Ako zvládnuť stres zo skúšky v autoškole?

ivka44
6. feb 2015

Ahojte baby, poradte ako zvládnuť stres zo skúšky v autoskole. Čaká ma skúška a mám pocit, že nie som najlepšie pripravená, neverím si. Testy sú v poriadku, všetky píšem na plný počet, no s jazdami a kuželkami je to horšie. Najviac ma mrzí to, že naši do toho dali vela peňazí, zaplatili celý kurz, plus teraz si doplácam jazdy naviac, kedže mám pred skuskou, a nie je to lacný peniaz...aké máte skúsenosti ??

krejzinka11
6. feb 2015

ahoj, presne takto som na tom bola aj ja, testy som robila na plny pocet, ale jazdy som sa bala, den pred skuskami som sla s priatelom na opustene parkovisko, rozlozili sme kuzele a trenovala som. testy som spravila na plny pocet, parkovisko som tiez urobila, aj ked nejake tesnotky pri cuvani tam boli a jazda, tak to bolo ze cele zle, nastastie som sla s instruktorom a policajtom sama, cize nevidel ziadny iny ziak, ze mi to nejde, mala som hroznu tremu a islo som fakt ze zle. a ked sme zaparkovali pred autoskolou, tak policajt sa namna pozrel, ze to akoze co toto, sak to bola hrozna jazda, tak som spustila slzicky, a keci, ze som mala tremu pred nim a tak a slubila mu, ze budem vela trenovat. on ze ok, ale sama za volant nesadajte. tak som sa pekne podakovala a s roztrasenymi kolenami vystupila, a teraz, vodicak mam od septembra, jazdim denne a myslim ze mi to celkom ide. a este pre info, z piatich sme presli iba dvaja, cize som mala vazne ze stastie 😀
tak sa neboj, urcite to zvladnes, hlavne sa sustred na parkovisku, pomaly a s rozvahou a jazdu uz snad dako zvladnes. drzim palce

bonaqa2013
6. feb 2015

jazdy urobí málo kto na prvý krát - veď za ďalšie skúšky si zaplatíš, a o to predsa ide....

kiki68
6. feb 2015

ale aky stres, proste spravis testy, odparkujes to pekne, neee jak cica v SUV polozit auticko na bok 😀 , potom prejdes od bodu A do bodu B, pozor na vsetky debiliny ako smerovky ( ako dostali vodicaky v Senci netusim,kedze smerovky nepouzivaju a nielen oni), pozor na stopky, aby moc auto nevycnievalo,ale aby si videla, pozor na predbiehanie (zas blinker vyhodit ), tiez neskac ako blazen na brzdu a bude to dobre 😉
Aj tak realne soferovanie je iba o skusenosti a o tom,ze sa naucis predvidat situacie, teda,ze ten pred tebou neda smerovku...sak naco, pripadne zacne brzdit prudko, alebo Ti na cestu vybehne niekto ked si na hlavnej. Zensky instinkt uz zachranil nejedneho 4 kolesoveho milacika pred katastrofou. A ze chlapi vedia lepsie soferovat...ano soferuju casto na pohlad lepsie,ale vacsinou viac riskuju. Ale ked si to tak vsimam, tak mi casto muzi ked su vedla mna v aute za volantom lezu na nervy, lebo si hovorim,ze to auto o kilometer roztrepu 🙂 Ja som jazdu presla na prvy krat bez problemov. Potom som sa naucila jazdit v bratislavskej jungle, kde stretnete hyeny, mysicky, svine, sliepky, no celu motorizovanu ZOO 😀

jozef11111111
10. sep 2022

@kiki68 a ešte ide aj o rýchlosť reflexu...