Čo si mám obuť, keď som vysoká?

dianaana
17. jan 2015

Ahojte kočky, možno sa vám to bude zdať smiešne, aj vzhľadom na to, že mám 29 rokov a už by som mala byť s touto vecou vysporiadaná, ale nie som 🙂
Od malička mám komplex že som bola najvyššia v triede, a dokonca ešte aj manžela mám o trošíčka nižšieho ( ale srdcu nerozkážeš 😀 ).
Nikdy som nenosila topánky na opätkoch, aj keď by som veeľmi chcela, ale už ma to začalo štvať, a tak v poslednom čase som už aj nosila do práce.
No ale teraz som nastúpila do novej práce, kde sú všetku ženy min. o pol hlavy nižšie, aj v opätkoch, a čo je horšie - ani chlapi nie sú vysokí. Nechcem tam trčať ako Eifellovka, ale ja fakt neviem, aké topánky si mám kúpiť, čo sa vlastne nosí?? Ani v obchode neviem, čo si mám kúpiť.
Napr. rada nosím slim džínsy a k tomu nejakú blúzku, ale čo si k tomu obuť?? V zime nosím čižmy, to je fajn, ale v lete, na jar, jeseň....
Chcela by som vidieť nejaké inšpirácie.
Ešte chcem povedať, že mám 175 cm, čo si myslím že nie je nejako veľa... ale ja to nechápem, vždy som v takom prostredí, kde sú všetci nižší. 😠
Hádam niekto pochopí moju otázku a nebude sa vám zdať hlúpa 😀
Ďakujem 🙂

zabka1124
17. jan 2015

@dianaana ahoj🙂, ze mas 175cm, moja sak to si oproti mne krpana🙂🙂!
Ja mam 186cm, som chuda, rada nosim slim dzinsy, kratucke sukne a co si obuvam??No predsa lodicky a nadherne topanky a v zime cizmy na opatku, minimalne musi mat aspon 5cm🙂🙂🙂🙂!!!A poviem ti, je to super, ked sa za mnou otocia na ulici -chlapi, zavidia mm, ze ma doma kocku-to mi povedal sam🙂🙂!!!
Holka, bud rada, ze nemas 160cm🙂!!!!
A este nieco, tiez som si myslela, ze si nikdy nenajdem frajera a sup do skoly-na vysku do vacsieho mesta a mohla som si vyberat od nizkych , vysokych a kadejakych🙂!Takze hlavu hore, zdvihni si sebavedomie a nelutuj sa!!!
Mne aspon min.1000 ludi na SVK alej aj vo svete, ked sme cestovali, povedali, ze by hned so mnou menili a hlavne baby, kedze na koncerte napr. som sa bavila, vse dobre videla a oni za mnou iba poculi🙂🙂🙂🙂🙂🙂!!
Kedysi mi moja mamina povedala, ze ked niekomu prekaza moja vyska, tak sa s nim nemam kamaratit . a poviem ti, raz mi kamaratka naj povedala, ze preco si obuvam take vysoke boty na opatku, ze ona sa pri mne citi zle, tak som jej povedala, ze ked chce, nemusi sa so mnou kamaratit!!Odvtedy nikdy nemala ziadnu namietku na moje topanky🙂!
A v mojej skrini by si nasla aj sandalky na 15cm opatku-nadherne a citim sa v nich super sexi🙂🙂🙂🙂!!!

evelynm
17. jan 2015

https://www.modrykonik.sk/group/1907/
sup k nam do skupiny 🙂
ja som si z toho, ze som vysoka, urobila vyhodu 🙂
chce to ale kus takej tej zdravej drzosti. Nie ty mas problem, ze si vysoka, ale ostatni maju problem, ze su nizki 😀
fakt, neboj, normalne si daj opatky a kludne trc nad davom. A tes sa z toho 🙂 .

sashka22
17. jan 2015

182 a tiez mi len lichoti,ked "vytrcam" ;) aspoň si ta vsade zapamataju a to je dobre.

dianaana
autor
17. jan 2015

@zabka1124
@evelynm
@sashka22
Babyyy, no ale ste ma nabili pozitívnou energiou 😀 😀 Teda vidím, že asi treba zmeniť môj prístup, a nie rozmýšľať nad tým, aké "tichojebky" si kúpiť 😀 😀
No pokúsim sa na to pozerať ako na pozitívum, ale neviem 😅 Ako sa poznám, bude mi to chvíľu trvať 😠
Chlap mi vraví, že si mám kúpiť tenisky, ale to by som potom musela chodiť športovejšie oblečená, a to nie je môj štýl..
Mne nevadí, keď trčím nad ženami, ale keď sú takmer všetci chlapi nižší, to mi vadí, cítim sa hlúpo.

dianaana
autor
17. jan 2015

@evelynm Ďakujem za pozvanie do skupiny 🙂

evelynm
17. jan 2015

@dianaana , moj svetly vzor je dlhe roky Sophia Loren - o dve hlavy vyssia od Carla Pontiho. Vzala ho pod kridlo a pojme 🙂

sashka22
17. jan 2015

Jeden moj "dobrý znamy";) ma naučil, že----- dobrého málo byva------ a veru je aj o hlavu a pol nizsi. Ja som si už zvykla,ze vsetci pekni chlapi su nizky,ale skor mám dojem,ze dlhé nohy im imponuju:P

dianaana
autor
17. jan 2015

Pozerám, že v tej skupine všetky baby nosia vysoké opätky 😀 To len ja mám z toho komplexy? Asi to bude tým, že mm je nižší - vždy som sa snažila byť ešte nižšia ako on, a dopadlo to tak že som sa hrbila ako koza 😀

dianaana
autor
17. jan 2015

@sashka22 Presne, aj mne sa to zdá... to bude asi tým, že vysokí fešáci si o sebe moc myslia 😀

evelynm
17. jan 2015

@dianaana , mozno si ta vybral prave preto, ze si krasna, vysoka zena 🙂 , tak nie je dovod sa hrbit.

ukulela
17. jan 2015

@dianaana najprv som ti chcela pisat, ze ku slinkam su perfektne elegantne balerinky - a kedsu pekne, vyzeraju ako sperk - ale potom citam, ze 175?ved ty nie si eifelovka, ale modelka. to vobec nie je vela 🙂 ches opatky? nos opatky a basta.

dianaana
autor
17. jan 2015

@evelynm Jééj, no možno aj preto 🙂 Aj keď on by chcel byť vyšší, chudáčik 🙂

dianaana
autor
17. jan 2015

@ukulela Áno, balerínky sú fajn 🙂 Aj keď ja mám moc chudé nohy dole, takže mám pocit že na mne to vyzerá blbo.. Keď idem po meste, kukám po babách, čo majú obuté, už si pripadám ako úchyl 😀

adalmba
17. jan 2015

Ahoj, no ja mam 180 cm moj ma 181, cize svadba v balerinach 😉 a co aspon ma neboleli nohy. Mam aj opetky ked mam na ne chut obujem a co ze sa do autobusu nezmestim 🙂

dianaana
autor
17. jan 2015

@adalmba Haha, hej, s tým autobusom mám aj ja skúsenosti 😀
A svadobné topánky by som si najradšej vystrihla z fotiek 🙄 Boli to také našuchovacie "šľapky", hlavne že biele 😀 😀

adalmba
17. jan 2015

@dianaana a co ved pod satami moc neboli vidiet, ja mam este traumu z kostola.... vsetky babky malinke a ja tam ako Eifellovka no co uz 😉 este aj nasi hokejisti boli nizzsi ako ja....v mojom veku

ukulela
17. jan 2015

@dianaana kazda mame svoju "traumu" - ja mam zas siroke lytka a clenky ako polena .. takze moja noha v sukni a lodickach vyzera ako ... no asi len ako to poleno, inac to nazvat neviem ... spuchnuta hurka/spekacka"skratka nic elegantne 🙂 ale budem sa ja preto trapit?
inac ked mas stihle nohy, tak potom clenkove topanky/gladiatorky - tie kratsie postavy este opticky skracuju, ale tebe to vadit nebude.

dianaana
autor
17. jan 2015

@adalmba 😀 😀 Aspon vidíš až dopredu 😀
Ale však? Starší ľudia sú takí maličkí.. a keď sa pozerám na dnešných "tínedžerov", všetci sú vyšší ako ja, aj dievčatá sú dnes už nejaké vyššie. Takže treba asi len počkať, kým nás táto generácia prerastie 😀
Ja to nechápem, ale v mojom okolí sú všetci dospelí odo mňa nižší.

janka_mamka
17. jan 2015

asi ta ťažko pochopím kedže mám o 10 cm aj viac od teba!!!!!!!!!! sori ale robíš si srandu ? no al ek veci aby si nepovedala že som zlááá lebo nie som 🙂 takže čo nosit , ja nosím aj k sukni botasky , najlepšie su tie pláátenne, alebo kotníkove čižmičky bez opätku, balerínky alebo obyčajné topánky na šnurovanie, inak je to opäť in 🙂

liebling98
17. jan 2015

@dianaana obuj si to, čo sa Ti páči, v čom sa dobre cítiš. Kašli na to, že je niekto od Teba nižší. Ja som práveže nižšieho vzrastu (160cm), ale nikdy som nemala problém v spoločnosti vyšších ľudí. Ľudí posudzujem podľa iných kritérií, výška k nim nepatrí.
Ak má s tým niekto problém, že si vysoká, je to jeho problém, nie Tvoj.

janka_mamka
17. jan 2015

@evelynm taká skupina existuje ? môžem sa ku vám pridať baby ? 🙂

dianaana
autor
17. jan 2015

@ukulela Aspoň ti čižmy neodstávajú od nohy, že by sa ti tam ešte dve vošli 😀

..Keď tie členkové topánky sú skôr také športovejšie, či?

dianaana
autor
17. jan 2015

@janka_mamka Ja som sa tiež pridala pred chvíľou 🙂

janka_mamka
17. jan 2015

@dianaana nevedela som že niečo takéé existuje 🙂

evelynm
17. jan 2015

@janka_mamka , jasneeeeeeee 🙂 🙂

dianaana
autor
17. jan 2015

@janka_mamka Nie, nerobím si srandu. Stále si vravím, že to nie je moc, ale ja neviem prečo, či mám také "šťastie", ale okolo mňa sú všetci nižší. Fakt. či na ZŠ, na strednej, dokonca aj na výške - všade samé nižšie dievčatá. V robote to isté, aspoň chlapi boli ako - tak, ale teraz, v novej práci, väčšina chlapov je malých. Preto mi to vadí. Proste sa cítim hlúpo, dosť čo na mňa všetci kukajú že som nová 🙄

janka_mamka
17. jan 2015

@dianaana mám 191 cm 🙂 príd na kávu budeš sa ciitiš strašne maláá ozaj 🙂)) ale myslím to v dobrom 🙂

janka_mamka
17. jan 2015

@evelynm ďakujem už som tam 🙂

dianaana
autor
17. jan 2015

@liebling98 Tak to máš správny názor 🙂 Ja som si všimla, že už dvaja chlapi sa pri mne podvedome stavali na špičky 😖 Moc ma to nepotešilo , a pritom oni chudáci o tom určite nevedeli, ale ja som si to všimla 🙂

ukulela
17. jan 2015