Vaše deti večerajú pred alebo po kúpaní?

li_la
9. sep 2011

Baby,
vaše mladšie či staršie deti večerajú pred alebo po kúpaní?

bubelko
9. sep 2011

@li_la kym som len kojila, bolo najskor kupanie, potom kojenie a potom spat. odkedy zacali jest normalnu veceru (kasu, chlebik, jogurt) tak je to uz opacne - najskor vecera, potom kupanie, u mladsieho po kupani este flasa s mliekom a hajde spat 😉

berus222
9. sep 2011

@li_la nasmu som vzdy davala az po kupani. aj to tak zostalo.

zivika
9. sep 2011

@li_la u nas sa tiez najskor kupe a potom papa, prve mesiace sme mali problemy s grckanim, tak som ho nechcela natahovat s plnym bruskom a uz sme si tak zvykli 🙂

li_la
autor
9. sep 2011

@bubelko
@berus222
@zivika
Zavádzame nový režim podľa knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať, nakoľko tri mesiace, ktoré spí zle sa nám nepodarilo tento synov návyk zlepšiť... iba zhoršiť.... Ale už keď ideme robiť rapídne zmeny, rozhodla som sa dať mu večerať pred kúpaním... aby sa potom v kľude mohli umyť zuby a tak... 🙂 Len som ešte chvíľu váhala.

benne
9. sep 2011

Moje až po kúpaní a nekúpala som každý den

lenka311
9. sep 2011

@li_la kúpala som každý druhý deň, aj to tak robím naďalej, pokiaľ nie je moc teplo. V tomto období som ju ešte kojila, tak večer dostala mliečko z prsníka a pri ňom zaspala. Ale doteraz to funguje tak, že najskôr kúpanie potom večera. V nemocnici mi sestrička pri kúpaní hovorila, že sa môže dovrackať ak bude moc najedená, vyskúšaj, uvidíš, ale po kúpeli zväčša aj vyhladne 😀 😀 😀 😀

nanulik
9. sep 2011

kým bol malý menší tak sme ešte nemali režim, teraz je to tak že okolo 18.30 kúpanie a potom papanie.
a kvôli zaspávaciemu rituálu kúpeme každý den

p.j.jacky
9. sep 2011

My sa kupeme po papani.Pred papanim vzdy doslova revala,ale ked je napapana uzivame si kupkanie obe 😉
Ked boli horucavi,kupala som kazdy den.Teraz ked uz horko nieje kupem kazdy druhy den.Ale pravidelne umyvam,pusinku,rucicky a ritku 🙂

li_la
autor
9. sep 2011

Tak, teraz už prvú fázu máme za sebou! 🙂 Napapal sa a bol spokojný aj tesne pred kúpaním, kedy už zväčša plakal, aj keď kúpania sa mu od narodenia veľmi páčilo... A neplakal ani pri obliekaní a iných procedúrach. Ešte sme sa potom aj trošku zahrali. 🙂

anjelicek26
9. sep 2011

My kupeme pred vecerou. Cisto z praktickeho hladiska, ze ich kupem 18:30 a veceriame o siedmej, drahy sa proste skorej z roboty nevymota a spolocne jedlo je mi dolezitejsie, ako kupanie... A je aj fajn, ze nejdu s plnymi bruskami do vody.

bobocka
9. sep 2011

may ma skoro dva roky.veceriame o siedmej(on ma vzdy mliecne vecere) potom sa kupe.po kupani ho nakojim,ide na vecko,do pyzamka,zubky umyt a spat 🙂

janka_pn
9. sep 2011

nekupem kazdy den, casto aj "len" sprchujem, hlavne ked prideme vecer zvonka a je spinava spotena... tak sup hned do vane, sprchy a potom kludne navecerat uz cistucka, vonavucka, v pyzamku 😵 😵 😵

vejinka
9. sep 2011

veceriame o piatej a kupeme o pol siedmej potom maju este obaja mliecko jeden od ocinka druhy od maminky 😀 mladsi zaspi o osmej starsi o pol deviatej 😉
kupeme kazdy den je to taky ritual oboch naraz jedneho vo velkej vani a druheho v malej 😉

mata1001
9. sep 2011

najprv okupem , v pyzamku v posteli vypije mliecko a zaspinka... 🙂

nelicefo
17. sep 2011

Síce mám staršiu bambuľku,ale u nás sa najskôr navečeriame a potom kúpanie 😉 😅

usiko
18. sep 2011

my papameokolo po siedmej az siedmej jogurt s vlockami a susenym ovocim, tak to bude asi ze ta vecera, potom kupeme a potom o osmej mlieko.....takze je to asi medzi vecerami....

pimpulienka
18. sep 2011

keď bola uplne malinká tak kojenie po kupani, teraz pred kupanim okolo 17:45 kašička a potom po masirovani, kupani okolo 18:45 ešte kojenie

kocurcek
19. sep 2011

Ja som tiež skúšala mliečko pred kúpaním, ale grckal mi do vaničky, tak sme to otočili, ale niekedy to prešvihnem a už vo vani mi začína plakať, že je hladný....tak si musím dávať bacha, aby to nebolo také natesno, že je vo vani a už mal dávno papať...takže u nás je to tak, že okupkať, napapať, do postieľky, zaspievam falošne dve pesničky ☹ (rozprávky nezaberajú) a pekne zaspinká (okolo pol 9..skôr sa mi nikdy nepodarí uspať ho)... a spinká do 4:30...