Prázdninový jazykový pobyt pre 16+

reni111
8. jan 2017

Ahojte maminky puberťákov 🙂 Začínam uvažovať ,že pre to moje dieta by bolo vhodne sa nejako kvalitnejšie zdokonaliť v jazyku...mam však dilemu ako na to...preto sa chcem opýtat, či niektorá máte už reálne skúsenosti s letným pobytom v zahraničí..má to nejaký efekt? a keď, tak cez akú agentúru? zaujala ma Malta...mal tam niekto dieťa? budem vdačná za všetky tipy a názory 🙂

simca06022011
8. jan 2017

Jasneze to má efekt. Neviem aká je teraz ponúka, kedysi sme boli so spolužiačkou na malte :D aj v Londýne a USA boli niektorí od nas

erickatt
8. jan 2017

A niečo na Slovensku?

tanecnica82
8. jan 2017

@reni111 su aj jazykove tabory..skus si najst ck slniecko..My mame s nimi len dobre skusenosti

janinah
8. jan 2017

a to16 r. "dieťa" chce v lete robiť čo? sú aj brigády v zahraničí /hoc dosť málo pre mladších ako 18r.,ale dá sa nájsť/....najlepšie je ísť a byť nútený žiť v inojazyčnom prostredí....a druhá forma zdokonalovania-denne pozerať filmy,tv relácie v danom jazyku

reni111
autor
8. jan 2017

@janinah leto to su dva mesiace, ktore sa vzdy snazime rozumne zadelit..nemam nic proti brigadam, no urcite nezacneme s brigadou v zahranici - hlavne kvoli veku.. samozrejme filmy a pod moznosti su mi dobre zname a vyuzivame ich, no pobyt priamo v inej krajine urcite ma svoje velke pozitiva...islo mi o to ci ci pobyt cca 2 tyzdne ma nejaky pozitivny efekt....ci to nie je kratka doba

annalena
8. jan 2017

@reni111 ahoj, ja som bola kazdy rok cez leto 3-4 tyzdne v Nemecku, prvykrat ako 16 rocna - cez INEX, v ramci Medzinarodneho tabora dobrovolnickej prace (daju sa inak vybrat tabory v roznych krajinach, nielen Nemecko). Ucastnici boli z roznych krajin sveta - cize sa dali precvicit okrem nemciny aj ine jazyky, mali sme normalne veducich a vsetci co sme mali pod 18 rokov sme mohli chodit von iba pod ich dozorom. Mam nato krasne spomienky 🙂

yanni
8. jan 2017

@reni111 dva tyzdne je malo. Minimalne 4 tazdne ma efek. A Malta je super. Je tam vela jazyciek, staci si len vybrat. Nemusis ist ani cez agenturu, staci kontaktovat hazycku priamo na malte. Plno je ich v St. Julian a Sliema. to je taka akasi Mekka jazyciek na Malte. Takmer vsetky maju aj programy pre neplnolete deti. A ide to fakt od detskeho veku, nie len mladistvy. 16rocny je uz takmer dospely, to moze ist uz aj na brigadu do zahranicia nie len sa "vyvalovat".
Sama som videla, co take "deti" z jazyciek na tej Malte stvaraju. Dozor-nedozor ale decka si uz cesticky najdu.

janinah
8. jan 2017

píšem zo skúseností mojich dcér,teraz "letí" to dobrovolníctvo- brigády,kde síce nezarobíš,ale spoznáš kopu mladých z iných krajín a stúpaš jazykovo....možno je 16r. na to málo,ale záleží od konkretneho človeka,povahy,zdravého sebavedomia...takže možno toto leto ešte ten jazykový pobyt,ale nabudúce už tie dobrovolnícke akcie pozerajte..čo je dôležité- nemala by tam mať možnosť hovoriť s niekym po slovensky

reni111
autor
8. jan 2017

@annalena
@janinah ano, mozno je 16 este malo..🙂 a tie dobrovolnicke brigady - o aku cinnost ide? Snazila som sa popatrat na nete o jazykovych pobytoch, no nachadzam dost stare fora a diskusie..to su uz neaktualne informacie..ja som uz dost skepticka o tom co vsetko agentury popisu a potom realita je niekde inde..uz len pri obycajnych detskych taboroch sme sa poucili - program mali napisany na 2 strany a v realite sa deti isli unudit na izbach ...nerada by som si pustila dceru niekam doneznama,bez nejakych recenzii a to vsetko este za nie maly peniaz..zatial vsak narazam na nazory, ze 2 tyzdne je malo, ze min 4..no to sa zial finance neda

reni111
autor
8. jan 2017

@yanni A prosim ta - aj ked mozno do buducna, ked sa kontaktuje priamo jazycka , ako sa riesi ubytovanie, strava a tak?

yanni
8. jan 2017

@reni111 Zabezpeci jazycka. Maju vsetko vlastne.

marika3678
8. jan 2017

Ahoj, ja mam realnu skusenost. Dcera bola na 3 tyzdne v Londyne. Podla mna pre nu super skusenost. Musela si ptiamo na mieste vsetko "vybavit" sama v anglictine a musela sa sama o seba postarat. Pri vybere ubytovania bol vyber bud priamo rodina alebo campus, stravovanie priamo na mieste. My sme ro riesili cez Jazykove pobyty a z nasej strany max spokojnost. Zabezpecili letenky, poistenie, ubytovanie, stravovanie, "delegata", vylety. Vlastne vsetko. Bolo to sice o nieco drahsie, ako v inych agenturach, ale zabezpecili naozaj vsetko. Dcera bola v skupine, kde boli studenti z roznych krajin, takze komunikacia len v AJ. Za nas super a urcite sa oplati. 🙂

yanni
8. jan 2017

@reni111 bud byvaju v niecom podobnom ako internat alebo v rodinach. odporucam rodiny. Ja mam skusenosti s http://www.maltalingua.com/junior/.
Neviem ako teraz ale pred par rokmi (ca. 4-5 rokov dozadu) boli fakt perfektni. Co viem (kedze mam stale kontakt s jednou ucitelkou), direktor je stale ten isty a vela teacher je tam od sameho zaciatku zalozenia skoly.
Ja som bola pred rokmi jednou z ich rvych "ziacok" (uz ako dospela).
Na celom ostrove je tych skol viac.
ELA je tiez dobra, spoznala som za mojej "ery" ludi, co boli v tejto skole, len jedna sa vsetko o vzdelavanie dospelych, neviem ako to maju s mladezou. Niektore skoly junior program ani neponukaju.