Kužele v autoškole

katulienka30
29. jan 2014

Ahojte, mám na vás otázku: ako ste zvládli kužele v autoškole? Totižto neviem to spraviť, keď si to skúšam ide mi to v pohode mám pocit, že to spravím aj so zavretými očami a keď prídu skúšky koniec - pozdlžné parkovanie je moja smrť. Keď som sa rozprávala s inými zistila som že inštruktor ma to učil veľmi zvláštnym spôsobom a keď sa čo i len jedna kužeľ zmení(posunie sa trochu ďalej) už to nejde lebo je to niečo úplne iné. Poraďte mi niečo prosím, už som zúfala ☹

natal12
29. jan 2014

Ahoj, ja mam buduci tyzden skusky tiež a bojím sa jak čert kríža ☹ doteraz mi to išlo ako tak ale ako prídu skušky tak konec zabudnem všetko ☹ lenže ja som mala 2 mesačnu pauzu moja chyba ☹

magda30
29. jan 2014

Ahoj, este budes mat jazdu? Ved pises ze ked si to skusala je to v pohode aj zo zavretými ocami hlavne nestresuj na skuške bud v pohode tiež si robim autoškolu no mne skor cesta nejde ☹

natuska87
30. jan 2014

Instruktor vam iste vysvetlil, ako sa chovat pri konkretnom kuzeli...treba byt v klude, neponahlat sa a uvedomovat si, ako tocit volantom....ale chapem stres,vela zleho napacha....vsetci sme tak zacinali,aj ked je pravda,ze pocas nasej autoskoly este cvicisko s kuzelom nebolo....

bosoriak
30. jan 2014

@katulienka30 Neviem, ako sa to da naucit iba jednym sposobom 🙂 Inak jediny sposob je ist pomaly. Ja si pamatam, ze ked som ja robila autoskolu, tak som fakt isla ako slimak. Ale mna instruktor naucil, ze je lepsie ist krokom a nic nezhodit, ako sa ponahlat. Takze aj cuvanie, parkovanie, kuzele, vsetko som isla pomalsie, nez krokom, policajt funel v aute, ale nic som nezhodila, tak ma potom pustil. Takze chod pomalinky, krokom, len spojkou a pojde to.

Ja som cvicila aj na parkovisku sama s autom, ale moc mi to nepomohlo, najviac mi pomohlo potom jazdit normalne v premavke.
Drzim palce.

natuska87
30. jan 2014

@bosoriak Presne tak, tam treba iba na spojke..boli "borci", ktori mali najazdene a na cvicisku sa predvadzali na plyne a potom sa divili....

zabka88
30. jan 2014

@katulienka30 ahoooj, presne ako ti radia baby, jedine na spojke... na plyn zabudni, jedine ak by si parkovala v kopci..

je to len a len cvik, pozeraj späťáky, ale aj normálne sa otoč a pozri dozadu keď potrebuješ už len "doraziť"..

nech ťa priateľ vezme niekde na parkovisko k bille , lidli a tak a tam si cvič priparkovanie k autu.

dada1212
30. jan 2014

Hlavne pomaly, máš na to 10 minút. Takže sa vždy riadne popozeraj, či to vyjde, nezabúdaj na to, že môžeš ísť aj dopredu, takže ak si pred kuželom a nie si istá, či to vydá, radšej sa vráť trocha dopredu a skús to znova. A dávaj pozor aj na spätné zrkadlá, lebo veľakrát sa stane, že sa sústredí človek len aby nezrútil kužel zadkom auta a dotkne sa ho spätákom. Treba aj na to dávať pozor a takisto ak nie si istá či vyjde, radšej ísť kúsok dopredu a docúvať na druhý krát.

natuska87
30. jan 2014

@dada1212 a samozrejme, mozes sa opravit....

katulienka30
autor
31. jan 2014

@bosoriak no ten spôsob je taký, že musím sledovať tyčky v speťakoch príp. v bočnom okne ; a čo som počula rozprávať iných tak že oni to robia nejak inač len som sa nedozvedela ako

bosoriak
31. jan 2014

@katulienka30 No tak ja v premavke ked parkujem, tak sa pozeram tak, ze sa otocim. Cez spataky parkuje moj manzel. Ale on ma nacuvane tolko, kolko ja mam odjazdene, takze to je trosku iny level. Kludne sa pozri dozadu, nabok, ja si pri parkovani kludne aj dvere otvorim, nech viem, kde som. Akoze podla mna akykolvek sposob, ktorym nic nezhodis (to znamena nenaburas), je dobry.
Chce to len cvik.
Drzim palce.

lia09
14. mar 2014

@katulienka30 ahoj,tak ako si zvladla tie kuzele?

katulienka30
autor
14. mar 2014

@lia 09 ahoj, tak kužele som nakoniec zvládla mala som to doslova nabiflené čo kedy kde mám vidieť a tak sa to podarilo. Ty sa chystáš na vodičák, či už to máš za sebou?

andrejka227
15. okt 2017

Dobry vecer pri tom poslednim garazovom parkovani si mylim kde mam tocit vilantom do prava ci do lava ? Dakujem

loirenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz