Mám 13 rokov a 160 cm. Narastiem ešte?

nutella2
1. okt 2017

Ahojte. Neviem či ešte narastiem mám 13 rokov 160cm 48 kg a menzes som dostala v 11 skoro v 12. Neviete mi poradiť ako sa stravovať alebo cvičit aby som ešte narastla do 165cm alebo menej??? A moji rodičia majú vyššku matka 156cm a otec 180cm takže neviem....
Ďakujem.

siska53
1. okt 2017

@nutella2 a ci my mame vestecku gulu??
Moja mama ma cca 163 cm a ja a segra len 155 a 158cm.. Ja som nenarastla.od cca 12rokov ani centimeter.

Cize mozes narast i nemusis..

ipwoman
1. okt 2017

Ahoj, stravou, ani cvicenim nevyrasties. Treba ist co najskor k pediatrovi, nech ta posle endokrinologovi. Ten da vysetrit hladinu rastového hormonu a pripadne ti ho da.uzivat. Len treba ist cim skor, lebo po zaciatku menstruacie sa rast spomaluje, až zastavi.
Kym nebudu vysledky, riadne spat a malo sladkosti.
🙂

ksebejka
1. okt 2017

Ahoj v tvojom pripade ide skôr o to že si "po mamke". Keby si mala poruchu rastu tak by si merala možno 100cm. Ale 160 a 48 sú úplne normálne rozmery. Ja mám presne také isté :D žije sa s tým v pohode, všetci ťa budú vždy chcieť ochraňovať, môžeš nosiť fakt vysoké podpätky a každý ta pustí dopredu ;) Ale rastie sa do 15tich takže pár cm ešte môže pribudnúť !

kofilka33
1. okt 2017

@nutella2 tvoja výška je podľa mňa ok,a možno ešte 2-3 cm vyrastie.Nestresuj sa výškou .Ja mam 34 rokov a výšku 152cm 😂 . Jediné v čom mi prekáža moja výška je nákup v obchode keď to čo potrebujem ,je úplne hore ,ale vždy sa nájde niekto ochotný čo mi to podá keď pekne poprosím

bibistec
1. okt 2017

@ipwoman na rastový hormón je už neskoro. či narastie alebo už nie už neovplyvní ale podľa genetiky môže ale aj nemusí.

katulienkax
1. okt 2017

Ahoj ja som sa docitala ze dievčatá po dosiahnutí menštruácie nárastu už len max 5 cm a ty ju už máš vyše roka. Jedine pediater ta vie odporučiť na špeciálne vysetrenie kde ti este vedia povedať ci je alebo nie je rast uzavretý na základe rtg.

lenka13021
1. okt 2017

@nutella2 ja som napríklad narástla 7 CM menštruáciu mám od 10 a v 12 som sa za pol roka narástla tých 5 CM a potom ešte neviem kedy ďalšie 2 cm. Ale je to možno individuálne.

maminuska
2. okt 2017

Ja mám výšku 160 cm, menštruáciu som dostala v 10 rokoch, moja mama má výšku 156 cm, otec 165cm. S exmanželom, ktorý mal 197 cm mám 18 ročného syna ,ktorý mal podľa tabuliek mať 183 cm a má 177 cm. Rast ukončil.
Predpoklad je jedna vec, realita iná.

bibistec
2. okt 2017

@maminuska ale celkova vyska v dospelosti sa urcuje rozmedzim +/- cca 8 cm

tenerifka
2. okt 2017

Moja dcera dostala prvu ms presne v 12-tich, teraz ma 15 a stale este rastie, ja mam 167cm, manzel 171cm a dcera 175cm, takze u kazdeho to funguje inak.
Poradila by som ti zdravo sa stravovat-zelenina, vajicka, ryby,orechy....vela kvalitneho spanku a pohyb na slnku (aj ked to je asi na Sk teraz problem). Ja si laicky myslim, ze moja nas prerastla aj kvoli tomu, ze byvame pri mori , je tu cely rok teplo a slnko a dcera prakticky na plazi vyrastla, pohyb+slnko+strava+genetika (mam vysokeho otca aj brata)

romanovic
17. okt 2017

@nutella2 Moja 12-rocna dcera by dala zivot za to, keby sa mohla s tebou vymenit. Uz rok ma 185cm a 44 topanky. Je o 2 hlavy vyssia od vsetkych spoluziakov, v triede vyzera, ze uz piatykrat opakuje rocnik a topanky okrem tenisiek nema ziadne. Chodi zasadne zhrbena, pokrcene kolena, snazi sa znizit, ako to len ide a zavidi vsetkym nizkym ludom...