Mám 14. Je vzťah s 12-ročnou v pohode?

filip1239999
20. okt 2023

Ahojte. Mám 14 je vzťah s 12 ročnou v pohode? Neviem aký mám mať nato názor lebo niekto hovorí že to je v pohode a niekto že nie. Čo si o tom myslíte vy

viestta
20. okt 2023

V strnastich vztah? Nie je to prisilne slovo? Mozte spolu travit cas, ale do vztahu to bude mat este daleko

vikusjk
20. okt 2023

@filip1239999 ja som mala 12, ked som prvykrat zacala "chodit" so svojim muzom. Schvalne som to chodit dala do uvodzoviek, lebo vtedy to bolo vlastne len take kamaratstvo, ze sme boli spolu vonku, ale v tej dobe sme sa este ani za ruky nedrzali 😅 Ak to mate podobne, ok. Riesit nieco sexualne ale je v tomto veku aj protizakonne, to snad vies ;) Cize ci je to v pohode, alebo nie, zalezi od toho, co vlastne ten vas vztah zahrna.

yanni
20. okt 2023

Aky vztah?

ddaassuullaa
20. okt 2023

Filo, dozrievaj postupne a nie na strankach pre zeny (prevazne), aby si nebol zzenstily ako mnohi sucasni chlapi. Normalne mas kamosku, je to ok, kym slovo vztah nadobudne vazne kontury, budes vediet, kde je sever😉

diewcatqoo
20. okt 2023

Ach deti, radsej sa ucte.

h2
20. okt 2023

@filip1239999 Podľa toho, čo si predstavuješ pod pojmom vzťah. Kamarátstvo je v pohode, city do istej miery tiež. Fyzický kontakt zatiaľ nie, max. držanie za ruky.

martinka13
20. okt 2023

Bude to v pohode, keď obudete mať obaja aspoň o 5 rokov viac

filip1239999
autor
20. okt 2023

@yanni vztah podobe chodenia vondrzanie za ruky obimania mozno niaka pusa sem a tam nic ine

zafir01
20. okt 2023

@filip1239999 v 12 som dostala prvú pusu na líco od chlapca ( mal 13 ) . Chodili sme spolu von . Pár krát sme sa chytili za ruky . A teda dva krát sme si dali bozk na líco . Bolo to pekné ,nevinne , milé . Boli sme spolu radi aj sami . Niečo na štýl kamarátstva ,len s tým ,že sme sa jeden druhému sú vizuálne páčili .
O sexualite však ešte nemohla byť reč .
V takomto štýle ,takýto vzťah je úplne v poriadku . Menia sa vám telá, už nie ste tie drobné deti na trojkolkach . Zároveň ,hoci sa vám búria hormóny , stále nie ste dospeli a vyzretí na to ,aby vzťah bol smerovany k niečomu fyzickejsiemu ,než je povedzme držanie sa za ruky ,či pusa na líco .

huginko
20. okt 2023

@filip1239999 12 ročná vzťah? No sorry, zavčasu nie?

januska12323
20. okt 2023

Kamaráti byť môžte ale dúfam, že nič viac tam ešte pár rokov nebude.

elenka.k
20. okt 2023

@filip1239999 mám ti odpovedať ako keby si chodil s mojou dcérou??? ... Manžel by na teba zobral bejzbalku Vzťah? radšej maj s tou 12 r. iba kamarátstvo, úplne to stačí.
Radšej si nájdi frajerku ak budete - starší - za ruky, objatia a sem tam pusinky - ako si napísal .
Na vzťah budeš mať celý život ..... vzťah = záväzok , porozumenie, láska, spoločný život , milovanie sa ........

zafir01
20. okt 2023

Trochu mi tu uniká pointa .
Slovo vzťah nerovná sa len ten vzťah ,čo si tu každá propagujete ( láska ,sex , oddanosť )

Vzťahy maju naše deti od malička .s kamoškami zo škôlky , s učiteľkami, s rodinou ,

Vzťah je akékoľvek prepojenie s druhou stranou .

Áno môj syn má 12 a má vzťah so svojou spolužiačkou . Páčia sa jeden druhému . Sedia spolu v triede ,a keď prídu domov píšu si sms stále . Myslím ,že pusa ešte nebola . My s mužom to nazývame " kamarátsky vzťah " syn ,že hej ,má . Lebo tá dotyčná sa odlišuje v jeho dní ciach od ostatných dievčat v jeho okolí .vníma ju inak ,a chce s ňou byť častejšie ,než s inými spolužiačkami .
Moje deti majú právo na takéto vzťahy aj v 12 rokoch . V medziach ,ktoré sú zdravé a zákonné .

Môj syn už od minulého roka mutuje , už si musel oholiť fúziky nad hornou perou a podpazušie si holi rok už pravidelne . O sexuálnej premene ani nejdem radšej písať , prišlo to veľmi rýchlo .
A teda mentalne sa veľmi mení .má už svoje túžby a potreby .
Jasné povie mu choď sa učiť ,si ešte decko . Ale veď on sa učí ,chodí na tréningy , doma pomáha , nie je problémový .

Mám mu odriekat kamarátku , a zapierat jeho citovú fázu života do kúta ?
Nie ,akceptujeme ju ,a s našim drobnohladom ho dozorujeme

elenka.k
20. okt 2023

... ?

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filip1239999
autor
20. okt 2023

@filip1239999 Pre všetkých nemyslím sexuálny vzťah to je vylúčené nato sme mladí ale také tie veci čo sú normálne v našom veku

zafir01
20. okt 2023

@filip1239999 áno máš 14 . Máš právo ,aby sa ti niekto páčil ,aby si s ním trávil čas . Aby si mohol dievča držať za ruku . Dnešné 12 ročné dievčatá a aj chlapci sú niekde inde ,ako dievčatá mojej generácie pred 20-30 rokmi .

Ale ☝️ a tu dviham rodičovský varovný prst . 12 rokov a aj 14 . Je stále veď dieťaťa .
A aj rodičia tvojej kamarátky by mali vedieť ,s kým a ako trávi voľný čas . Rovnako tvoji rodičia . A tiež vyhni sa oblúkom hokusom pokusom ,ktoré majú akúkoľvek sexuálny tón . Ten bozk ( bez jazyka mladý pán ) . By mala byť posledná méta ,ku ktorej dôjdete . Na ostatné más čas ,a najmä tvoja mladšia kamarátka .

macekovam
20. okt 2023

@filip1239999 môžeš. Máš moje požehnanie.. Keďže si to vysvetlil

svetlonos
20. okt 2023

@filip1239999
Pokial budete normalny, tak ok. U nas v panelaku byvalo dievca, v 12 tiez mala vztah - v 13stich porodola 1 dieťa, do 20tky myslim este 1 ci 2. S tym mužom ostali. Bolo to skoro predc30timi rokmi.
To len tak, ze tiez to urejme nebol jej zivotny sen.

medda_beda
21. okt 2023

Prečo by človek nemohol mať v 14 vzťah? Citový vzťah?Tak ako som vnímala emócie v tomto veku tak isto ich vnímam aj teraz a milovala som tieto hlúpe poznámky od dospelých.To, že vy ste sa ešte hrali v pieskovisku neznamená, že niekto nedozrel skôr.V 14 som sa ako dieťa teda necítila ,určite nie emocionálne.

zafir01
21. okt 2023

@medda_beda no a toto je vec ďalšia . V 14 som sa začínala starať o súrodencov ,lebo mamke začalo vtedy hrabať.a pred 15 narodeninami odišla od rodiny . Takže nie každý je myslením ako decko .
Ale aj to dospievajúce dieťa má svoje city . A keby za mnou príde dcéra ,keď bude mať 12, že sa jej páči chlapec a chcú ísť spolu po škole na Kofolu ,isto jej nepoviem ,že je decko a ma sa radšej učiť. ( pritom učenie nevylučuje mať vzťah )

medda_beda
21. okt 2023

@zafir01 Presne tak.Najhoršie čo rodič môže urobiť je nekomunikovať s dieťaťom o jeho emóciách, ale uzavrieť to vetou (si ešte decko).
Ako keby zabudli, že aj oni mali v tomto veku emócie.Ja si veľmi dobre pamätám toto pubertálne obdobie a nemôžem povedať, že by sa mi emócie zmenili alebo pohľad na vzťahy.

lienka.7
21. okt 2023

@filip1239999 🤣🤣🤣🤣🤣

babydesire
21. okt 2023

Ale aano ,,, preco by nemohli byt "frajermi" ? Ak je to o traveni casu ako prechadzky,sedenie na lavicke, posedenie pri k9fce, drzanie sa za ruky, nejaka pusa...ok,,no a? Baby a vy kedy ste mali prve lasky ? Na strednej ?! 😀

elenka.k
23. okt 2023

@babydesire to sa našim deťom nebudeme chváliť PSTTT , ale máš pravdu ...
Ide o to, že v dnešnej dobe je všetko rýchle a čo som počula, že niektoré na základke už sexujú 😲
- a to sme veru že nerobili

zafir01
23. okt 2023

@elenka.k to s tým sexom sa dialo aj za mojich čias ( som narodená v 80tych r ) . Od toho sú tu rodičia ,aby stanovili hranice .no úplne zakazovať takéto prvé lásky a Kofolu s kamoškou mi príde nezdravé aj z pohľadu vzťahu medzi dieťaťom a rodičom . Niekto tu písal ,že do 19 má čas ... ? Ako to naozaj ? Ja som v 19 uz plánovala svadbu s terajsim manželom . Neviem ako by som mala môjmu synovi zabrániť byť " zalubeny " do spolužiačky.

Mnohé dajú svojim nast ročným deťom mobily ,Pc ,tablety ... Bez toho aby vedeli koľko času na nich trávia ,a čo na nich robia .to je v poriadku .a prvá láska a trávenie času s opačným pohlavím je niečo nebezpečné . Naozaj si treba zaspomínať na naše dospievanie .

medda_beda
23. okt 2023

@elenka.k Čože ste nerobili? 😂 Ľudia starší odomňa mi rozprávali príbehy jak už frajerku mali v stane v 13, v 16 bežne spolu spávali.
V 19 už vydaté, deti mali.
V každej generácii sa našli tí ktorí počkať nechceli aj tí čo čakali pomaly do 25ťky.
Na základnej môžeš mať aj 16 rokov na konci deviatky a áno poznám dosť ľudí čo v 15 spolu randili.

elenka.k
23. okt 2023

@zafir01 ty si v 19 plánovala a ja som sa vydávala terajším mn. 😀 a od 15 sme spolu chodili - najprv prechádzky, potom na disco, potom som za ním chodievala na vojenčinu / spoza školy / ..... 🙂

@medda_beda no nesexovali na základke 😅 , fu v 13 je dosť skoro

zafir01
23. okt 2023

@elenka.k no my sme si na svatbu sporili , nemala by som sa zaco vydávať hneď po maturite .a rovnako na bývanie . .v 21 som sa vydávala a po svadbe sme šli spolu aj bývať .sme spolu 17 rokov . Ale nebola to moja prvá láska . Tu som mala v takmer 17tich .a predtým len také detské . To chodenie na Kofolu ,a maximálne držanie sa za ruky či taký ten jednoduchý bozk 😂

elenka.k
23. okt 2023

@zafir01 rozumiem, prvé lásky , sú prvé 😍 to sme mali snáď všetky a aj platonické sa sem tam našli také krátkodobé 😀
ale pravé prídu, kedy nadíde ich čas 😉