatom bol vycerpavajuci 😠 Jesitnost im to nedovoli. To ma dokaze vytocit 😠 😠 😠 😀

lienka79
29. jan 2009

kikica..s muzmi je to ako s detmi..treba vymedzit hranice 🙂 ze si na materskej, mimochodom,slovo dovolenka vymysklel isto muz...nezmanema,ze sedis na zadku,kukas telenovelua mas nohy na stole a to by mal pochopit..
Ja mam fajn muza....od malicka bol zapojeny do starostlivosti o miminko...ked som odsavala v noci mlieko,vstal,nakrmil,prebalil,chodil na vychadzky..ked cez vikend rioadim,ide von sn im..skratka dieta ma 2 rodicov..Manzel je sice v ppraci,ale ty predsa tiez z tiez si musis oddychnut...A nemam ziaden problem,ked niekam idem,ze sa srachujem,ci mu da hento,alebo toto,viem,ze je o neho super postarane...
Ja som mojmu jasne povedala,ze kedze nemaka manulane,lopata a tak...tak nech funguje aj on...
Nevravim,ze mas ist kazdy den ku kadernicke a tak..ja to robim raz za uhorsky rok...ale povedzme raz za mesiac si sprav den pre seba...alebo chodte ako rodina niekam s tym,ze si das kavu a muz preberie maleho.. 😀 A ked mu ho nechas...zmeni sa istio aj jeho posto a bude vidiet,ake je to s babom tazke...
No a svokra..ja viem,je to tazke...tiez by som tu svoju niekedy zaskrtila....ale skratka treba razne povedat,ze takto to bude a hotovo..lebo niektori jedinci inak nepochopia....Nevravim,ze hadka ,ked sa nikto s nikuym potom nebude bavit,ale normalne,slusne...
Ja som tiez svokre jasne povedala,ze si nezelam,aby malemu kazdfy tryzden kupovali nejake blbiny,manzel ma podporil...
Tak to vyriesila tak,ze mu to kupuju k nim a mysli si,ze o tom neviem...ale maly ju vzdy perzradi..potvora c 🙄

sipcek
29. jan 2009

kikica,drzim palce so svokrovcami.Ja som dnes mojej povedala,ze umyva riad stylom oplachovania,co podla mna je pravda,lebo vela riadu musim po nej umyt,som cakala,ze vybuchne ale vzala to sportovo.Uz tolkokrat som jej to chcela povedat a akosi neplanovane to vyslo!!!!
Baby maju pravdu,daj manzelovi maleho,nech vie o com je "dovolenka",mojho manzela aj vyuzivam-priznam sa,ked je doma,schvalne sa zadam,ze nieco surne potrebujem pratat a tak,aby ju mohol mat aj on.A vobec nemam vycitky svedomia.Alebo zahlasim,ze idem do vane a on sa s nou musi hrat. 😉

tanja61
30. jan 2009

sipcek ja robim presne to iste 😀 a tiez nemam vycitky svedomia 😉 ja pravda ze moj partner naozaj robi fyzicky a nie velmi lahko ale predsa sme dvaja rodicia nielen maminka 😉 kde mozem ho usetrim ale nemoze len vylehovat a oddychovat 😉 skratka zivot

sipcek
30. jan 2009

tanja,to mas pravdu,moj manzel tiez v praci nelezi,momentalne ma nocnu,ale zase nemozem povedat,zeby sa vyhovaral.Dnes si ju uzil,robila som tortu pre malu,v nedelu ma rocik,tak proste nemal na vyber.Ale zase sa doma vyspi,lebo spava v inej izbe,chrape,tak ma stale budil,az som ho jeden vecer pekne vypoklonkovala,ze aj ja potrebujem trosku pospat.Zvykli sme si tak a nestazujeme sa. 🙂

kikica
autor
31. jan 2009

kočky nejako sa nam zvrhla tema z deti na manzelov...... 😉 ale je to v pohode kazda z nas s chce trosicku postazovat....len tolko k tomu mojmu manzelovy on je proste lenivy...a nechapavy..nedokaze ma pochopit v poslednej dobe sa hadame pre kazdu prkotinu ☹ ale snad to prejde.jednoducho nedokaze pochopit ze je toho na mna vela da sa povedat ze vsetko doma robim ja a co sa tyka jeho vstahu s malym on ma presviecal nech si spravime babo a teraz ho ma len ako hracku 5minut sa s nim poblazni a odloži ho do pavuka.....viem ze nas ma rad nadovsetko na svete len on je jednoducho lenivy...ja som bola kedysi neznicitelna pracovala som 24 robila som casnicku a vobec som nebola unaveny a robit pracu 24hodin uz takmer 1rok sa proste neda vydrzat.a spravit si na seba cas?pred 5.mesiacmi sme sa prestahovali do domu na dedinu kde nikoho nepoznam som tu sama opustena ako prst len so svojim malym chvala bohu ze aspon s nim.do martina kde sme predtim byvali ma samu muž jednoducho nepusti na aute aby sa mi vraj nieco nestalo.....takze nemam s kim nemam ako nemam kde...... ☹ ☹ ☹

lienka79
31. jan 2009

kikica...tu asi pomzoe len ROZHOVOR..vie muz,ako sa citis?cO TA TRAPI?
Skuste sa o tom porozxpravat skor,ako sa odcudzite uplne...vazne...a hladajte kompromis...Lebo muzi su dost tazko chapave stvorenia a iste veci,kt.ked nepovies priamo na rovinu,proste nepochopia a dufat,ze ved on to musi vediet....je mylne..
Tak vela stastia 😉

amatula
31. jan 2009

kikica mozno ta povzbudim.....ja som na tom tak isto ked sa narodil starsi muz mi trochu pomahal ale nebolo to bohvie co 😒 nakoniéc som si zvykla a ked mal tak po dvoch rokoch bolo fajn....
lenze ked sa narodil druhy syn sa to opakuje ale deti su dve takze niekedy ma to fakt nici 😒
takze ked uz som v koncoch proste muzika doslova dokopem aby robil s detmi nieco aj on....ja viem ze chodi do prace co tiez nieje jednoduche ale byt proste s detmi celi den a hlavne teraz v zime a na dedine kde poznam uz kazdy kamnienok na ceste je proste unavne....

neboj je to ozaj len obdobie ked bude mali samostatnejsi vsetko bude lepsie....a pekne muzika donut nech ti aspon navari ked uz nic ine..... 😉