Ako zmierniť depresiu pred menštruáciou?

Zodpovedané
10. dec 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

mám dve deti 5 r 2 r. Trápia ma každý mesiac hrozné depresie, keď mám pred menšturáciou. Začne to cca 10 dní pred a len sa to stupňuje. Som neustále nervózna, nepokojná a smutná. Momentálne som s deťmi doma, keďže staršia bola neustále chorá, pediatrička odporučila ostať do januára doma. Cítim sa hrozne nešťastná, akoby môj život nedával význam, nič ma nebaví. Cítim sa neustále unavená, nechcem sa hrať s deťmi, nútim sa do toho… keď dostanem menštruáciu, tieto pocity potom prejdú.

Ako to zmierniť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

riešením je nasadenie hormonálnej antikoncepcie, ktorá by korigovala a zastabilizovala hladinu hormónov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník