Cestovanie a jazykový pobyt

shanzar111
24. jan 2023

Zdravím, momentálne mám 17 rokov a chcel by som ísť niekde, vidieť svet, spoznať nových ľudí zo zahraničia a podobne, čo by ste mi odporučili ? Mne ako prve napadli jazykové pobyty ale keď som videl ich ceny cez agentúry tak ma to dosť zarazilo. Potom som videl že je oveľa lacnejšie si všetko zabezpečiť sám ale nemám ani tušenie kde mám čo hľadať. Nejaké rady ?

lubina
24. jan 2023

@shanzar111 aj podla toho co teraz studujes a ci chces v studiu pokracovat. Niektore univerzity robia letne skoly, beru aj ludi zo zahranicia. Ubytko ti zabezpecia alebo si zabezpecis sam....dopravu tak isto. Ale pocitaj s tym, ze vzdy ta to bude stat nejake peniaze. Nemozu ti pomoct rodicia? Alebo treba ist cez vikend na brigadu a setrit si a tak ist na jazykovy pobyt. Inak drzim palce, mladi ludia, co sa snazia, tak aj nieco dosiahnu

tiezjedna
24. jan 2023

A čo na to rodicia? Nepomohli by? Dcéra bola opakovane cez EF v Anglicku na 3 týždne. Vždy to vyšlo so všetkým okolo 70 tisíc Kč (okolo 3000 €), tento posledný rok bola v NY, to bolo pochopiteľne drahšie, ale sama prišla s tým, že si ten rozdiel doplatí (doucuje angličtinu). Začala jazdiť v 17, je to skvela príležitosť a neviem či je reálne, aby si si to zorganizovala sama a vyšlo to lacnejšie. O tom mám dosť pochyby… Ona to mala so školou, ubytovaním, stravou, letenkami, studjinymi materiálmi, záverečnou skúškou (tento rok dosiahla Cambridge certificate C1) a nejakými aktivitami (vreckové sme dávali asi 100-150 libier na týždeň). Ešte viem o možnosti, že nejaká komunita, myslím, že je to Lyoness, dokáže tieto veci pre svojich organizovať,dokonca fakt skoro zadarmo, ale nepustia si medzi seba len tak niekoho. Skus sa pripadne poinformovať, či aj vo svojom okoli nemáš podobnú komunitu.

abbey1
24. jan 2023

Hľadaj priamo jazykové školy v zahraničí a napíš im. Letenky si kúpiš ľahko. Prípadne pozeraj školy medzinárodné, alebo niektoré robia študijné pobyty pre študentov zo zahraničia s finančnou podporou danej krajiny, čiže študent platí minimum. Určite sa dá veľmi slušne ušetriť, keď nepôjdeš cez agentúru, ktorá na tom samozrejme že zarobí.

sun_shine_2020
24. jan 2023

@shanzar111 aký jazyk chceš študovať? Ja som si riešila na vlastnú päsť NJ, kľudne napíš správu 🙂

zafir01
24. jan 2023

@shanzar111 casto pocuvam podcasty aj cestovatelske.. netusim cez aku agenturu, ale co tak dobrovolnictvo ? vela mladych chodi na maltu , a tam sa ucia aj jazyk

lylyjana
24. jan 2023

@shanzar111 ked som este ja bola na strednej, tak lacnejsie vychadzal pobyt na pol roka v USA ako mesiac v Anglicku. Tak si to pozri. Ja na ten cas straveny tam nedam dopustit a bola to najlepsia vec na svete! Urcite chod do toho 🙂

mauritanka
24. jan 2023

@shanzar111 alebo skús dobrovoľnícke aktivity, myslím, že aj tých je dosť, aj keď cez koronu to zastalo. https://youth.europa.eu/go-abroad/volunteering_en je toho viac, pohladaj

mauritanka
24. jan 2023

@shanzar111 a INEX.sk spomenula som si ešte. Prajem vám veľa zdaru a šťastia na cestách za zážitkami!