Čo so 16 ročným synom?

andreadca
1. okt 2014

Čo by ste urobili, keby ste mali na celý víkend dohodnutú nejakú rodinnú akciu mimo domova a 16 ročný syn povie, že on nejde, lebo má dohodnuté niečo iné...citujem :a nejdem a nejdem a môžete ma zabiť...

sense
1. okt 2014

@andreadca spytala by som sa ho co ma take dolezite....a preco nechce ist...

hajajanka
1. okt 2014

@andreadca moja zlata? V 16-rich som ani ja nechodila s rodicmi a uz vobec nie na rodinne akcie. Nasi sli na dovolenku a my so sestrou sme zostali doma. Dom sme nepodpalili, tehotne sme nezostali 🙂

andreadca
autor
1. okt 2014

@sense oslavu svojich narodenín...

andreadca
autor
1. okt 2014

@hajajanka ...fajn...beriem po dohode, ale nie spôsobom, že on si povie a ja sa postavím do pozoru...čo Ty na to?

sense
1. okt 2014

@andreadca tak to je uz o dovere....moja mama nemala problem mna a mojho o rok starsieho brata nechat doma samych aj cez vikend lebo vedela ze nam moze doverovat a nic sa nestane...

martina28p
1. okt 2014

@andreadca no ale ked má syn narodky,tak by som mu to nepokazila,je predsa v takom veku,že si už chce niečo presadiť aj svoje...

sense
1. okt 2014

@andreadca skus sa s nim porozpravat ako s dospelym osobne si myslim ze v tomto veku uz nikto nechce travit s rodicmi rodinne oslavy a uz vobec nie ak je to priakzom pojdes a hotovo....

andreadca
autor
1. okt 2014

...ja nemám ani tak problém s tým nechať ho doma, ale s tým spôsobom akým si to vynucuje...

sense
1. okt 2014

napisala si ze : fajn beriem po dohode, a mal vobec moznost nejakej dohody a volby?

miahavash
1. okt 2014

Mna by mama ako 16 rocnu doma samu nenechala .. a mozno aj hej 🙂 keby som pekne poprosila a nie doslova PRIKAZALA a trucovala jak 5 rocne decko. Naschval by som ho vzala na tu rodinnu akciu nech si nemysli ze jak si on dupne nohou ta tak bude ...
@andreadca

andreadca
autor
1. okt 2014

@sense jasné stačilo povedať : ja už som si naplánoval oslavu, chcel by som ísť s kamarátmi...atď a nie ja nejdem a vy robte čo chcete...

jarhal
1. okt 2014

treba respektovat aj jeho...nas syn nechodi s nami na dovolenky od 15 r.teraz bud emat 18r a mali sme sviatocny obed a k stolu si nesadol...nebol protivny ale trval na svojom....nevysvetlil mi preco ...jednoducho sa teraz takto sprava . ☹

andreadca
autor
1. okt 2014

@miahavash mám podobný názor, pretože chlapec má dovolené akékoľvek aktivity, príchody domov...tak si myslím, že občas by sa mohol prispôsobiť on nám, nie len my jemu.

janinah
1. okt 2014

má narodeniny a ty ho ťaháš na rodinnú akciu? má 16 a nie 6 😉 nechaj ho dýchať...máš dve možnosti 1. nasilu ho dotiahneš na rodinnú akciu a on sa tam bude tváriť ako kyslá uhorka a pokazí akciu aj tebe,vám ....
2. necháš ho doma,prejavíš mu dôveru,že si môže narodeniny oslaviť po svojom,len očakávaš po vašom príchode ,že nájdeš dom aj jeho v poriadku...ty sa rozhodni čo urobíš,ty si poznáš syna,my nie....mne rodičia verili a nikdy som ich nesklamala a to isté zažívam pri mojich deťoch,dovolím,síce s patričným výchovným komentárom,ale dovolím....

katarinamarkova
1. okt 2014

@andreadca ak ma 16r. syn dohodnutu oslavu svojich narodenin, tak je samozrejme ze nechce ist na nudnu celovikendovu rodinnu akciu 🙂
musite lepsie terminy ladit nabuduce a zladit to nejako aj teraz.....je uz dost velky na to aby ste ho do polanovania spolocneho casu zapajali a nie rovno mu oznamili, ides s nami na vikend prec....to by som aj ja reagovala podobne, zabite ma aj tak nepojdem a to uz 16 davno nemam a keby som v tom case mala este naplanovane aj nieco vlastne......no v ziadnom pripade....aj dvojitu vrazdu by na mne mohli spachat nikam by som nesla.
ak je to zodpovedny mlady muz, kludne ho nechajte vikendovat sameho. ved 16r. deti bezne travia cely tyzden v skole na internate, kolke uz aj v zahranici bez rodicov.samozrejme len ak je to zodpovedny mlady chalan 🙂

sense
1. okt 2014

no nas sa mama v tom veku pytala idete aj vy? a my ano ideme alebo nie nejdeme.....

andreadca
autor
1. okt 2014

...hm...no tuším to mám podľa väčšiny z Vás akési popletené...myslím si že termíny ladíme dokonale, ako som povedala, nikam ho nenútime chodiť, ale myslím si že niektoré veci dodržiavať treba...hlavne ak je to tak 2x ročne...

kisska
1. okt 2014

TIež si myslím, že oslava JEHO narodenín je celkom dobrý dôvod. Aj keď asi by bolo lepšie, keby sa chcel dohodnúť a prípadne by ste to nejak spolu zorganizovali. Vy mu vypracete byt na víkend, prípadne mu pomôžeš niečo nachystať a on si na výmenu napríklad ten byt uprace aj pred oslavou a samozrejme aj po nej... teda pokiaľ tá rodinná akcia nemala byť spojená aj s oslavou jeho narodenín - rodinnou. Ťažko radiť - on mohol povedať, že chce oslavovať narodeniny a dohodnúť sa s tebou, že kedy by to asi bolo vhodné... Ja sa už vidím ako vreštím jak Viktora na splave, keď s podobným niečím príde moje dieťa o pár rokov... No daj vedieť, ako si dopadla ;)

andreadca
autor
1. okt 2014

...neviem akosi mi nejde dokopy 16 ročný, zodpovedný, ktorému treba prejaviť dôveru versus škôlkarske vydupkávanie toho čo chce on...Niekde je chyba. Po víkende dám vedieť ako sme dopadli a ďakujem za názory...

kisska
1. okt 2014

To by asi chcelo ešte jednu debatku predtým ako začne víkend. S chladnou hlavou mu predostrieť výhody spolupráce, prípadne, čo ho čaká, ak spolupracovať nebude... jednoducho vydierať ;)

barborazilina
1. okt 2014

@andreadca A co skusit kompromis ... neviem ako daleko idete ale tak jedna noc doma a druha s vami na rodinnom vylete ... ja by som to takto vyriesila ... ak je dost velky na to aby zostal sam tak je dost velky docestovat za vami ... a budete spokojni vsetci a on sa nauci robit kompromisy ... teda ak to ide ...

bonaqa2013
1. okt 2014

Moja mama nevedela pochopiť ako moj brat neberie na dovolenku svoje deti. Ako brat povedal, tak zaplatím drahé e za dovolenku a ja sa tam budem pozerať na kyslý ksicht svojich detí. išiel sám s manž. a deti tiež asi v tom veku zostali doma. bývame od nich 2 km, takže sme boli s deťmi v telef. spojení - keby dačo.

andreadca
autor
1. okt 2014

@kisska skúšali sme...jednoducho povedal zoberte mi PC, telefón čokoľvek...ja nejdem...skoro hysák.

andreadca
autor
1. okt 2014

@barborazilina veď práve, že ideme cca 250 km z domu...preto celý víkend....a okrem iného to nestojí 3 koruny 🙂

stefka33
1. okt 2014

@andreadca Vlastne ti ide o to že je drzý, ak som správne pochopila. Tak môj muž by ho v zuboch roztrhal za také reči. Ja osobne by som sa nezdržala hodinovej prednášky o úcte k rodičom, o hodnotách v živote a tak. 😀 A to si píš že som schopná viesť monológ aj dlhšie.

terezka1947
1. okt 2014

@andreadca a prepac za otazku,ale nie je to ten "vyzeneny"syn???
nema nejaky iny problem s cielom vasej spolocnej navstevy???
inak...aj mne by trosku vadilo taketo spravanie dietata....ale tak,co ine uz pomoze ako vela rozhovorov...i ked...je t taky vek,ze to na otazky nemusia prist odpovede 😒

barborazilina
1. okt 2014

@andreadca no a on nemoze 250 km dojst za vami ... to su 3 hodky cesty nie ... vies ukazes mu ze mu veris ale zaroven on pochopi ze aj rodina je dolezita ...

andreadca
autor
1. okt 2014

@terezka1947 áno je to ten vyženený, čakala som či nepovie, že on nechce isť "tam"...vtedy by som uvažovala o tom, že teda nech ostane doma, ale vyslovene povedal, že on má iný program. A nechala som na jeho otca, ako to bude riešiť.

andreadca
autor
1. okt 2014

@stefka33 presne ide mi o to, že to nevie povedať ako dospelý, ale chce aby sme sa k nemu správali a jednali s ním ako s dospelým 🙂...a mm má tlak nad hlavou 🙂

terezka1947
1. okt 2014

@andreadca hm...tak je dost mozne,ze sice nepovedal,ze nechce ist "tam".....lebo mu to mozno bolo trapne,mozno,mzno,mozno....ale prave to "tam"je problem a jednoducho si to presadzuje takto a mozno sa iba skryva za drzost...hm 😒
ale tak,jasne,nechala si to na otca-skor jemu sa mozno zveri...ale ja by som tipovala asi ten problem s cielom cesty ☹