Odkedy zapísať dieťa na hokej?

miyya
12. feb 2012

Ahojte mám 3 ročného syna a rozmýšlame nad koníčkami. Hokej ho celkom baví, kedy je vhodná doba? Kedy ste dali na tento koníček zapísať svojich chlapcov??? 🙂 A čo všetko Vám bolo potrebné? Ďakujem pekne za odpovede. 🙂

anjelik0907
12. feb 2012

my sme nášho chlapčeka zapísali ako 6 ročného 🙂 ale čím skôr tým lepšie 😉 potrebné boli kvalitné korčule, rukavice , niečo z výstroje nám poskytli na štadióne 🙂 zbytočne mu nekupuj a najprv sa dohodni s trénerom čo treba a či by niečo poskytli oni 😝 a ak by si kupovala, tak si pozri na internete sú sady a tie ťa vyjdu oveľa lacnejšie akoby si mala kupovať každú vec zvlášť 😉

tilly
12. feb 2012

3 roky je malicko, pockaj minimalne rok... u nas je pripravka od 4 rokov, ale minimalne pol roka chodia deticky na techniku korculovania, ale aj tak, take male deti sa este nevedia sustredit a teda take male dieta este ani nevydrzi taky dlhy cas v korculiach.... a treba ratat aj s vystrojou, lebo ta je dost tazka...
my sme kupovali vsetko sami a teda niektore veci boli az od 110 cm a neviem teda ci aj hokejove korcule nie su az od 30tky... a moc velke mu kupit nemozes, v tom nebude vediet... a dost veci sme zohnali cez bazos, nove, ale za dobre ceny...

carmella
12. feb 2012

ahoj este je skoro pockaj tak okolo 5-6rokov 🙂

digysa
12. feb 2012

@miyya mam kamaratku (finku), ktorej manzel hra v NHL a jej syn s mojim synom boli velki kamarati a ich syn je tiez hokejista.
V prvom rade ho naucil korculovat a ten chlapec to uz v tretom veku ako-tak zvladal. Od 4-och rokoch uz zacal korculovat s hokejovym vystrojom...
Podla mojej dcery by som povedla, ze kludne mozete zacat s korculovanim uz teraz. Ona to celkom zvladala, ked som ju postavila prvy krat na korcule a mala 3 roky.

Ale nejake aktivne hranie hokeja zacina az koncom 4-eho roku zaciatkom 5-eho.

dena
12. feb 2012

moj syn zacal "hravat" hokej ako 4- rocny 😉 najpodstatnejsie su korcule, rukavice, prilba s mriezkou a hokejka 😉 toto sme museli mat na prvy trening

janinah
12. feb 2012

3 r je skoro,to je aj odborný názor,ak to rodič urýchľuje to sa mi nezdá správne,náš začal s prípravkou ako 5,5ročný a nič nezmeškal,chodí ešte len pol roka a až teraz začínajú s hokejkou pracovať,treba tam byť na ľade celú hodinu a to dá zabrať,spočiatku aj oddychnuť im dovolili,teraz už nie,ale jedna vec je dôležitá a som rada-chodí tam rád a teší sa na trening 😉

andrejka1974
13. feb 2012

moj syn zacal ked mal 4 a pol roka a hral az doteraz koli skole sme prestali ma teraz 14 rokov treba sa spytat ci nieco poziciavaju na prvy trening treba hlavne prilbu s mriezkou, rukavice, korcule ak vie korculovat tak postupne sa pridava cela vystroj moj syn korculoval od 2 rokov tak sme kupili celu vystroj ribano, prilbu s klietkou , vestu, laktaky, holenne chranice, prilbu, korcule, nakrcnik

sendy1977
13. feb 2012

môj syn začal s hokejom( prípravkou) keď mal 9a pol roka čo je neskoro, ostatné deti v jeho veku, teraz má 11 rokov hrajú no on je stále v prípravke. Keby som sa mala rozhodnúť ešte raz tak ho dám v 5-6 rokov. Nám celý vystroj požičali(okrem korčúľ), ale až po 2 mesiacov keď vydelí že má záujem. Dovtedy mal len korčule a požičanú prilbu.

spiruanka
14. feb 2012

moj brat zacal az ked mal 10 rokov hokejovu pripravku,dovtedy vobec nevedel korculovat a teraz hra-chyta v extralige 😉 tak si myslim,ze nikdy nie je neskoro, ked mas talent a chut aaaa ten kto na to nema by mu bolo zbytocne keby zacal uz aj v 5 rokoch trenovat 😉 😉

adrianazs
9. jan 2016

moj syn mi teraz vravy ze chce chodit tiez na hokej no neviem vaham neda nam pokoj teraz mal v decembri 9 rokov aj koly tomu vaham vôbec neviem ci ho mam dat alebo nie chodím s nim korculovat co mu ide na vybornu no hokejku este vôbec nemal v ruke 🙂a to mal teraz 9 tak mam s toho dilemu ci ho to bude zaujimat lebo korculovanie je nieco ine ako hokej

barbora2254
4. jún 2016

Moja dcéra by strašne chcela chodiť na hokej
Ale neviem či by mohla lebo má 14 rokov .
Prosím poradíte mi .

katka3456
3. jan 2023

Je dobré teraz prihlásiť dcérku na hokej keď už má 14 rokov veľmi chce lebo ju to baví a neviem či už není neskôro na prihlásenie a ďakujem za informáciu