Dobrý poznavatelný časopis alebo knihy pre násťročných

inkamalinka
23. sep 2012

Poraďte dobrý poznavatelný časopis alebo knihy pre nastrocnych (11-15r), Aké mate skúsenosti s čítaním u deti v takom veku, keď všetko ponuka internet.?. ďakujem

kathynka
23. sep 2012

@inkamalinka vyborne je Geo...je to sice drahsi casopis, ale vychadza raz mesacne a je tam vela dobrych clankov z biologie, chemie, fyziky, geografie...oplati sa rocne predplatne, vtedy vyjde kazde cislo zhruba o 1e lacnejsie...

citun
23. sep 2012

@inkamalinka Dcera čte odmalička,i když je hodně na internetu.Čte teď hlavně dívčí romány a časopisy o psech.Syna čtení nikdy nebavilo,jediné co čte jsou časopisy o autech.Každé dítě je prostě jiné! 🙂

katren
23. sep 2012

@inkamalinka tiez odporucam Geo....ja ho mam predplateny 😉

inkamalinka
autor
23. sep 2012

@katren @kathynka Dobrý, a mohli by ste mi par starších predať? Chcela by som vedieť či by zaujal moje deti..

katren
23. sep 2012

@inkamalinka prepac, ja nie, ja si ho odkladam ako aj mamickovske casopisy 😉
ved kup jedno cislo v obchode 😉

inkamalinka
autor
23. sep 2012

U nás v stánku ho neponúkajú. A vakom obchode sa to dá kúpiť?

kathynka
23. sep 2012

@inkamalinka fuha, no ja rovnako ako katren, tiez si ich odkladam...ale ved zbehni do stanku a kup mu nove cislo a uvidis...v novom cisle ma byt o psoch, himalajach, kubanskej krize, atomovom odpade...mnoho zaujimavych clankov...

titkovamiriam
23. sep 2012

tiež som za geo,no a potom casopis podla zaujmov u nas pes a macka,jazdecka revue,vycvik psov,pc revue,quark,science,100+1....treba kupit a vyskusat,tým že u nas su casopisy stale decka od mala citaju,nehovorim ze od zaciatku po koniec ale vzdy ich nieco zaujme 🙂

kathynka
23. sep 2012

@inkamalinka da sa kupit vo velkych knihkupectvach ako panta rhei

katren
23. sep 2012

@inkamalinka predavaju ho aj v Tescu, Bille...a aj v knihkupectvach 😉

kathynka
23. sep 2012

@inkamalinka alebo tu sa da na skusku predplatit si iba stvrtrocne, cize budes mat 3 cisla:
http://shopping.cas.sk/predplatne

simca06022011
23. sep 2012

Predplatene som ho mala dva roky, teraz som to zrusila, lebo som nestihala vychutnavat tolko informacii pri malej 🙂)) ale je to vyborny casopis... aj National Geographics (len ten je drahsi a obsah je porovnatelny). Skus sa pozriet ak chces viac casopisov ci ich priamo nepredava vydavatel, zvyknu sa starsie cisla predavat takto. Moj nastrocny brat nam cita tak akurat Automagaziny a pod. casopisy 🙂)) Ale vsetko zalezi na zalubach a odbore v akom by mal casopis byt pisany 🙂

evabb35
31. okt 2012

@inkamalinka časopisy ako napr. GEO majú aj knižnice na požičanie. Potom ešte časopis Historická revue.

evabb35
31. okt 2012

@inkamalinka mimochodom National Geographics nie je obsahovo porovnateľný s časompisom Geo. National Geographics je jednoducho National Geographics. Časopis Geo sa mu možno snaží podobať v niečom....National Geographic vychádza v češtine, takže pochybujem, že to by bol vhodný časopis pre dieťa.... aj témy spracované v National Geographic sú zložitejšie. Napríklad Krásy Slovenska je tiež časopis, ktorý by mohol dieťa zaujať - hoci je už orientovaný na turistiku po Slovensku, ale sú tam dobré tipy na výlety po Slovensku. A ešte časopis Cestovateľ má články, ktoré by mohli dieťa zaujať....aj keď je to zase časopis orientovaný skôr na cestovanie a cestovný ruch na Slovensku a v zahraničí.

parvitas
6. nov 2012

ale skús pozrieť tu.
http://predplatne.magnetpress.sk/casopisy/kateg...

skôr by som sa zamerala na to, čo dotyčné dieťa baví. u mňa to bol dejepis. takže mi naši kupovali Historickú revue, neskôr aj časopis História... a Geo sme objavili až neskôr. A pre pc časopisy(Level, Score)som chodila do knižnice...

ale ak chcete len spraviť radosť, tak časopisy pre mladých, ktoré sú aktuálne a plné hudobných a filmových noviniek, rady o obliekaní a vzťahoch... napr. In!, Kamarát a pod.

verbal
3. jan 2013

Ohnik! ten je super...

womankc
10. jan 2014

@inkamalinka 15 ročná dcéra je knihomoľ zhruba od tej štvrtej triedy, poprihlasovala sa do všetkých dostupných knižníc a týždenne chodila s igelitkami , syn keby mal prečítať knihu , tak neviem, či by som ho oživovať nemusela ten tak abc časopis / má 13,5r/ , ryby rybky, poľovníctvo a rybárstvo, ak už knihu tak nejakú encyklopédiu / vtáky, stroje, lietadlá, rytiery, dinosaury/ a maximálne tak napísané pod obrázkom . a najmladšia je taký stred medzi nimi, tá je ešte málá, tak to nevie´m. Musíš si vysledovať , čo majú radi , čomu sa venujú a podľa toho . syn má rád to abc a podobné časopisy, alebo tie o zvieratách rôzne , dcéra si bravo , bravo girl, kamarát ale aj to geo , 100+1, hocijaké noviny , napríklad aj hospodárske xixixiixixixii jej to je jedno a všetky časopisy vlastne, čo si ja kúpim prečíta a okrem toho veľa kníh