Ako sa oslobodiť z Telocviku???

anonymus88
18. sep 2019

Ahojte, dnes som sa vás chcela opýtať, ako by som sa vedela na celý rok ospravedlniť z telesnej? Alebo skôr aké diagnózy by mi vedela predpísať doktorka?

Vysvetlenie: z telesnej sa nechcem ospravedlniť preto, lebo nemám rada šport. Šport ma velmi baví, len nemám rada také hovadiny ako je vybíjaná, volejbal, atď...

Ďakujem za radu

soldi
18. sep 2019

odrez si nohu 👍

deti95060810
18. sep 2019

kamarátka mala oslobodenie z telesnej....mala jednu nohu o niekoľko cm kratšiu....
Zmier sa s tým, že učiteľlka má nejaké predpisy, plány ktoré musí dodržať....aj my sme si tým prešli...

janinah
18. sep 2019

V živote stretneš ešte tooooľko vecí,ktoré ťa nebudú baviť a budeš musieť....tak trénuj už teraz.Jedine,ak by učiteľ uznal diagnózu: lenivosť.A je totalne smutné,ak už tak mladý človek ako ty chce "prehovoriť" lekára písať diagnozy,ktoré nemá.

dopolbokaodrata
18. sep 2019

@anonymus88 doktorka ti určite predpíše diagnózu 😂 ani slovenčina a význam pojmov ta zrejme nebavi
A čo ti poradiť, lenivosť nie je diagnóza, ani to, že ťa to nebaví. Mňa tiež nebavila fyzika a odsedela som si to tam. A ak máš problém s nadváhou tak ti trocha telesnej určite neuškodí.

ivka185
18. sep 2019

Ale ci by si chcela aby ti lekarka napisala diagnozu ,ze nemozes travit cas na pocitaci alebo na mobile ,suhlasila by si?Spametajte sa mlady ludia ved pohyb potrebujete inak pridete o zdravy rozum ked presedite cely den na mobile alebo pocitaci . Keby som bola ucitelkou tak telocvik mate kazdy den.

drobcek53
18. sep 2019

ja ťa chápem a vôbec si nemyslím, že to musí byť len lenivosťou.. napr. ja som celú strednú cvičila 6x do týždňa a doteraz to tak mám, cvičenie bolo/je pre mňa drogou 🙂 ale telesnej keď sa dalo som sa tiež vyhýbala. nebavilo ma to čo sme tam robili, nepáčilo sa mi spotiť sa napr. na druhej hodine a potom celý deň byť spotená a cítiť sa ako prasiatko.. ale oslobodiť som sa nenechala. ak nemáš naozaj diagnózu, kt. by ti to umožňovala, tak mi príde hlúposť vymýšlať si niečo. s chorobami a diagnózami sa nesranduje/neklame, aspoň mne je to proti srsti.. raz za čas sa dá vyhovoriť napr. na bolestivú menštruáciu alebo si plánovať lekárov na dni kedy máš telesnú, príp.ak máš alergiu tak aspoň vonku v peľovom období by si nemusela cvičiť .. a ostatné razy to jednoducho vydržať 🙂 vravím, chápem ťa, ale úplne oslobodiť mi naozaj príde ako hlúposť

diewcatqoo
18. sep 2019

Ehm, v jednej vete napises, ze nemas rada sport a v druhej, ze sport ta bavi... tak si vyber 🙂
Inak, ja ti rozumiem, tiez som na strednej hladala vyhovorky, ako sa vyhnut telesnej. Vobec nemusi ist o lenivost a o to, ze radsej budes sediet za pc, ako ti tu pisu. My sme mali na strednej veeeeeeelmi premotivovaneho telocvikara, ktory kazde zlyhanie v kolektivnom sporte dal jednotlivcovi velmi pocitit. A tym, ze sme boli 4 baby a 18 chalanov a ze ucitel vo volnom case trenoval dedinskych futbalovych dorastencov, tak sme kazdu hodinu hrali futbal. Vobec na baby nebral ohlad a bez problemov na nas navrieskal.
Prve dva roky som cvicila, dalsie dva som bola oslobodena - diagnozy astma a skolioza chrbtice. Neslo o vymyslene diagnozy, ale vtedy mi dosli na tu skoliozu a zhorsila sa mi astma, takze mi to padlo velmi vhod, ked ma lekarka oslobodila. Doma som pritom poctivo bicyklovala, korculovala, cvicila cviky na chrbticu a pod. Len ta telesna bola jednoducho nenavidena 🙂

pribinak
18. sep 2019

Cvic, lebo ti narastie velka rit!

missdiva
18. sep 2019

@anonymus88 ahoj ja ta uplne chapem. Nejaky cas som bola oslobodena, diagnoza sa tykala chrbtice ale ja ju naozaj aj mam. Myslim, ze telesna by sa dala zvladnut aj s nou (po skole som chodievala pravidelne cvicit) ale nechcela som na nu chodit lebo sme mali strasneho ucitela, ktory sa vyzival v ponizovani studentov a tiez mi vadilo, ze sa spotim a nemozem sa potom osprchovat.
Viem, ze dalsi oslobodeni mali napr. šelest, migreny, astmu, problemy s klbmi.

amelia000
18. sep 2019

Eh niektore zeny tu pisete ze vam vadilo byt potom spotene..ved mi sme mali 10 min prestavku...a ja som sa uplne vzdy v pohode po telesnej osprchovala v skole.

cickamon
18. sep 2019

mne kolkektivne sporty tiez nikdy nesli, no to nebol dovod na oslobodenie z telesnej....proste som tie hodiny odtrpela, alebo ked nas bolo viac stale som sa prihlasila na "rozhodcu" a piskaa a pocitala body 😀...ostatne baby zasa trpeli pri gymnastike ci behu co ja som mala v oblube 🙂 inak aj keby ti vymyslela lahku diagnozu (napr spoluziacky co mali vysoke dioptrie, malo zeleza alebo cukrovku) tak budes mat nahradu telesnej poobede prisposobenu moznostiam "postihu" a tam sa co viem vyhradne hrali loptove hry lebo niesu fyzicky narocne 😀 aby si bola uplne oslobodena fakt treba vazny dovod ktory sa neda len tak vypisat

nevludna
18. sep 2019

Nikto sa vas tu nepytal na premudrele poucne reci trapky

saskia_98
18. sep 2019

@anonymus88 normalne chod za doktorkou, nech ta oslobodi, ona uz daco vymysli a priprav si 10€ aspon nasa tolko berie. A po probleme. Brasko necvici lebo ho caka operacia kolena a kedze ma pred sebou monitor a pripravy na sš je oslobodeny na cely rok. Ja som necvičila lebo som raz potrhala svaly kvoli učitelke a potom som necvičila dokonca zš lebo si na mňa uča zasadla.

martakar
18. sep 2019

Joooj, teraz som si úplne spomenula, ako sme sa vyhovárali stále mlaďasovi telocvikárovi ešte na základke vkuse, že máme svoje dni. Chudák, ten mal dosť teda 😂😅

viki113
18. sep 2019

Existuje jeden doklat že nemožeš cvičiť ma ho kazda lekarka ked je to potrebne ...

veronikaszabova
18. sep 2019

@anonymus88 ja som bola oslobodena - astma.
No to ti asi moc nepomoze...

galioska
18. sep 2019
sense
18. sep 2019

Ja kvoli alergii.... ale papier som zatajila a cvicila dalej.... neskor kvoli problemom s kolenom

anonymus88
autor
18. sep 2019

@diewcatqoo ak si myslíš, že jestvujú športy len ako ,, vybíjaná, volejbal,atd...”, tak ti gratulujem, ak ťa to zaujíma, cvičím v posilke, tancujem a robím judo. Jediné, čo FAKT nemám rada, sú už zmienené kolektívne športy

drobcek53
18. sep 2019

@amelia000 napr.my sme sa na telesnú presúvali do haly mimo hlavnej budovy kde prebiehalo vyučovanie, 10 min. bolo ledva ledva na prezlečenie a dobehnutie na hodinu, sprchu by som rozhodne nestíhala..

amelia000
18. sep 2019

@drobcek53 vazne? :O ako ja by som im na just nechodila vcas na hodinu pokial by som nedala aspon rychlu sprchu. Sla by som normalne za riaditelom a oznamila mu ze po hodine telocviku budem pravdepodobne kvoli sprche meskat 5 min na dalsiu hodinu a nech to akceptuje a aj za ucitelkou. No ale ja som sa vedela vzdy ozvat :D

katka0905
18. sep 2019

@anonymus88 Myslím, že hlavne ortopedické diagnózy, alergia na prach, problém so srdcom, možno by sa dalo vybaviť aj niečo od psychiatra. Ja učím telesnú, ale celkové oslobodenie majú len tí, ktorí majú ortopedické problémy. Ostatní majú úľavy (napr. na beh, gymnastiku), len žiadne úľavy nie sú napr. na tie loptové hry, ktoré spomínaš.

missdiva
18. sep 2019

@amelia000 aj my sme mali telesnu daleko od tried. A sprchy neboli nicim oddelene a este v nich ani netiekla tepla voda 🙈a to som chodila na vyberove 8rocne gymnazium.
Ani ja nepatrim k tym co by sa bali ozvat ale realne ziaden ucitel ani riaditelka by meskanie kvoli sprche neakceptovali (povedia ti,ze ked to stihaju vsetci preco nie ty? A pocitali by tie minuty ako neospravedlnene)... a vsetci hodinu stihali preto, ze tam sa nikto z celej skoly nesprchoval lebo na to jednoducho neboli vhodne podmienky...

amelia000
18. sep 2019

@missdiva ako ja chapem, no lahka odpoved stihaju lebo sa nesprchuju a potom smrdia :D juj kludne by mohli ratat neospravedlnenych 5 min..kludne aj hodiny a by som im nosila ospravedlnenku od doktorky :D hrozne to skolstvo...

drobcek53
18. sep 2019

@amelia000 mne to ani nenapadlo nejak riešiť a ozvať sa 🙂 u nás sa nesprchoval naozaj nikto, tak mi to prišlo normálne, že sa len prezlečieme a utekáme na hodinu.. a presne ako píše vyšše, tiež sme mali neoddelené sprchy. dokonca to bolo riešené tak, že šatňa bola ako keby spojená so sprchami - bola to miestnosť vedľa, ale bez dverí :D čiže keby sa aj sprchujem, tak by pokojne všetky spolužiačky mohli pozerať :D a síce sú to tiež ženy, ale teda aspoň mne by to nebolo príjemné... veru na sprchu podmienky neboli.. ale mne okrem sprchy vadilo aj to, že keď sme dobehli na hodinu tak sme boli z telesnej unavení, červení, spotení, upachtení, a teda sústredenie na vyučovanie (nebodaj písomku) nula bodov 🙂... ja by som schvaľovala keby bola telesná riešená formou nejakých povinných krúžkov poobede.. aby bolo možné vybrať si šport, ku kt. žiak viac inklinuje a aby to nezasahovalo do vyučovania.. forma akou je to teraz sa to mne osobne vôbec nepáči a nevidím v tom význam 🙂 ono aj tak napr. na strednej si myslím, že 15-19 ročný človek je už dosť vyzretý na to aby bol nútený takýmto spôsobom športovať.. buď má pozitívny vzťah k športu a zdravému životnému štýlu alebo nie..

skvrnka14
18. sep 2019

súhlasím s drobcek53 🙂 som zopár rokov mimo strednej a telesnú som neznášala hlavne kvôli kolektívnym športom, že si neviem vybrať to čo ma baví... nemala som takú tú "výbušnosť" a sa biť o loptu vôbec ma to nenaplňalo.. omnoho radšej som mala beh a posilku 🙂 a predstava že budem spotená a zničená dalšie hodiny tiež nič moc.. alebo ked som chcela isť do mesta na kávu s kamoškou po škole :D no skús to povedať doktorke tak ako nám, že mimo školy cvičievaš a ked bude benevolentná, tak vedela by ti možno dať ospravedlnenie 🙂 napr. že máš skoliozu alebo tak

jana_eyre_2
18. sep 2019

tiez som nemala rada telesnu, lebo telocvikari sa vzdy vyzivali v loptovych hrach a ja som na kolektivne,loptove hry lava.. milovala som gymnastiku, karate a plavanie.. ale prezila som to vsetko, je to len par hodin do tyzdna, v zivote bude este vela veci co ta nebude bavit a aj tak ich budes musiet urobit.. aj toto je ucenie, ze zivot nie je len o tom co chceme my, ale aj o tom, ze obcas musime robit co sa od nas vyzaduje.. napriklad, ja teraz fakt ze neznasam umyvat doma schody. ale este ma z toho nikto nevypisal 😅

inak diagnoza s ktorou nemusis cvicit je astma, ovhorenia srdca, po onkologickej liecbe atd.. ale fakt chces takto klamat preto aby si 45minut nemusela chytit loptu a tukat do mobilu? fakt tak bude klamat doktorka?

ave17
18. sep 2019

@amelia000 u nás žiadne sprchy ani neboli :(tam by ta asi trafilo

amelia000
18. sep 2019

@ave17 cozeeee to jak mozu pre bohaaa :D netrefilo..prehlasila by som sa na inu skolu..paneboze jak mozu od celej triedy chciet, ba priam vyzadovat ze taky spoteny tam budu sediet v skole dalsich x hodin ..nepochopim.

23121974
18. sep 2019

Neskutočné,čo tebe napadlo.Ja byť učiteľkou,tak telocvik máš každý deň.A diagnózu si nemusíš vymýšlať,ty si ňou sama,už len touto diskusiou.