Do koľkej bývajú vonku vaše 14-ročné dcéry?

majka2
31. dec 2023

Prosím vás môžte mi poradiť do koľkej nechávate svoje 14 ročné dcéry vonku od kedy do kedy či robíte rozdiel medzi tým že sú prázdniny alebo škola . Ďakujem lebo ja už blazniem z tej mojej tej by asi vyhovovalo keby bývalá vonku v stane. Ďakujem

lenicka999
31. dec 2023

Ja by som taktiež myslela jej bezpečnosť. Ľudia vedia byť zlý a nechceš aby jej niekto ublížil alebo zneužil.

majka2
autor
31. dec 2023

@lenicka999 ale ja viem čo sa deje vo svete a celkovo ale pýtala som sa na niečo ine

dadis
31. dec 2023

Moja dcera bola zatial len parkrat dlho vonku, s kamaratkami chodieva poobede von, vecer je uz doma, popr. prespavaju u seba kamosky. Ked bola dlhsie vonku, napr. na hodoch, volala mi, aby som ich isla nachody vyzdvihnut a isla som s nimi odtial. Alebo ju idem cakat k elektricke, nerada sama chodi po vonku. Nikdy som jej to nemusela ja prikazovat.

januarova
31. dec 2023

@majka2 moja má 14-nast. Športuje, takže na nejaké bezcieľne ponevieranie po vonku nemá čas.
Ale keď niekam ide, tak max do ôsmej. O pol desiatej chodí spať. Aj keď hneď nezaspi, ale je v posteli, po tme, bez mobilu...
Cez prázdniny, sviatky, tiež vonku samu ju na dlhšie nepustíme. Kvôli bezpečnosti... Jedine keď je s niekým koho poznáme, že sú viacerí....
Cez prázdniny, sviatky spat ide kedy chce... Väčšinou do jednej v noci sa sama uloží

majka2
autor
31. dec 2023

@januarova ja som na prášky vážne napr dnes od 10 hod vonku s kamarátmi bezcieľne behajú dnes sme jej dovolili do 20 stým že sa príde naobedovať prišla o 12 a o 13 už chce ísť von do tej 20 bežné býva do 18:30 a to každý deň keď jej čosi človek zákaze alebo čo hneď hučí

pribinak
31. dec 2023

@majka2 mam 13 riocneho, má dovolené do 22.00 hod
Viem kde sa približne zdržuje a má mobil, poznám kamosov aj kamosky a mam na niektorých aj čísla

januarova
31. dec 2023

@majka2 to ti verím... Nejaké záujmy nemá s niektorou kamoškou?

akvi
31. dec 2023

@majka2 ved do 20-tej je to úplne v pohode, ja by som sa skôr zaujímala, s kým je vonku a čo robia. Dnešná doba je fakt divná, keď deti sedia doma za pc a na mobile, tak je zle. Keď sú celé dni vonku, tiež zle. Ale fakt nevidím nič divné na tom, keď je 14 ročná vonku do 20tej. V lete by som aj dlhšie dovolila, pokiaľ nemusí ráno vstávať.

dadis
31. dec 2023

Ved to je uplne v pohode. Do 18:30 je na 14r dievca kratko a na Silvestra do 20 sa mi zda tiez malo.. Zalezi s kym je a ako travia cas.. ja som myslela dlho do 22 napriklad

majka2
autor
31. dec 2023

@akvi a to mám ako zistiť doma mám ešte 8 ročnú. 3 ročného a 2 ročnú čo ju mám ísť sledovať alebo ako . Neverím že mi povie pravdu. Mám 16 ročného syna ale stým problémy niesu

seahorse27
31. dec 2023

Moja malokedy chodi von s kamosmi. Cez tyzden je na intraku a tam maju vychadzky do 20.00, ale ona uz je vacsinou o 18-ej na izbe. Doma ju tiez pustam von max do 20.00, pricom z domu odide cca o 16-ej, jej to takto vyhovuje a staci jej to. Kazdy sme inak kontaktny, ale asi by mi vadilo, ze vacsinu dna nemam 14-rocne decko doma a nastavila by som nejake pravidla - dohoda, kolko krat do tyzdna moze ostat vecer von a do kolkej…

egonsk
31. dec 2023

@majka2 pozeram, ze mas teda 5 deti. Ak su to vsetky tvoje, tak si s dcerou trosku pohovor a nenechaj so sebou mavat (neustupuj), lebo ty mas za nu este zodpovednost a ked to neustriehnes, coskoro sa mozes stat aj babickou, lebo mozno pojde v tvojich slapajach...

majka2
autor
31. dec 2023

@egonsk v mojich šľapajach ako sorry poznáme sa ? Osobné ?! Tri mám svoje biologické a dve deti mám jedno adoptované a túto dcéru v pestúnskej starostlivosti prvé vlastne dieťa som mala keď som mala 29. Ďakujem za výstižnu radu

daniela1911
31. dec 2023

Zistíš to len tak, že s ňou budeš viesť denne rozhovory. Urobte si svoj babský čas, aby v tebe spoznala , síce mamu autoritu, ale aj kamošku, ktorá sa úprimne zaujíma o jej hobby, priateľstvá, prvú lásku a pod. Čo ju baví, robte spolu.

Ako sa učí? Plní svoje povinnosti? Splní a dedrží dohodnuté?

akvi
31. dec 2023

@majka2 tak ak jej neveríš, tak popracuj na vzťahoch. Rozhovor nemá byť vypočúvanie, ale úprimný záujem o to, čo dieťa robí. Rozumiem, že to môže byť ťažšia cesta, ale sama vidíš, že sa o ňu bojíš ani nie preto, že je vonku, ale preto, že jej nedoverujes a toto je hlavný problém.

hanah_b
31. dec 2023

do 20.00 max, ale riešime podľa situácie kam ide a do koľkej môže ... cez letné prázdniny trocha voľnejší režim, ale teraz nie, píšeš, že sa chodí domov len naobedovať, daj jej režim, čo musí cez deň urobiť

egonsk
31. dec 2023

@majka2 citaj prosim s porozumenim. Pisal som o 5 detoch a teda logicky koniec vety zodpovedal moznosti, ze rodis qko ceresna. O tom kolko mas rokov som nemal ako vediet a aktualne ma prekvapuje, ze zena po 30tke sa este potrebuje pytat na taketo veci okolia, lebo snad by uz mala mat nejaku skusenost a rozum k tomu. Nesudim ta, iba konstatujem.

majka2
autor
31. dec 2023

@akvi žije snami pol roka je v pestúnskej predtým strašne zlý príklad doma jedna hrôza . Známky si opravila čo je tu keď poviem vtedy a vtedy doma príde ale proste ja sa bojím aby sa nedala stiahnuť do zle partie a neviem čo robia nepoznám tie decká

egonsk
31. dec 2023

@majka2 jo a aby som ti ako chlap odpovedal, tak vzhladom na to, ze je este skoro zotievanie, tak najneskor o 19:00 by uz doma mala stikat kartu ... a aj to za predpokladu, ze ma svoje veci porobene (upratane, pocas skoly naucena a odskusana, atd..)

majka2
autor
31. dec 2023

@egonsk šak to ok do 19 ale od koľkej ona už chce ísť od 12/13 hod a to sa mi zdá dlho vonku bez toho aby sa najedla napila neviem ako peniaze jej nedávam každý deň. keď to môže zvládať 16 ročný a ten má večierku do 20 hod

daniela1911
31. dec 2023

@majka2 neuraz sa, ja som si vždy myslela, že pestuni, alebo profesionálni rodičia sú ľudia, čo vedia vychovávať, majú takú tu prirodzenú autoritu (okrem iného samozrejme).
Ale podľa tvojich komentároch, mi prídeš stratená.
Prečo sa neskamarátite? Prečo neprejavíš záujem o jej svet? Veď ona možno ani nepozná takýto vzťah “mama-dcéra”.

cimage
31. dec 2023

Cele dni by som ju nepustila sa ponevierat. Do obeda doma pomoct s varenim, upratatovat, atd. Po obede tiez troska popritom sa mozete rozpravat a potom moze ist von a do tej 20 doma. Kedze je u vas kratko, tak urcite by ste mali viest dlhe rozhovory o zivote, jej zalubach, aby ste sa spoznali. Ona urcite sama nevie ako to ma fungovat v normalnej rodine. Mozno sa citi lepsie mimo domu s kamosmi, ale to sa da napravit.

taga
31. dec 2023

@egonsk aj ty citaj s porozumenim, pise, ze len 3 deti su jej biologicke.. tak nebud trapny s rodenim ako ceresna.. a celkovo, dost trapne zhadzovat zenu za to, kolko ma deti! Ty si kolko vychoval ty mudrlant?

egonsk
31. dec 2023

@majka2 tak ju pusti o 14tej az, to ze ona chce ist este neznamena, ze jej to musis dovolit. Mne syn nedodrzal slovo a neprisiel nacas, tak dalsi den von nesiel. Velmi rychlo si uvedomil, ked to par krat urobil, ze bud bude posluchat a dodrziavat dohody, alebo si moze doma cmulat palec.

egonsk
31. dec 2023

@taga dalsia co nevie citat s porozumenim. Vas tu zhadzuju z lietadla, alebo sa len vyskytujete? Ona napisala v prispevku ze ma 5 deti, na co som ja zareqgoval, naco ona zareagovala a ja som jej objasnil, preco som reqgoval ako reqgoval a bolo to bez invektiv. Ty ako vidim tiez citas ako prezidentka ustavu, preto chrlis plamene. Skludni sa a uvidis, ze sa da komunikovat aj vecne, nielen utocne.

klaridka
31. dec 2023

@egonsk Prepáč, ale Ty si riadna hlupaňa… aj občas premýšľaš, čo povieš? Alebo sa Ti bežne stáva, že ide huba skôr, ako rozum?

palicka
31. dec 2023

@egonsk prepac, to ty si riadne mimo...ale teda riadne. A to som sa este krotila...
Autorka, Vas vztah je este krehky a pravidla su vo faze nastanovania. Rovnako ako ty by som nedovolila večerné ani nocne potulky. A urcite by som.chcela spoznat kamaratov...

simona20201309
31. dec 2023

@majka2 máš ju doma veľmi krátko. Vtedy, keď sa budovali základy morálnych hodnôt, vtedy si na ňu nemala dosah. Toto co musíš teraz zvládnuť je mega ťažké a myslím, že to bola príliš veľká odvaha, vziať si pubertacku. Asi autoritatívne veľa nedosiahnes. Skúsila by som spoznať jej kamošky. Pozvi ich k vam.

egonsk
31. dec 2023

@palicka
@klaridka podajte si ruky a uzite si silvestra 🙂

dadis
31. dec 2023

@egonsk To je taky problem sa ospravedlnit, ked si sa pomylil? Ved stane sa kazdemu..