Trojmesačné bábo a jeho vývin

radkanika
12. nov 2013

Ahoj, chcem sa len poradit a uistit, ze je vsetko ok. Syncek ma o tyzden 3 mes., uz niekedy v 7.tyzdni sa usmial, nadvazoval celkom dobre ocny kontakt, hlavne ked sme sa rozpravali s nim a pod. No teraz sa mi zda, ze je toho nejak menej. Dnes napr. mi dalo namahu, aby sa vobec trochu usmial, som sa mu skerila a kadeco, tak trooolinku podvihol kutik. Uz posledne dni je taky nejaky neviem...bez zaujmu ako keby? a vcera aj dnes som sa snazila s nim nadviazat ocny kontakt a stale uhne pohladom. Pozera kade tade, okolo mna, cezo mna, ale na mna nie. No napr. rano ked sa zobudil, prisla som k nemu a hned velky usmev a pozrel sa. Inak ked je u babky a tak, v pohode, "keca" vela, ale proste v poslednych dnoch menej. Ja viem, ze je este malinky, ale kamosky ma strasia, ze takto sa prejavuju autisticke deti od utleho veku, co ma vystrasilo. Inak ked som ho dnes drzala na kolenach v pololahu a dala nad neho hrkalku, prvy krat sa snazil ju chytit, resp. buchal rucickami, inak ma par hraciek zvukovych, ktore ma rad...najviac ma trapi, ze a nesmeje, este sa nesmial..usmiat to ano, ale nahlas sa smiat, to nie...je to ok?

zuzanockamt
12. nov 2013

@radkanika autizmus sa diagnostikuje az neskor, ked sa to uz da na dietati pozorovat a to je az okolo roku a pol - pripadne dvoch rokov

radkanika
autor
12. nov 2013

@zuzanockamt Ano, ja viem, ale vraj sa daju uz malinkate prejavy odsledovat...tak stresujem, ci je malicky ok...taky nejaky nervoznejsi je posledne dni.

ada510
12. nov 2013

@radkanika môj má tiež občas take dni ked je vonku stale tma a hnusne počasie inak je blaznivy ukecany guľa sa a snaží sa posadiť ale začínajú sa mu nalievat ďasná tak možno aj zubky pôjdu...ale tak zatiaľ si z toho nič nerob aj deti majú svoje dni...🙂

radkanika
autor
12. nov 2013

@ada510 Tak moj sa negula...sice sa snazi nadvihovat hlavu a zaroven nohy, chce sa posadit, ale neznasa byt na bruchu, aj ked napriek tomu sa snazim ho davat nan...inak asi aj nas zacinaju pomaly zubky trapit, ked mu masirujem dasienka, je ticho, inak je umrncany a slinta ako bernardin a cele ruky si do pusy pcha...

ada510
12. nov 2013

@radkanika no ten môj je dost hyperaktivny už od narodenia bojím sa čo to bude neskor cez deň vôbec nespí ale v noci aj 11 hodín raz ked bolo škaredé počasie spal celý deň ani nezaplakal pár krát sa len najedol myslela som že je chorý ale na druhy deň bol zas ako zdiveny takže asi bol len unavený...🙂 celú päsť si tam pcha do úst lebo si objavil rucicku a pomaly sa mu aj ďasná nalievaju...môj rád spí na brusku ale to len somnov treba dávať pozor lebo prebalovanie ho fakt baví🙂

radkanika
autor
13. nov 2013

@ada510 tak mas sikulka maleho 🙂 to je super...moj sa vcera ani nezaskeril cely den, pospinkaval, ale ked prisla zo skoly jeho sestricka, usmev od ucha k uchu iba na nu...normalne clovek aby sa urazil, ked mna cely den odignoruje :D no nevadi...spolu potom vecer aj zaspali v dcerkinej posteli, len tak si lezali, ona ho hladkala, mojkala a pridem, ze ho vezmem a oni uz spia. Aj dnes rano sa zobudil o siedmej, a o pol deviatej uz spi...on vzdy po hodine a pol (takmer presne) zaspi...

ada510
13. nov 2013

@radkanika možno chcel zmenu aj môj sa teší na manžela zaspi až ked príde domov preto si zvykol zaspavat až o pol noci lebo manžel tak chodí z práce a ked sa pohraju zaspia spolu v postely a ja Ho potom prelozim do postielky.. 🙂

radkanika
autor
14. nov 2013

@ada510 asi ano...teraz mava take cudne dni, uplackane...zobudi sa z nicoho nic s velkym placom, a ja nikdy neviem, ci brusko, ci dasienka...hroooza

barbs24
14. nov 2013

podla mna si z toho netreba nic robit, aj babatka takisto ako dopseli maju dni lepsie a dni horsie, ked sa im nechce tolko smiat a saskovat. ja som toto riesila tiez ked bola moja ella v tomto veku, a potom ked som si to nevsimala prisla odozva samo od seba..netreba to silit, ked bude mat naladu usmeje sa :]

berinka42
17. aug 2014

@radkanika ahoj, mam tento isty problem, tak sa chcem spytat, ci je vsetko OK? mame sice 11 tt ale krpec na mna malo reaguje, bud sa pozera na nejaky bod alebo len tak dole, akoby som ho nevedela zaujat...

radkanika
autor
19. aug 2014

@berinka42 ahoj...uplne vsetko ok 🙂 maly ma dnes rok a je to neskutocne zive dieta, uz mesiac sam chodi, hovori urcite slova (mama, ham), vylezie vsade kam sa da, rozumie strane vela, ked mu poviem, odnes tatikovi, odnesie, podaj mamke toto, poda...vela sa smeje, rozculuje, spieva, tancuje, skace...naozaj som sa zbytocne bala a urcite aj ty 🙂 drzim prstiky

berinka42
19. aug 2014

@radkanika dakujem 🙂 dufam, ze aj u nas bude vse OK, nepripustam si, zeby mu mohlo nieco byt, len ze trosku inak sa vyvija 🙂

kingacs
Autor odpoveď zmazal
Zobraz