Nerozumiem si s dcérou

martinaavanesa
11. apr 2015

Milé mamičky, neviem čo mám robiť s dcerou si už nerozumiem. Jej názory,vkus, koníčky.. - hráva hokej, chová sa ako chlapec, oblieka sa chlapcensky. nechápem ju.manžel ju podporuje vo všetkom a s ním vychádza dobre, ale so mnou sa ani už moc nerozprava, iba ak mi vyčíta veci. Manžel vždy chcel syna, a mám dojem že si to takto kompenzuje. Manžel ju do ničoho nenúti, ale vidím že ho to moc teší ako sa ona správa chlapcensky... nejaké nápady? Prosím

agnes9
14. mar 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@martinaavanesa Zacni ju aj ty podporovat a uvidis ako sa bude spravat potom.. Aby videla ze aj v tebe ma oporu a ze ju podporujes v tom co ju bavi

womankc
14. mar 2016

@martinaavanesa no musíš sa s tým ako matka vyrovnať , moje dcéry majú tiež chlapčenské hry radšej aj šport , staršia robila dlho cyklistiku a teraz robí thajský box a chce ísť skúsiť aj profi zápasy , mladšia bábiku držala možno dvakrat v ruke lepšie je bratove lego a autá ........... chodí domov ako prasiatko . Staršia až teraz v tom teenagerskom veku sa začala ženskejšie obliekať, doteraz jej to bolo viacmenej fuk , mladšia sem tam vezme sukňu aj ozdôbku dáku ale len zriedka a ak aj sukňu vždy dáko roztrhne zašpiní , ja som sa prispôsobila ich požiadavkám a tam aj sústredím svoje ...
Došlo mi to pri tej staršej asi tak v jej 14 , že darmo ju budem nútiť , radšej som išla ako poradca vybrala si podľa jeho vkusu a teraz už aj nájdeme sem tam spoločný vkus .....nedá sa to zmeniť dá sa to len čiastočne ovplyvniť ....

To isté teraz so synom , vyberali sme okuliare, no nemohli sme sa zhodnúť a po trištvrte hodine pri poznámke toho optika, že však on ich bude nosiť som ustúpila .... Veď mal pravdu.

Treba dcéru podporiť , opýtaj sa jej ako bolo na zápase , zober ju na nákup, nech si vyberie podľa seba , pochváľ ju ako si pekne vybrala , nenúť len mierne usmerní podľa jej vkusu....
Predsa si preto úplne neodcudzíš dcéru ................

womankc
14. mar 2016

@martinaavanesa ono jasné , že sa s tebou nebaví, keď vie, že aj tak ju nepodporíš, alebo nepochopíš , alebo nebodaj vynadáš , zhodíš.....

ramone_666
2. dec 2016

Poznám jednu babu, ktorá bola odjakživa takáto ako vaša dcéra. A teraz, odkedy je matka, tak sa zmenila o 180 stupňov.
Treba ju brať takú, aká je. Buď jej to zostane alebo zmení názor

ramone_666
12. júl 2017

Je to úplne v pohode veď hokej hrávajú aj baby.
Ja som podobná pozerávam športy či už fotbal hokej tenis atletiku cez zimu biatlon...milujem pivo a tvrdú hzdbu. Ružovú by som na seba nedala ani keby mi milión za to ponúkali. Ale zas na druhej strane ľúbim sa aj parádiť. Ale dosť o mne. Poznám jednu babu ona bola presne takáto istá. Ale zrejme ju to prešlo vydala sa má dieťa. To by som nikdy nepovedala že ona bude v 20 rokoch matka a vydatá pani.

simema
2. mar 2020

@stefi76 nie si,moja dcéra má 16 rokov,nikdy ružovú nechcela, sukne nenosí ani v lete, šaty mala raz na rozlúčke so základnou školou,barbinu ani jednu, hrávala sa s autíčkami, chodí na kone ale teraz druhý rok hráva futbal s tým som moc není stotožnená ale tolerujem a poviem si že aspoň má pohyb.Chodí na strednú školu cestovný ruch ,ale už teraz začína rozprávať,že chce byť policajtkou.Nikdy nebola to typické dievčatko v ružovej sukienke a s copikmi.Ale napriek tomu začína sa z dieťaťa meniť na ženu a je dievčenská.Aj sa maľovať začala 😁