Nevhodný frajer

jazminn
26. feb 2023

Moja dcéra má 18 rokov. Našla si chlapca, ktorý má 19 rokov a už bohatú minulosť. Mamka ho mala za slobodná a potom ked mal asi 12 rokov si našla chlapa s ktorým má dalšie tri deti a toho času sa s ním už rozvádza. Chlapec bol už súdený, mal podmienku, mal do činenia s tvrdými drogami a bol asi na odvyk a preto odišiel zo strednej školy. Takže škola žiadna nič. Potetovaný, piersing kde sa len dá vlasy pofarbené jednoducho šašo. Mikina s kapucňou, rifle na nom len tak visia, ako na vesiaku, chudý nenormálne, pije a fajčí samozrejme a zje len čo mu asi doma ostane. Aj ho ľutujem, lebo to asi všetko je následkom detstva. No a naša slečna ho miluje a nemôže bez neho žiť. Žiadny iný neprichádza do úvahy, do konca života. Dievča jak obrázok, talentovaná...stratila záujem o akýkoľvek okolitý svet. Nič len mobil v ruke a čaká kedy jej zavolá. Telefonuje jej najviac v noci...kde asi rozpráva len on...Zhoršila sa v škole, pretože myslí len na to kedy jej zavolá a sleduje mobil aj v škole. Poraďte čo robiť...nemám už síl, je naivná a zmanipulovaná, veľmi sa bojíme!

puertorico
7. mar 2023

ach ...... zamknúť ju doma, skryť kľúče od domu, volať do autoškoly a rozprávať cudzím ľuďom že má frajera manipulátora a bývalého feťáka, nech jej vodičák nedajú ? nikoho to tam nebude zaujímať. oni zaplatené dostali, a do cudzích vecí sa miešať nebudú.
A namiesto toho ju poďte radšej povzbudiť !!

Ja nechcem byť múdra, ak by som bola v takej situácii, snažila by som sa pomôcť tomu chlapcovi, prijať ho doma . Nevybavovať mu robotu v zahraničí, ale tu, nech sú spolu, nech to skúsia. Obaja majú málo rokov, aj tak im to dlho nevydrží ale mali by ste pocit že ste obom pomohli. Dcéra by si vás vážila ešte viac. Jemu by som povedala, že ak chce byť s ňou, nech si buď nájde nejakú prácu, alebo by som mu ju pomohla hľadať vo vašom okolí. Chlapec zrejme nikdy nepocítil lásku, mal to v živote ťažké, aj preto tak dopadol. To, že je potetovaný, vlasy kadejaké a piercingy, to neznamená, že aj povahu má takú . Veď koľko ľudí je potetovaných a nie sú zlí. Možno by vám bol do konca života vďačný za to ako ste ho vysekali z tak ťažkej situácie . Ale teraz ste najhorší a už môžete akurát tak len čakať kedy príde mladá domov a bude si sypať popol na hlavu.
Neboj sa, vy ste vo výchove nijak nezlyhali ! Je slušne vychovaná, nevie čo je život, lebo ste jej všetko dali. Každý rodič dá dieťaťu toľko, koľko môže. Ona je v puberte a nevie čo je život. Určite to čoskoro zistí a vráti. A potom si už môžete určovať podmienky vy. A žiadne ustupovanie .
Určite vám držíme všetky prsty a všetko dobre dopadne.

jazminn
autor
8. mar 2023

@dadis aj ja som sa tak rozhodla, že nič nebudem zakazovať. Včera som navštívila rodinu. Matka bola ústretová, syn počúval, nevyjadroval sa, až nakoniec povedal, že pokusi sa všetko, ale nerozíjde sa s ňou. Hlavne som naliehala, aby išiel pracovať a zmení sa mu všetko. Hlavne bude mať peniaze...tam treba pomôcť mame, spoza dverí vykukovali ešte malé deti...a iste neprelieva sa im!

dadis
8. mar 2023

@jazminn Drzim palce a verim, ze coskoro to skonci. Teraz ju u nich? Do skoly chodi?

xeniii
8. mar 2023

Bodaj by sa ti ho podarilo nakopnut. Najlepsie by bolo akby sa to otocilo a on by ju netahal dole ale ona jeho k lepsiemu. No snad to bude lepsie

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
8. mar 2023

@evamarek77 nečakaj, že 18 r zaľúbená baba odtrhnutá od reťaze bude dávať chalanovi podmienky.

luccija
8. mar 2023

@dadis nič by som jej nezakazovala, takže by si sa pozerala ako chodí s fetakom, bez práce z asocialnej rodiny?neverím...neexistuje, že by si jej povedala dobre hlavne sa lubte deti.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
8. mar 2023

@luccija Ale to, ze si rodic, ti nedava pravo riadit zivot tvojho dospeleho dietata. By som povedala, je to tvoj zivot,moj nazor na neho poznas, kedsa budes cvciet vratit, som tu pre teba. Ak by neflakala skolu, tak tu by som jej platila a aj nejake zakladne vyzivne, kym studuje. Ale iba kym by studovala. (ma na to zo zakona narok).

0martina0
8. mar 2023

Ostava veriť že to dopadne dobre,sama mám deti,a až sa bojím toho čo ma raz čaká,je mi ľúto rodičou

jazminn
autor
9. mar 2023

@evamarek77 nikto nepomôže, kamošky a spolužiačky ju od neho odhovárali, už sú najhoršie teraz, oslava už bola, bola prvýkrát na diskótéke s kamarátkami celú noc, bavila sa aj s cudzimi chlapcami-tancovala, na toho svojho zabudla tej noci! Ona teraz nemá nikoho, len jeho...on ju riadi, on je pre ňu najdôležitejší, všetko mu hovorí...
@dadis nie je u nich, prišla domov u nás sú teraz prázdniny...

dadis
9. mar 2023

@jazminn nepomozete si, on vyzera, ze je tiez zalubeny, su to v podstate este deti a musia si tym prejst :( mysli na to, ze maloktory vztah v tomto veku vydrzi, dolezite je, aby vedela, ze vzdy za nou budete stat a kedykolvek bez vycitiek moze za vami prist, nekazte si vztahy, je to vasa dcera, drzim palce ❤️

proste0monika
9. mar 2023

Nuz javam to napisem ako ta, co chodila s rovnakymi "sasami". Nikdy som drogy nebrala, ziadne nechcene tehotenstvo za sebou nemam. Ale cim viac mi matka robila taketo cirkusy, tym viac som od nej chcela vypadnut. Nie vinou ziadneho sasa, ale kvoli jej chovaniu. Mozno sa tvarite, ze to chcete vyriesit, ale krici z vas to, ako tym chalanom.opovrhujete. hovorite, ze mu chcete najst novu pracu a vskutocnosti je to zamienka aby vypadol za hranice a nasiel si inu :D obaja su dospeli a nie su sprosti, vidia, ze manipulujete. Ked vam plakal do telefonu, asi chce chudak naozaj cosi zmenit, doma zazemie nema a u vas sa tiez dockal len podrazov... vy uz mozte len doverovat vasej dcere a porozpravat sa s nou, aby skolu neflakala a rozhodovala sa rozumne a ak ju nieco trapi, nech sa neboji vam zdoverit.

gansi
9. mar 2023

Z vlastnej skúsenosti....nikdy jej to nezakazuj, lebo zakázané ovocie najviac chutí. Akceptuj to a urči obom hranice a podmienky. Posad si ich oboch a porozprávaj sa s nimi...

alberto1
9. mar 2023

@dadis dospelý človek... Zaujímavé. Na 18 ročného "dospelého" má rodič vyživovaciu povinnosť (možno ešte roky) a nemôže ho nijak riadiť? Toto bolo aktuálne pred 30 rokmi, keď ešte nebola 9 ročná základná škola a maturovali sme pred alebo tesne po 18. Ak sme nešli na VŠ, tak končila vyzivovacia povinnosť a kazdy isiel do roboty a mohol si zariadiť život aj bez rodičov.

dadis
9. mar 2023

@alberto1 Tak je to aj teraz. Ani pred 30 rokmi nornalni rodicia nevyberali dospelym detom partnerov. Na Slovensku aspon. V Indii doteraz.

danieli
9. mar 2023

Dooobre tak v tejto faze by som isla do zapajania partnera, je skvele, ze sa snazi najst pracu a kym ju nema moze byt oporou dcere, poprosila by som ho, aby dohliadol na to, aby poctivo a vcas bola v skole, aby jej pomohol s ucenim trebars tym, ze jej pripravi veceru, castejsie by som ho pozvala hoci na obed cez vikend a riady nechala dcere s priatelom, zapojit ho do rodiny, nielen prava, aj povinnosti, on si u vas uz hranice poposuval, teraz by som isla s velkym bagrom ja, pevna a laskava opora a cas ukaze, u nas v rodine v tom istom veku mala slecna ruzove okuliare a jej ocino zapojil mladeho tak, ze cez plot skakal, aby mal uz pokoj, mali velku zahradu, to bolo roboty, slecna v pohode z domu zvyknuta sikovna pracovita aj bystra, mlady pan nestihal az to s hanbou vzdal, take tempo prace necakal😂

dadis
9. mar 2023

@danieli Presne, nech mladu presvedci, ci sa o nu postara. Treba mu dat povinnosti ako mlademu "zaťovi". Ak nemate dom, tak zacnite aspon svojpomocne malovat byt alebo nieco, kde bude moct ukazat svoju pracovitu stranku. A ked bude dievca vidiet, ze mlady radsej za kamosmi, tak ju to hadam aj samu prejde.

jazminn
autor
11. mar 2023

Po včerajšku mám dojem, že ten chlapec sa rozhodol viesť so mnou vojnu! A je presvedčený, že on ju vyhrá, a zatiaľ vedie! dcéra je komplet opántaná, čo sľubi, vôbec nedodrží a vôbec si z toho nič nerobí, niekedy prišla sa ospravedlnila a teraz akoby sa ani nič nestalo...úplne naberá iné maniere, také cigánske...čo bude ďalej...!?

elenita
11. mar 2023

@jazminn a co konkretne sa stalo? Dcera je teraz doma?

jazminn
autor
11. mar 2023

@elenita dcéra sa normálne vybrala v sobotu von, ved prečo nie, má prázdniny- povedala, kedy sa vráti, stále doteraz dodržala a v sobotu nie...a ani nezavolala, aby povedala, že neskôr a hlavne nemá ako sa dostať, lebo posledný spoj už prešiel. Takže taxikom vraj, ale neviem začo, kto by ho platil...cez 20e.....ale nakoniec som pre ňu išla ja...ona druhýkrát by po 22 h neostala, je bojko, ale ked má takú podporu tak sa neboji ničoho!!! Je podráždená a klame strašne...no uvidíme čo nám, prinesie nový týždeň...

pbra40
27. mar 2023

Ako sa vam dari?