Depresia u 15 ročného dievčaťa

simasv
13. okt 2016

Dobrý deň
ako sa vyhnúť depresiam ?
V poslednom čase sa cítim hrozne raz smutno potom osamelo potom zbytočná mám 15 rokov a už ma to takto nebaví chcem byť zase šťastna

miriam11
14. okt 2016

@simasv myslim si, ze takto sa citi vacsina dievcat v tvojom veku. Hned depresiou by som to nenazvala. Mas nejake konicky? Co rada robis vo volnom case? Stretavas sa s kamoskami? Alebo vysedavas casto len pred PC a TV?

simasv
autor
16. okt 2016

@miriam11
mám zopár kámošiek no nie som s nimi viac ako v škole vo volnom čase som väčšinou doma a koníčky no tie nejako nerozvíjam z určitých dôvodov .. a keď sa to tak vezme tak väčšinou som len pred pc a tv

evita_g
16. okt 2016

@simasv Na takéto stavy je najlepším riešením zamestnať myseľ a telo nejakou prácou. Prečo nerozvíjaš svoje koníčky? Zo zdravotných dôvodov? Tak si nájdi iné, ktorým sa môžeš venovať. Vedia o tvojich pocitoch rodičia? Aký máš s nimi vzťah? Je dobré sa zveriť blízkej osobe, pomôžu ti, poradia.

papricka33
16. okt 2016

@simasv je to úplne normálne. Netrap sa kvôli svojim pocitom. Hormóny v tvojom tele robia teraz takýto zmätok 😖 PC a TV tieto stavy budú len zhoršovať. Skús nájsť vo svojom okolí komunitu, kde budes viac s rovesníkmi. Budete sa reálne rozprávať, nie cez PC 🙂 Nemáte v okolí Saleziánov, nejaké mládežnícke stretká? Ak sa nemôžeš venovať koníčkom inde, venuj sa im doma. Rucne práce, choď si zabehať, nájdi si k tomu nejakú partacku. Hlavne choď na vzduch. Každý deň. Uvidíš že sa ti zmení aj tvoja nálada 😉 Kyslík robí divy. Máj otvorené oči, a stretnes niečo, niekoho, kto ti ukaze smer a zazijes pekne veci ktoré ťa budú napĺňať...

jlp
16. okt 2016

Ja tiez odporucam fitko, cvicenie, vencenie psov v karantennych staniciach - ak nemas vlastneho. Chod von, lebo tam stretnes ludi a nebud sama pred TV, mobile

jana_eyre
16. okt 2016

Ja si presne tieto stavy pamatam.. Citila som sa totálne zbytočne, hlavne v jednom období cez leto to bolo srasne.. Začala som chodiť viac do knižnice a citavala som vela motivacnych kníh, aj sama som sa sla prejsť do mesta a sledovala som dianie okolo.. Šťastná som nebola, ale aspoň som nebola totálne unudena.. Potom mama naskrabala posledné peniaze a vybavila mi kurz gitary, ktorý síce skončil po pár hodinách, lebo učiteľ si rad vypil 😂 raz až tak že sa nedostavil, ale nasla som si tam priateľa a hned som mala partaka..

Je niečo čo sa snažim učiť svoje deti od mala a to je to, ze nemozu čakať ze sa niečo len tak samé zmeni, všetko musí iniciovat človek sám.. Čiže ak nie si šťastná a chceš niečo robiť, tak zacni.. Nic iné nefunguje.. Drzim palce..

simasv
autor
16. okt 2016

@evita_g
svoje koníčky nerozvíjam lebo môj koníček je futbal a ako dievča ktoré hrá futbal ma dosť odcudzovali moje rovesníčky tak som stým prestala
..s rodičmi nemám až taký super vzťah

simasv
autor
16. okt 2016

@papricka33
ďakujem 🙂

simasv
autor
16. okt 2016

@jana_eyre
ďakujem 🙂

moni244
16. okt 2016

čo sa to deje v poslednom deje s koňom, že sa tu prihlasujú samí pubertiaci, ja v tvojom veku som našťastie pomaly ani nevedela, čo je to internet. Choď za mamou, porozprávaj sa s ňou a nie to riešiť s cudzími ľuďmi na nete.

jana_eyre
16. okt 2016

@simasv nikdy sa nevzdavaj konickov kvôli okoliu.. A čo ze ta niekto sudil? Zrejme len zavideli, ľudia co sudia majú sami nejaký problém.. Mala som najlepšiu kamaratku, ktorá bola futbalistka a je ňou doteraz, hra prvú ligu zenskeho futbalu.. Nasla si v zime kopu kamaratok a hravaju spolu dlhé roky.. Teraz aj jej syn hra futbal a ona je jeho najväčší fanúšik.. A podotykam, nie je to žiadna muzatka, ale krásna žena, tak to bolo aj keď s futbalom začala.. Ona svoju záľubu brala ako svoju vysadu, ved koľko žien sa naozaj rozumie futbalu?

jana_eyre
16. okt 2016

Nie v zime, ale v tíme.. 😐

papricka33
16. okt 2016

@simasv v tvojom veku si rozumie s rodičmi málokto 🙂 mám 14 ročnú dcérku, a tiež som bola v puberte. Si vo veku, keď si zacinas vytvárať vlastný pohľad na svet, na seba, na vzťahy. Všetko čo cítiš je úplne v poriadku. A ten futbal? No, škoda ho. Chápem, že potrebuješ zapadnúť medzi rovesníčky, ale je dôležité zostať verná sama sebe. Ak ťa futbal napĺňa, venuj sa mu. Ak ti zo všetkých kamarátok preto ostane len jedna, bude tá najlepšia 🙂 nejde o kvantitu, ale o kvalitu. Rob to, z čoho máš radosť bez ohľadu na ostatných. Posilní ťa to a budeš si viac vážiť samú seba. To ich odsudzovanie môže kľudne vyplývať aj zo závisti, či iných negatívnych tendencií 😉

papricka33
16. okt 2016

@moni244 myslím, že má rovnaké právo tu písať ako ty. Je dobré, ze hľadá pomoc. Tento týždeň sa v našom meste obesilo 16 ročné dievča. Čo som tým chcela povedať si odvoď sama... 😖

elliek4445
15. nov 2016

Toto nie je depresia ale puberta... Moja kamarátka mala dcéru odmalička bola iná ako ostatné deti ale prijali ju do kolektívu. Potom sa niečo pokazilo a ona sklzla do hlbokej depresie. Polroka sa to chúďa trápilo. Každý deň nevládala vstať, žiť, z jednotiek sa jej známky zhoršili na päťky, trpela halucináciami, stále plakala až kým sa nepokusila o samovraždu. A teraz už dlhšiu dobu na psychiatrii ako ťažký prípad. Ukludni sa užívaj života pretože tam vonku sú ľudia ktorým nemá kto pomôcť a sú v tomto svete bezradný.

izabellik
16. nov 2016

zamestnaj sa niecim inym a venuj sa viac cinnostiam ktore ta bavia aby si nemala tolko casu na sebalutost.v puberte je to uplne normalne vsetkych nenavidis kazdy je trapny a rodicia najviac ale to zasa neznamena ze to je hned depresia. su aj horsie veci na svete a ked budes starsia to pochopis.ale teraz si uzivaj mladost najdi si zaluby 🙂