IPhone pre teenagerov

blanblan
24. jan 2024

Ahojte. Chcem vedieť aký je pohľad iných rodičov na toto: Dcéra, 16 ročná mi tvrdí že všetci majú iphone, len ona nie a cíti sa preto menejcenne. Rozumiem tomu a mrzí ma to. Ona zas rozumie že je to draha vec a že neprehadzujeme peniaze vidlami aby sme jej ho mohli kúpiť. Ide však v prvom rade o princíp, prečo by také decká mali mať hneď zrovna najdrahší telefón, skôr ako sú schopné si naň zarobiť alebo minimálne prispieť. Z toho čo počúvam jej kamošky ktoré majú možno aj nižšiu životnú úroveň ako my, majú iphone, značkové kabelky.... nerozumiem z čoho tí ľudia potom žijú...tak ma zaujíma pohľad z druhej strany...naozaj majú všetci tie najdrahšie telefóny? Ak ano, tak prečo, čo vás vedie k takejto kúpe, prečo myslíte že nestačí jednoduchší, obyčajnejsi mobil?

huginko
26. jan 2024

@wanduska327 áno, a myslíte, že na to občasné telefonovanie potrebujú iphone? Chápem, manager, podnikateľ, že potrebujú iphone, ale malé deti??????

saxalendra
26. jan 2024

@blanblan syn-technik vraví, se v ničom. Vraj Samsung je lepší ako iPhone, rozdiely nových sú cca 400-500 eur ak sú približne v tej istej "generacii". Samsung sú lacnejšie, ale technicky lepšie, a vraj iPhone používa niektoré súčiastky aj od Samsung výrobcu...

vyhuelka
26. jan 2024

@blanblan vieščo ani ja ti to neviem presne povedať, ale mala som samsung, furt mi mrzol, stale sa ma pytal na nejake nove aktualizacie, proste furt dačo… potom mi muž kúpil iphone aj keď som bola proti ale fakt je mega ľahky na ovladanie, žiadne bombardovanie užívateľa, proste je to iná technológia a viac sa mi páči… už by som neprešla nazad na android

minenkak
26. jan 2024

@vyhuelka
Ja mám presne taký problém s iphone, ako ty so Samsungom

maminazosatnika
26. jan 2024

@blanblan bohatý rodičia kupia svojim deťom najnovšie iphony
Moja neter chcela tiež iphone a sestra jej nechcela kúpiť taký dráhy telefón ale dočkala sa a ma iphone 8 lebo kamarát jej predal kupil si novší typ

1111sandra1111
26. jan 2024

ja ti napisem, ako to mame my a podobnych pripadov moze byt aj vela inych.

mam sluzobny iphone 16 rokov. sef zatazeny Applak. nikdy som nemala iny smart phone ako iphone.
neviem teda s inym narabat a nastavovat.
dcera mala vzdy po mne telefony, neviem, preco jej kupovat inu znacku, ked jej mozem dat telefon, ktory poznam.
naposledy chcela novsi, ale nie novy a ja som jej chcela kupit najnovsi. dovod? aby sme mali na dlho pokoj a nemuseli riesit telefon.
ALE- firemna zlava, nakup na firmu sef mi odratal DPH, takze ma to nestalo tolko. a dalsie ALE- dostala ho na narodeniny, kde sa jej nanho skladali babky, dedovci, strykovia, tety, krsni a pod.
ja sa vzdy snazim vymysliet darcek, aby jej nekupovali drobnosti kazdy a nasilu, ale sa zlozime na nieco vacsie ( bicykel, studijny pobyt a pod.)

euka210
26. jan 2024

@blanblan vacsinou dostanu od rodica stary telefon
My pouzivame mobil az kym funguje, takze nase deti tak nemaju sancu po nas dostat.
Len raz som dostala iphone a ja som mala na neho len nervy, tak som bola rada, ze sa pokazil. My fungujeme na androidoch a nebudeme to ani menit. Moji si kupili mobily z penazi co dostali na prijimanie.
Dietatu by som nekupila drahsi mobil ako mame my rodicia.
O 2r bude mat dcera 18r, tak nech ide brigadovat a nech si potom sama kupi drahy mobil aky chce.

seahorse27
26. jan 2024

Moji maju iphony. 15 rocna ma novu 15-ku, 9-rocny staru 8-ku (po mne a po sestre). Dcere sme ho kupili pod stromcek, pricom nedostane tento rok uz ziadny darcek na narodky ani na meniny (len nejake blbiny) a v lete nan este prispeje nejaku ciastku z brigady. Sama sa takto rozhodla a dala nam tento navrh. Ja iphony pouzivam uz roky a nedam na ne dopustit. Predtym som mala kadeco ine a vzdy bol nejaky problem s nimi…

dorothee
26. jan 2024

Moje deti maju iphone,ale su to telefony po nas rodicoch a este aj my sme si ich kupovali z bazaru 😀 takze ono to naoko vyzera ake drahe telefony sme im dali ale skutocnost je ina 🙂

sissi2183
26. jan 2024

@mclissa ja viem, ze sa to da kupit, ale aky je potom vyznam macu, ked si nainstalujem ms office? Pracovny mam windows, tak nebudem na sukromne ucely kupovat office balik. Mne sa jedna o to, ze tie original aplikacie v macbooku su v Europe maximalne k nicomu.

mooonika1975
26. jan 2024

@blanblan čo viem, tak kúpia z druhej ruky, teda omnoho lacnejši, a ešte nemajú tie najnovšie, teda 15stku napriklad.

wanduska327
26. jan 2024

@huginko Tak , nemajú najnovšie ....syn má iPhone SE malý šikovný a stojí 200 eur....

huginko
26. jan 2024

@wanduska327 11 ročný telefón za 200 eur... To vôbec nie je veľa pre dieťa... 🙊Nuž, každý máme svoje priority prepáčte... To je môj názor. Co mu kúpite keď bude mať 16

wanduska327
26. jan 2024

@huginko Nemusíte sa ospravedlňovať, každý ako už píšete mame svoje priority a slobodu rozhodnúť sa čo deťom doprajeme ....

huginko
26. jan 2024

@wanduska327 to áno, ja mu radšej doprajem zážitky z cestovania.. A na fotenie nám stačí Samsung 🙂

wanduska327
26. jan 2024

@huginko Jasne , ved každému vyhovuje niečo iné. Niesme všetci rovnaký,

iva_ab
26. jan 2024

@blanblan si sa pýtala v čom je lepší? - aj po 2r nezačne sekať, stále mi chodia aktualizácie (mám fakt starší model 11) myslím že aj kvalitnejší obal, nie je celý z plastu a vydrží zopár pádov, myslím že je aj lepšie zabezpečený proti vírusom a hackerom oproti Androidu (samozrejme keď je nejaký dobrý, vie sa dostať do tel), super ľahko prehľadný cloud kde sa ukladajú dáta, iPhone sa navzájom dobre párujú, keď sa napr posielajú foto. A potom téma skôr pre konšpirátorov či mať alebo nemať tie čínske telefóny 🤷‍♀️

A ešte jednu vec: veď je kopec Samsungov a iných tel. čo sú oveľa drahšie alo iPhone, neviem prečo niekto berie iPhone ako niečo špeciálne. Stále je to iba mobil, a ešte ja mám svoj iPhone už 2,5r asi za 500€-max 600€ som ho kupovala, sestra za ten čas už má nejaky 3 noname čínsky, dokopy za nich dala viac, posledný sa jej tak pokazil, že prišla o všetky foto, dáta 🤦‍♀️

trnavacka
27. jan 2024

Mame iPhony všetci - pretože sú to najlacnejšie telefóny.
Vážne, prepočítajte si to.
Mala som rad 7, stal 600 eur, mala som ho 8 rokov! a teraz ho má môj muž (on fakt len telefonuje na ňom, nič iné). Ešte minimálne 3 roky bude podpora. Takze ročne nás stojí 55 eur.
Prepocitajte si, keď dáte 400 eur za niečo na 3 roky - to je 133 eur ročne. Taký telefón je podstatne drahší.

A jediný, kto robí takú dlhu podporu softvéru, je Apple.
Ešte Google, tie sú o niečo lacnejšie.

Teraz mám iPhone 14, stal 710 eur, budem ho mat zase 8 rokov.
Dcéra mala SE, tuším po 6 rokoch sme ho menili.

vespertine
27. jan 2024

@wanduska327 Moja má 9, na krúžky chodí sama a na to telefonovanie stačia smart hodinky za 50 eur, na to fakt nie je potrebný iPhone. Čo sa školy týka, mobily maju zakázané, tam tiež nejako nerozumiem, načo.
A inak tie decká rodičia aj tak všade vyvážajú autami aj s iPhonmi 🙂

blanblan
autor
27. jan 2024

@trnavacka tak ja mám lacny telefón za menej ako 200e 2,5roka a budem ho mať kým bude fungovať alebo ho neutopim v záchode alebo inak o neho neprídem. Funguje dobre takže mi vyjde dosť pod 55e/rok Ty si naň isté dávaš pozor ale decká to rozmlatia (veď bude nový) prípadne sú to idealne ciele zlodejov

blanblan
autor
27. jan 2024

@iva_ab nič som z toho vysvetlenia nepochopila, ale to je môj problém, nezaujimam sa o to a neriešim😅😅 Zrejme nič životne dôležité to nebude. Tvoja sestra prečo pre pána ma už 3.mobil za 2,5 roka??😱 (Viď môj koment vyššie)

fairyy
27. jan 2024

@iva_ab to co popisujes mozes mat aj na androide vsetko ... mame dvoj domacnost a systemy prepojene android vs ios... nie je to o tom ,ze nieco je lepsie alebo horsie z toho ... na obe vies hlasovo rozpravat len jeden volas siri a druhy gugl .. oba maju cloud oba maju rovnake zabezpecenie podla toho akeho maju uzivatela ak si raz android uzivatel rootne telefon a nastavi antiviraky a block na vsetko tak je velmi tazke provnavat ios s androidom... oba systemy ponukaju uzivatelovi rovnake moznosti... ak niekomu mrzne android je to preto ze bol kupeny slaby hw na sw, ktory je pitrebny tomu uzivatelovi...ak niekomu blbne ios je to rovnaka odpoved... ide iba o uzivatelske rozhranie, kde jednym pride viac user friendly pouzivat jeden alebo druhy system.... ja napriklad ios nestrpim lebo pyta heslo na vsetko co chcem instalovat a hlupe dvojkliky na install a nedokazem vytiahnut spodnu listu na appky beziace na pozadi..... ale uplne rovnake veci vytacaju na androide ios uzivatelov = vecne hadky kto ma lepsi telefon 😂😂😂😂 odpoved su rovnake zalezi len od preferencii uzivatela

wanduska327
27. jan 2024

@vespertine Beriem čo píšeš, ale ako som už písala vyššie je to vec každého rodiča z nás...aký postoj k tomu zaujme

1111sandra1111
28. jan 2024

@iva_ab presne, moj muz ma samsung neviem aky a cena prekracujuca novy iphone.

veronikan1991
30. jan 2024

@blanblan
@blanblan
@blanblan
@blanblan no ja to napisem s našej skúsenosti , naša dcéra ma iPhone nie je to najnovší model , ale dostala ho nový k narodeninám . Nebolo to však niečo čo by vyžadovala , musím povedať, že som teda prehodnocovala plusy a mínusy a teda ohľadom konkrétnejšie značky som sa radila s viacerými ľuďmi . Kebyže napríklad chce povedzme si kúpiť ona za 2 roky novší tento stále za relatívne fajn cenu predá, lebo pomalšie strácajú hodnotu . A však ja som vedela , že je napriek veku zodpovedná . Ale viem , že je možno jediná čo ho v triede ma , teda nemyslim si , že každé dieťa ma iPhone to je blbosť .

uctik
16. máj 2024

@blanblan Ktovie kolko za tie telefony ti rodicia mesacne platia, novy iphone je drahy.

Akoze iphony su dobre v tom, ze sa nesekaju, ale co som mal ja skusenosti s androidom, ani ten sa mi nesekal zalezi na aky model natrafis. Ja som mal redmi note 9 pro.
Fotky tiez su mozno lepsie na iphonoch, ak nehladas mobil za 1000€, tam uz ani androidy nemusia byt zle.

A za dalsie to je taka sprostost ze sa ma citit menejcenna, to co ma za sprepacenim odpad spoluziakov 😀, ktory sudia ludi len podla majetku, asi ani oni nebudu dokonaly, ked sa takto chovaju.

To ona musi sama vediet ci ten iphone naozaj chce ak aj ano, tak swappie, aj ked niekedy mozno aj lepsie nieco z bazosu, co som tak cital tak niekedy na tom bazosi najdes kusky v lepsom stave.

blanblan
autor
17. máj 2024

@uctik tak celý virtuálny svet je o imidze tak sa nečuduj že že sa na seba pozerajú cez to kto čo má. Veď aj dospelí často. Inak tatko už zadovážil iphone tak na čas je slečna spokojná kým zas nepríde do módy nejaká nova predražena hračka.