Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

dioliana1
26. máj 2010

čawte-U nás pomerne klud Velkáči sú momentálne voľní-rozídení od svojich lások....tak si užívam kludu... 😀 😀 😀

dsnadja
26. máj 2010

ahojte moja dcera sa so mnou teraz rozprava s preskakujucim hlasom ona schvalne tak hovori... či zavija?ked jej niečo poviem ,alebo poprosim ju, aby niečo urobila, tak začne, že vždy všetko musi len ona....podotykam že 1x za den zoberie psa von....alebo ju poprosim, aby mi vytiahla vysavač ,tak vzdycha nahlas ako ked som ja rodila,a ked sa jej spytam, či ma problemy s dychom, tak skonštatuje, že ju nikto nechape....a to ešte prednedavnom bola utiahnute,večne sa han(m)?biace dievčatko....a jasne,menšia sa po nej opiči,takže ona už ako 7 ročna vzdycha,prevraca oči,a pochoduje ako vojak po byte,ked sa jej niečo nepači....jo staršia chodi na vytvarny kružok a mali zobrať už minuly tyžden ihlicu na hačkovanie,že budu vyrabať šperky, dnes to mali dokončiť a včera prišla na to, že nema hačik(niekde ho zapatrošila),a čo nepovedala????ona ho doniesla domov,to som jej ho ja alebo mala niekde odložili a to SCHVALNE...dobre nie?a ešte rano jej bola zima,hovorim jej nedavaj si tričko bez rukavu,však je dobre zamračene a chladnejšie.....ona,že dobre, zrazu vypochoduje v tričku jasne,že bez rukavov,postavi sa do otvoreneho okna a hovori mi, že jeeej mami ako je horuco...no čumela som ako mucha puk,som jej hovorila,že jasne že je horuco......100%ked pride domov mi oznami ,že cely den jej bola zima a mala som jej povedať, že nech si da ine tričko....no comment 😅

dioliana1
26. máj 2010

@dsnadja to je ešte len začiatok, počkaj až budeš riešiť "(ne)chodenie do školy a plače pre lásky a robenie všetko tak akože sa nadrem a učím a figa-nič prídem do izby tak vzdychanie nad nesprávnou farbou makeupu alebo nemám čo obliecť-má velikánsku rohovú skrinu plnu-dorobene regály navyše... 😠 . Ešte že máš dievčatá, chalani-večé nahanaie aby sa osprchoval a dal vyprať smradlavé ponožky...

dsnadja
27. máj 2010

už sa tešim...inač aj my mame velku rohovu skrinu plnu šiat a tiež si nikdy nema čo obliecť....a len ona ma take trapne šaty....podotykam že ma fakt moderne veci....teraz si chce vždy žehliť vlasy,nedovolium jej,vždy si v nedelu umyje vlasy a v pondelok rano jej ich vyžehlim,žiadne každy den....a silou mocou sa chce vydavyť,aby mohla mať oblečene svadobne šaty.....už ma fakt vystre....tak hovoriš že aj s tymi chalanmi to je zaujimave.... 😀

katarinka1107
29. máj 2010

dsnadja 😀 aj my mávame trápne veci , alebo tiež si nemá čo obliecť. Tak sa stane že má slečna obdobie, že chodi aj vtom istom cely tyzden ,ale!!! musím jej to prat, aby nechodila ako "humusáčka " 😝 NO občas jej mám total plné zuby 😠 za tie úžasné názory 😒

evina313
31. máj 2010

ahojte, pridam sa k vam ak mozem 😉 mam doma 14 rocneho a 2 - chlapov
Starsieho chyta puberta, poslednu dobu ho vobec nevidim, dole zlezie len ked je hladny 😖 drzy nastastie zatial nie je, ale v skole sa mu nikdy nejak nedarilo, takze to ma uz neprekvapuje.
zato pred par dnami prisiel s tym, ze by si chcel dat zafarbit vlasy / ma spinavy blond / na zeleno 😀 tak to sme zatrhli, tak prosika, ze aspon cez prazdniny aby si ich mohol nasprejovat na zeleno.no zbohom 😀 inak s o blecenim nemame problem, zo skrine vytiahne len to, co je na vrchu, sem tam mu to musim poprehadzovat.ked odide do skoly, tak 2x do tyzdna povytahujem spod postele spinave ponozky a zo stola zaschnuty riad...neostava nam nic ine, iba prezit. o par rokov ma to čaka odznova 😝

evina313
31. máj 2010

u nas nic nie je trapne. u nas je len vsetko staromodne 😎

samika
31. máj 2010

ahojte 🙂
ak vám to neva, tak ja sa tiež pridám 😉
jéé evina, to ako by si písala o tom mojom pubišovi 😀 😝 ešte pred mesiacom som skoro ani nevedela, že ho mám a teraz bum 😲 puberta jak hrom 😝 jeho to tuším chytilo zvečera do rána 😀
v škole sa tiež pohoršil, (a to je ôsmak, čiže najdôležitejšie vysvečko), doma ho skoro nevidím( a to som ho musela von vyháňať, lebo on by len doma sedel), no a u nás vlasy nie na zeleno ale na čierno a do toho akýsi červený pás 😲 😝 🙄 a tiež že nie teraz ale na konci prázdnin 😠 no a jasné v izbe plno špinavých tanierov, pohárov, normálka aj na posteli...nechodia oni spolu do školy ( do triedy) no a tiež sa už teraz desím toho ako to budem zvládať o desať rokov, keďže už nemám 20 😀 😝

baby, no ja nechápem z tých vašich malých puberťáčok 😀 moju dcéru chytala pubertaaž okolo 13 - 14. ale asi už zase doba pokročila 😀 no a jasné že tiež my dala zabrať. ale teraz je už relatívne kľud-teda s ňou 😉

warholette
1. jún 2010

@evina313 ved mu dovolte, ked tak velmi chce, aspon cez prazdniny 😉 na strednej som mala kamosa, ktory bol najinteligentnejsi chalan v triede, z chemie a matiky vedel viac ako ucitelia, v patnastich si zalozil vlastnu programatorsku firmu a jedine, co chcel, bolo mat zelene vlasy 😀 chudak musel cakat do osemnastky a potom prvy den plnolety co spravil? nasackovany u mna v kupelni (mojim rodicom to neprekazalo) som mu farbila vlasy nazeleno!! 😀 😀 farba sa zmyla asi po mesiaci a on bol stastny ako blcha. tiez mal povodne spinave blond vlasy a vyzeralo to celkom dobre. inak, vzdy lepsie zelene vlasy ako velke tetovania a piercingy 😖 vlasy ostriha alebo vyrastu, ale diery po piercingoch zostanu, takze si este dobre vybral 😉

dsnadja
1. jún 2010

o čo nas ešte čakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........

katarinka1107
1. jún 2010

warholette 😉 😉 😵 😵 to bolo dobre .No my to máme striadavo 😝 , v škole super, pohoda, nekonfliktna , ale doma si to vynahradí, snaď bude potom kľud, ...... ale zas začne mladenec 😝 😝

evina313
1. jún 2010

ale hej, cez prazdniny si moze, ale to som mu ste nepovedala 😉 u nas to je so skolou velmi biedne, neviem neviem kam s nim potom ☹ on este ani nevie kam by chcel ist dalej. on si totizto vsetko predstavuje jak Hurvinek valku. katarinka1107 - nechcem strasit, ale pockaj o 3-4 roky 😉

samika
2. jún 2010

čo sa týka farbenia vlasom moja kaderníčka tiež hovorila, že to je úplne normálne 😉 tak uvidíme.len keby sa už konečne v tej škole prebral 🙄 u nás je výber školy jasný už od 6 triedy, on by najradšej na gympel. no len v tedy patril medzi dvojkárov a teraz si opravuje štvorky na trojky, som z toho zúfala, ale fakt už neviem ako mu dohovoriť ☹ máte nejaký učinný recept?

dioliana1
2. jún 2010

cawte aj u nas problém so známkami...Ivanka, ked nemá zaracha, tak sa ani neučí, jediné čo na ňu platí je zákaz chodiť von , zákaz PC a ak to nie, tak aj hrozba že príde o mobil.... 😀 , aj ona farbí vlasy na ružovo....som sa smiala aby nedopadla ako Anna zo zeleného domu.... 😉

evina313
2. jún 2010

no ja sa hrozne desim tych znamok. este som nasrata na skolu, lebo stale chybaju nejaki ucitelia, lebo stale chodia po turnajoch, sutaziach, skola v prirode, plavecky...18, alebo tak nejak maju klasifikacnu a deckam natrepu pisomky a urcite to bude bez moznosti opravy. Proste stale nieco, stale niekto chyba, lebo...nasrata som aj na syna, lebo sa uci-neuci, potom to dopadne tak, ze ho budu klasifikovat z tej hrozy co nachytal doteraz a nikto mu neda sancu na opravu 😠 uz je tak nastartovany na prazdniny, ze az. Dnes mal doucko z angliny a ucitelka hovorila, ze uz mu to ani nemysli, ze on je hlavou inde...no co uz, dohovaram mu nech to este tych 10 dni vydrzi, tak snad...

samika
2. jún 2010

evina, u nás je to s tými učiteľkami obdobné 🙄 buď sú choré, na liečení, na súťažiach...mám pocit, že viac chýbajú ako sú v škole 🙄 aspoň môj syn to tak tvrdí 😝 no a najlepšie je , že v žiackej nemal asi polovicu známok som sa dozvedela na rodičku. no a samozrejme môj syn mi vkuse tvrdí, že učiteľky proste známky nezapisujú, lebo oni na to nemajú čas 🙄

evina313
3. jún 2010

no moj syn mi nastastie povie vzdy co dostal, ale v ziackej nema skoro nic, kedze sa mu ju nechce !!! vytahovat z tasky, tak radsej povie ze ju zabudol. ale kedze mi vzdy povie znamku - aj tu zlu, tak uz to neriesim, len si ich potom na rodicku opisem. keby ste videli tie zosity, normalne sa mi chce niekedy plakat. ked som chodila ja do skoly, robili sme si okraje, balili zosity, a hoci som nikdy nebola nejaka dobra ziacka / co potom od neho chcem, ze? 😀 / zosity som mala vzdy pekne. Erik si z nich odrhava rohy, kresli do nich hovadiny, somarske usi ani nehovorim, datum ani jeden za cely rok, zosit akoby ho krava zula, a obaly? darmo mu ich kazdy rok kupujem. oni sa mu vzdy nejak zosuchnu z toho zosita...bleee 😝

silvia07
4. jún 2010

no mna najviac vytaca na synovej skole to, ze im na internete priebezne nezverejnuju znamky, ale ich tam daju vzdy az pred klasifiaciou...ale kedy aka ucitelka nie je v skole a bude hodina zastupovana, to tam je kazdy den...a to decka zneuzivaju a na hodinu sa nepripravia

aero
21. jún 2010

môj začínajúci pubertiak , samé : pchch, prestaň a prevrat očami o dobreže nie 380°
no čo už asi starneme 😝

dene
22. jún 2010

Čaute, pridám sa, mám doma dvoch pubišov, dcéru 15 a syna 16, normálne sa mi uľavilo, ako vás čítam...Myslela som, že to len u nás sú takéto problémy...V detskej bordel jak v opičárni, radšej tam ani nechodím, aby som tam dačo nechytila🙂, a to tam s nimi žije aj zajac🙂...musia každý týždeň upratať, ale nechcite vidieť to utieranie prachu(len okolo vecí), alebo odkladanie vecí..to mi donesú do práve vyprázdnenej kúpeľne tonu špinavého prádla(zbieraného zo stoličiek, spod postele, zo zeme, z igelitiek a batohov - majú aj 3 - na každú činnosť iný....), bordel zarovnajú a už sa ponáhľajú von....ja keď sa raz naseriem...budem musieť objednať buldozér... momentálne si duševné zdravie chránim tým, že tú izbu navštevujem minimálne🙂
Ale napriek tomu, že sú tvrdohlaví, a dcéra už v trinástich fajčiLA a experimentovala s alkoholom (odvtedy ju strážim ako pitbull), napriek všetkým hádkam o presadenie si svojho, sú nenormálne zlatí a milujú svojho 9 mesačného bračeka a každý deň mi pomôžu ...a v škole sú vyznamenaní (klop-klop)...a strašne ich milujem a hrozím sa, kedy sa zase dozviem niečo, z čoho zinfarktujem....
a áno, v škole im moc tolerujú tie ožužlané zošity, to my sme aj gule dostávali za neporiadne veci.... aj moji jednotkári majú také vygrcnuté zošity...fuj...radšej nepozerám...lebo, keď ich začnem napomínať, tak ma pošlú do teplých krajín...

dioliana1
22. jún 2010

@dene 🙂 aj tvoji taký bordelári, ja sratávam len ked sa drobci zabijájú na pubrťáckom oblečení a topánkach....ostatné neriešim tiež...keď sa nehabia si vodiť kamošov a kamošky to toho chlieva, čo dokážu urobiť každý sám skorj ako dvaj drobci....

dene
22. jún 2010

tí ich kamoši sú rovnakí bordelári, oni by sa asi necítili dobre v tej detskej, keby tam bol poriadok....
môj drahý je iný extrém, on je zas maniak na poriadok, tak si vieš predstaviť tie hromy-blesky, čo sa mihajú nad mojou hlavou....už som mu zakázala vstupovať do detskej 😀

dioliana1
22. jún 2010

😀 😀 😀 takže máme to pestré... 😝

dene
22. jún 2010

...ináč by sme sa určite nudili 🙄 .... keď nie sú starosti s veľkáčmi, tak bude dačo s malým - zajtra ho berieme na Kramáre, drobátko moje, hrdlo má samý pľuzgier, už aby bolo ráno...dúfam, že tam nebudeme musieť ostať...

dioliana1
23. jún 2010

no nám sa to s puberťačkou nakopilo, napomenutie za meškanie na hodinu, čapanie za školou pri fajčení a ešte ju jej triedna total neznáša...a mna asi tiež...nie je sňou konštruktívna reč 😒 😠

dioliana1
23. jún 2010

Vážení kolegovia, priatelia, príbuzní a známi,

slováci ešte stále bojujú s povodňami, brodia sa po pás vo vode alebo po
kolená v bahne. Ako scifi film pozeráme televízne správy z oblastí
zasiahnutých povodňami. Súcitíme s ľuďmi, ktorí sa už týždeň nemôžu dostať
do svojich domov alebo sa do nich už nikdy nevrátia. Nemajú dom, nemajú
oblečenie, nemajú peniaze, nemajú nič, len hladné deti, zúfalstvo a nádej,
že im niekto pomôže -možno aj Vy. Ľutujeme ich, že ich vodný živel
pripravil
o všetko. Nesklamme ich nádej. Títo ľudia vkladajú svoju nádej aj do Vás.
Pomôžte im! A komu?

Myslím si, že najlepšia je adresná pomoc Napríklad prečo nie aj napríklad
občanom z Markoviec (800 obyvateľov) v okrese Michalovce. Už týždeň
obec zalieva voda, 10 rodín má už dnes zničené domy, vyše sto občanov je
evakuovaných v priestoroch školy. Nudí Vás to? Len čítajte ďalej, prosím.

Možno si len odrieknete škatuľku cigariet, obľúbené pivo, lístok do kina
alebo obed v reštaurácii. Možno máte doma tričko, či pulóver, ktorý si rok
nikto neobliekol a najbližšie dva roky si ho nikto neoblečie, možná máte
roky nerozbalené obliečky na periny, možno Vám zavadzajú hrnce od svokry,
možno neviete, čo s plyšovými hračkami, alebo sa potkýnate o futbalové
lopty, možno Vám deti vyrástli z dupačiek, možno už nenosia ešte nové
tenisky, možno máte doma darček, ktorý nepotrebujete a možno... a možno
aj... A ak nič nemáte, kúpte niečo malé užitočné a pošlite. Či kúpite
šampón, či čokoládu, alebo detské topánky, všetko pomôže. Napíšte na balík,
či obálku len tri riadky: Obecný úrad, Bc. Valéria EĽKOVÁ, starostka, 072
06
Markovce 48 a vložte niečo do balíka. Hoc aj to, čo nepotrebuje, čo Vám
zavadzia, čo Vám nebude chýbať, čo ľuďom v Markovciach pomôže a poteší ich.

A prečo práve do Markoviec? Ak sa Vám nepáči, tak pošlite napríklad do:
Veľkej Lodiny(starosta Peter Lukáč, Veľká Lodina 48, O44 81 Kysak)

Kežmarku (starosta Ing. Igor Šajtlava, Adresa: Garbiarska 18, 060 01
Kežmarok)

Jarovníc (starosta Marián Kyjovský, Obecný úrad, Jarovnice 223, 082 63
Jarovnice)

Gelnice (primátor Anna Nemčíková, Mestský úrad Gelnica, Banícke námestie
č.4056 01 Gelnica

alebo... inde, len pomôžte. Urobte dobrý skutok.
Neváhajte ísť aj do obchodu, prejsť sa poobede na poštu, odkiaľ by ste
mohli
poslať aspoň symbolickú pomoc postihnutým. Pošta všade ešte chodí a každá
obec má účet na pomoc postihnutým pri povodniach, stačí sa pozrieť na
internerové stránky jednotlivých obcí.

Niekde treba našu ľahostajnosť prelomiť.

A skúste, aká dobrá vec je internet. Dajte to na facebook, pošlite tento
mail kamarátom, pošlite ho kolegom, pošlite ho ďalej a ďalej a zas a znova,
len ho pošlite.

Pozrite koľko máte mailových adries. Koľko sme inej pošty rozposlali
e-mailami?

Ale ak niečo neurobíme dnes, zajtra už neurobíme nič.
A prečo práve im? Tak podporte iných, ktorí Vašu pomoc potrebujú.
S úctou
prof. Ing. Jaroslav Ďaďo, PhD.
Ekonomická fakulta UMB, B. Bystrica
Tel: 0904 946 139 - ak by ste mi chceli vynadať

juliap
24. jún 2010

po precitani par prispevkov prichadzam na to, ze pubisi su dnes vsetci rovnaki, napriek tomu, ze som myslela, ze to je horor len s mojou martinou, este aj ema mladsia chyta jej fanty, tak mame predcasnu pubertu a mm sa vcera vyjadril, ze to bude katastrofa, ked bude v ozajstnej puberte ona ... presne ako pisete, neporiadok v izbe, si pripadam jak dozorca, lebo furt len chodim a upozornujem ich, co ma kde svoje miesto, vsetko je pre tinu "traps", ale inac ich milujem z celeho srdca a neviem si predstavit, ze by ma aj trochu nepozlostili .... 😅

miruska15
24. jún 2010

ja sa k vam pridavam.ja s mojim pubošom už nevladzem my už nemame ani jeden den normalny stale sa hadame no katastrofa.Som taka zufala že som ho dala do vojenskeho tabora tak trošku dufam že sa tam trochu polepši alebo aspon si trochu uvedomi čo je to rodina lebo nikoho teraz nepozna len svoju kamaratku, a samozrejme PC,mobil,PsP.S bordelom som rezignovala nemam na to nervi stale ho prosit aby si upratal je to jeho bordel ked to jemu nevadi kašlem nanho.Je toho strašne vela niekedy si myslim že ja robim niekde chybu uvažujem že pojdem sa poradit s psychologom.

dene
25. jún 2010

@miruska15 klídek, nerobíš chybu, to ti povie aj psychológ....ja som už bola🙂 hlavné je byť dôslednými, čo povieme - musíme za tým stáť a vytrvať.... oni tí naši pubiši sú ako divé kone - uzdu treba trošku popustiť, aby cítili voľnosť, ale treba ju držať pevne, aby sa nám nevytrhli....oni totižto veľmi potrebujú cítiť pevnú ruku.....
alebo to môžem prirovnať aj k lodi, čo sa zmieta v búrke a ty si kapitán pri kormidle - musíš sa vlnám prispôsobiť, aby ti tú zmietanú loď nezlomili, ale kormidlo musíš držať pevne v ruke...
no a pravdaže vydržať...kone sa unavia, ukľudnia.....búrka prehrmíííí..... to som teraz vypotila 😀 😀 😀 😀
no...niekedy by som aj ja vedela ručať....
keď si ich lepšie všimneš, sú veľkí frajeri, ale keď ide do tuhého, potrebujú ťa mať za zadkom, aspoň pre pocit.....
ale je to milé, nie?

dioliana1
25. jún 2010

@dene dobre si to "vypotila"...no teda fakt ked horí zrazu sme dobré... 😀 😀 😀