Prečo 3,5 mesačná dcérka ignoruje, keď sa jej prihovárame?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 3,5 mesačnej dcérke, ktorá pekne vnima, usmieva sa (síce pomenej), udržuje očný kontakt, keď sa jej prihovárame počas ležania na podložke.

Akonáhle je na rukách tak úplne ignoruje to, keď sa jej niekto prihovára. Vôbec sa na neho nepozrie, ako keby nereagovala. Samozrejme po väčšej námahe, keď som vo väčšej vzdialenosti od nej, alebo tlesknem, tak sa na mňa pozerá a aj sa usmeje. Ale je veľmi ťažké chytiť jej pohľad, keď je na rukách. Zrak a aj sluch by mala mať v poriadku.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vašich informácií, ktoré ste písali, že dcérka sleduje, usmieva sa, udržuje očný kontakt na podložke si nemyslím, že ide o nejaký problém, a preto ani nič neodporúčam.

Dcérke sa aj naďalej prihoáarajte v každej pozícii/chvíli, či je na rukách, či na podložke a myslím, že táto Vami popisovaná "ignorácia" časom prestane a dcérka bude rovnako aktívna aj na rukách.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas